Septynios priežastys, dėl kurių jūs nieko doro nenuveiksite

Tai verslininko Raymmar Tirado straipsnis, jis visada trokšta žinių ir niekad nepasitenkina tuo, kas pasiekta.

***

Aš papasakosiu jums apie tai, ko jūsų niekas nemoko.

Apie tai, kas verčia jus ištrūkti už įprasto egzistavimo ribų. Pavyzdžiui, mesti darbą, išeiti iš tėvų namų gyventi savarankiškai, pasiųsti viską po velnių ar kažką nuveikti.

Patirtis, kurią jūs gaunate realiame gyvenime, toli išeina už mūsų švietimo sistemos ribų. Tokius įgūdžius jūs galite išsiugdyti tiktai tada, jei realiai atrasite patys save. Kai viską pastatysite ant kortos ar susidursite su žlugimo galimybe. Šie įgūdžiai susiformuos tik tada, jeigu viskuo surizikuosite, kad nuveiktumėte kažką tikrai kieto. Tai įgūdžiai, kuriuos, kaip jums atrodo, jūs jau turite.

Žaidime, kuris vadinamas gyvenimu, jūs neturite nė menkiausio šanso. Kodėl?

JŪS RETAI PRALAIMĖDAVOTE

Jums komfortiška jūsų vidutinybėje ir jūs netgi nenorite nieko išmėginti.

Jūs linkę kalbėti, kad reikėtų išmokti naują užsienio kalbą vietoje to, kad imtumėte jos mokytis. Jūs greičiau „ramiai pasėdėsite“ ar atidėsite sudėtingą darbą rytojui. Jūs nekenčiate savo darbo, bet nepasirengę ieškotis naujo. Ir kol jūs čia sėdite, sudėję rankas ir nenorite pamėginti, aš darau klaidas, išbandau pats save, išmėginu kažką naujo.

Kai aš pralaimiu, tai priimu tai kaip pamoką ir pakeičiu savo gyvenimo kelią tokiu būdu, kad jis visada mane vestų į priekį. Tai kaip metalų grūdinimo procesas: pereinu per ugnį ir įgaunu formą. Formą kardo su aštriais ašmenimis, kuris sukapos jus į gabalus, jeigu nepademonstruosite daugiau pastangų.

JUS JAUDINA APLINKINIŲ NUOMONĖ

Ir jūs prie jos prisitaikote. Nes bijote to, kokiais jus palaikys pasaulis.

Jūs taip manote dėl to, kad teisiate kitus: atseit ir kiti žmonės, savo ruožtu, turi jus teisti ir vertinti. Jus labiau jaudina tas šlamštas, kurį turite negu tie poelgiai, kurių nepadarėte.

Kol eikvojate pinigus skudurams, mašinoms, brangiam maistui ir vakarėliams baruose, aš domiuosi pats savimi. Ir kol jūs stengiatės prisitaikyti prie jus supančio pasaulio, aš darau taip, kad pasaulis prisitaikytų prie manęs.

Aš neabejodamas atmesiu visas abejones ir pademonstruosiu pasauliui tikrąjį save. Aš turiu imunitetą jūsų nuomonėms, mane supa idėjos. Kol jūs pratinatės prie kasdienybės, aš tyrinėju tai, kas nekasdieniška.

JŪS LAIKOTE SAVE PROTINGESNIU, NEI ESATE IŠ TIKRŲJŲ

Realybėje jūs darėte visa tai, ką ir kiti. Jūs mokėtės to paties, ko ir kiti, skaitėte tą patį. Bet jeigu mokėtės tik tam, kad išlaikytumėte testus, nemanykite kad tapote protingesniais. Žinios – tai ne tai, ko tu mokaisi, o tai, kaip tu gyveni.

Jeigu prireiks, aš įveiksiu testus. O ar sugebėsite susidoroti su uždaviniais, kuriuos man iškelia gyvenimas? Testus, kurie vertinami ne balais ir ne procentais, o vieninteliu vertinimu – ar išgyvensite?

JŪS NESKAITOTE

Jūs skaitote tik tai, ką privalote arba apskritai neskaitote. Istoriją jūs laikote nuobodžia, o filosofiją – buka. Jūs geriau pasižiūrėsite TV šou, nei atrasite sau kažką naujo ar pamėginsite prasiskverbti į kito žmogaus mintis ir suprasti jus supantį pasaulį.

Jūs atsisakote suprasti, kad visa pasaulio galia paslėpta tų žmonių žodžiuose, kurie gyveno iki mūsų.

Viską, ko jums reikia, galite susirasti daugybėje knygų, kurios dabar tapo prieinamos kaip niekad iki šiol. Bet jūs ir šito straipsnio neskaitote. Greičiausiai tie, kurie jį skaito, viską, kas čia parašyta, žino ir be manęs. Galima nuvesti arklį į girdyklą, bet neįmanoma priversti jo gerti.

JŪS NESMALSŪS

Nes sužinote naujienas iš sisteminės žiniasklaidos, kurios priemonės viena kitą kopijuoja. Todėl, kad nesivarginate užduoti sau paprasčiausią klausimą: „o ką, jeigu visa tai melas?“ ir padaryti prielaidą, kad galbūt taip ir yra. Tiesioginė masinės informacijos priemonių pareiga – nukreipti jūsų dėmesį nuo svarbiausių dalykų.

Pas mane yra žinių troškulys nepriklausomai nuo temos.

Kol žaidžiate Angry Birds, aš skaitau apie stygų teoriją ir kvantinę mechaniką. Nes į savo paties argumentus aš žvelgsiu iš įvairių požiūrio taškų ir ieškosiu, kame jie yra pažeidžiami. Kad suprasčiau, kur jūs man galite paprieštarauti.

Aš suprasiu abi besiginčijančias puses ir jeigu stosiu jūsų pusėn, tai pergalė atiteks man. Net jeigu aš ką tik nugalėjau jus tame pačiame ginče.

JŪS NEUŽDUODATE KLAUSIMŲ

Ir neabejojate autoritetais. Ir neklausinėjate patys savęs.

Jūs nesuvokiate teisingai užduoto klausimo, pagarbaus nesutikimo su kita nuomone ir galimybe apginti savo nuomonę nuo tų, kurie su jumis nesutinka, vertės. Jūs neužduodate klausimų apie jus supančią realybę – pernelyg užsiėmę išgyvenimu šioje monotonijoje.

Reikia struktūrizuoti savo klausimus, užduodamus šitam pasauliui.

JUS SIUTINA TIESA

Pripažinkite tą faktą, kad jūs realiai nieko nežinote. Galbūt jus jau pradėjo siutinti šis straipsnis. Straipsnis internete nekompensuos jums laiko, kurį jūs iššvaistėte tuščiai.

Jūs gyvenate išdidžiai iškėlę galvas, nesidomėdami, kas vyksta aplinkui. Palaimintoje nežinomybėje apie realybę, kuri yra taip arti jūsų, kad jei iškišite liežuvį, pajausite, kokio „malonaus skonio“ yra tiesa.

Ir tada suprasite, kad vienintelis dalykas, kuris trukdo jums nuveikti išties didžius darbus – tai jūs patys.

WWW

Parašykite komentarą