Šiandien – svarbiausia diena tavo gyvenime

Rašytojas Stivenas Gaizas pasakoja, kaip nedideli kasdieniai veiksmai palaipsniui transformuojasi į reikšmingas permainas.

Kai buvau paauglys, kuprinė nešiojau tik ant dešinio peties. Man atrodė, kad nešioti užsimetus abiem diržais už nugaros – ne „kietam vyrukui“ (štai toks buvau tada protingas). – pasakoja Stivenas – Po 20 metų jaučiu įtampą dešinėje nugaros pusėje. Sutapimas? Vargu. Jaučiu tuometinio sprendimo pasekmes.

Būta ir kitų sprendimų, kai kurie iš jų šiandien man duoda naudos. Vaikystėje mėgau sportinius žaidimus, tai leido įgyti gerą sportinę formą. Kai dabar žaidžiu krepšinį su jaunais vyrukais, jie pavargsta greičiau už mane.

Šiandien diena lemia jūsų tolimesnį gyvenimą

Kai nekantriai laukiame kažkokio įvykio ateityje, mes nuvertiname šiandien dieną. Sakome sau, kad tas būsimas įvykis svarbesnis už šiandien vykstančius dalykus. Galbūt tai tiesa, išties svarbesnis. Tačiau tai nereiškia, kad šiandien neverta stengtis. Šiandien – jūsų svarbiausia ir lemiama diena.

Mažesnė investicija, padaryta šiandien, duos daugiau naudos, nei didžiulė investicija „kada nors vėliau“. Tai pasakytina apie laiką, pinigus, pastangas.

Žinoma, kai kurie veiksmai stipriau keičia gyvenimą. Tačiau jei kalbėsime apie daugmaž normalius veiksmus, tai svarbesni visada yra tie sprendimai, kuriuos padarėme anksčiau.

Ne atsitiktinai žmonės su sunkia vaikyste patiria daugiau sunkumų ir tapę suaugusiais. Vaikystės įvykiai įtakoja visą tolimesnį gyvenimą. Tačiau pradėti kažką naujo niekada ne vėlu. Šio principo esmė ne ta, kad reikėjo kažką padaryti, kai tau buvo 20 metų. Tai tik beprasmiškas apgailestavimas dėl praeities. Esmė yra ta, kad ši diena, kad ir kokia ji jums atrodytų – yra be galo svarbi. Nes sulig kiekviena šiandien diena lieka vis mažiau laiko, kad pradėtų kauptis naudingų sprendimų efektas.

Priimti maksimaliai naudingus sprendimus – reiškia rūpintis savo psichine, fizine savijauta, santykiais ir produktyvumu jau šiandien. Daugelis įpratę dirbti iki visiško išsekimo, o visa kita atidėti ateičiai. Tačiau be poilsio ir atsipalaidavimo kaupiasi stresas. Nebūtina stengtis kiekvieną dieną padaryti idealia. Vieni užsiims darbais, kiti – santykiais, treti poilsiaus.

O dar toks požiūris į problemų sprendimą padeda tramdyti kenksmingus įpročius. Kai žvelgiate į kiekvieną savo veiksmą kaip į palūkanų kaupimą, bus paprasčiau susilaikyti nuo pagundos.

Mes nevertiname šio dienos. Stengiamės užmušti laiką, laukdami kažko geresnio „kada nors“.

„Šiandien“ turi tapti svarbiausiu žodžiu, juk niekada gyvenime nebus svarbesnės dienos už tą, kurią dabar gyvenate. Taip, ji atrodo ne tokia reikšminga, kaip mokyklos išleistuvių ar vestuvių diena. Tačiau taip tik atrodo.

Šiandien priimti sprendimai turi daugiausiai šansų pakeisti jūsų gyvenimą.

Priimkite šiandien sprendimą, už kurį paskui galėsite pats sau padėkoti.

Šaltinis