Šie paprasti triukai padės išvengti nejaukių pauzių per pokalbius

Originalas

Tikriausiai ir jums puikiai pažįstama nemaloni situacija, kai pokalbis nutrūksta, stoja nejauki tyla, gluminanti abu pokalbio dalyvius? Ši pauzė gali užsitęsti, tada pašnekesys visai išsenka ir užsibaigia. Tokie momentai nėra baisūs ekstravertams, tačiau drovūs ir uždari introvertai tokiose situacijose pasimeta ir nusimena.

Ką daryti, jeigu pokalbis yra labai svarbus ir reikalingas? Įsivaizduokite, kad jūs kaip tik patekote į tokią situaciją. Nusiraminkite ir suimkite save į rankas. Bet kokį pokalbį pavyks atgaivinti, jeigu pasinaudosite šiais triukais.

1. Pasistenkite neįkyriai pakeisti temą

Jaučiate, kad artėja nejauki tyla? Jūs galite jos išvengti pasukdami pokalbį į kitą temą. Galite iš anksto pasiruošti kelias gelbėjimo frazes. Kai prasideda pauzė, nutraukite ją „buitinėmis kasdienėmis temomis“. Pagalvokite, kas gali rūpėti jūsų pašnekovui.

2 .Neimituokite savo šmaikštumo

Įvairiose kompanijose galima pastebėti žmogų plepį, kuris visaip stengiasi patraukti kitų dėmesį juokeliais, anekdotais, šmaikščiais posakiais, giriasi savo istorijomis ir net be ceremonijų pertraukia kitus. Nedarykite tokių klaidų ir nesistenkite maskuoti savo susikaustymo suvaidintu šmaikštumu. Pasisemkite kantrybės ir atidžiai klausykitės skitų pašnekovų. Jeigu elgsitės su jais pagarbiai, tai nejaukios pauzės ar tylos momentai nebus jums problema.

3. Nesigėdykite klausinėti

Kai jaučiate, kad patekote į aklavietę ir pokalbis baigia užgesti, pradėkite klausinėti. Prisiminkite, kad žmonės mėgsta kalbėti apie save. Jūs galite pasinaudoti jų garbėtroška. Kai išgirsite atsakymą į savo klausimą, jūs kabliuką, už kurio užsikabinę galėsite pratęsti pokalbį. Klausimai visada būna patikimas būdas pauzėms išvengti. Be to, jie parodo nuoširdų susidomėjimą pašnekovu.

4. Būkite atidus klausytojas

Nejauki tyla paprastai atsiranda tada, kad du pašnekovai aktyviai kalba, nesiklausydami vienas kito. Tada pokalbio gija nutrūksta ir pašnekovai jau nebežino, kaip jiems teisingai reaguoti į frazes. Jūsų užduotis – stengtis pagauti kiekvieną pašnekovo žodį. Nepamirškite akių kontakto ir kontroliuokite savo mimiką. Aktyviai klausydamiesi gausite daug informacijos ir žinosite, kaip pratęsti pokalbį.

5. Demonstruokite savo draugiškumą

Jeigu nebežinote, kaip pratęsti pokalbį, neišsigąskite. Jūsų išgąsti atsispindės jūsų veide ir gali atbaidyti pašnekovą. Žinome, jūs mintyse ieškote tinkamų žodžių, tačiau šypsotės ir savo veido išraiška demonstruojate draugiškumą. Stenkitės būti atsipalaidavę ir palaikyti teigiamą pokalbio atmosferą, tada išvengsite nejaukių pauzių,

6 .Laikykite užtikrintai ir demonstruokite pasitikėjimą savimi

Jūs galite prarasti pokalbio kontrolę, bet tai nėra priežastis panikai. Namuose pasitreniruokite prieš veidrodį, kaip turite laikytis, kad atrodytumėte pasitikintys savimi. Kiti žmonės neturi pastebėti jūsų sutrikimo ir jaudinimosi. Pasistenkite netrinti sau nosies ir nesukti plaukų sruogos ant piršto, kad nuslėptumėte savo sutrikimą. Kontroliuokite save, kad kūno kalba neišduotų jūsų sumišimo.

7. Pasiruoškite taktiškam atsitraukimui

Kai nejauki tyla užsitęsia ir jaučiate, kad nebėra šansų atgaivinti pokalbiui, mandagiai atsiprašykite ir pasakykite, kad jums laikas skubėti savo reikalais. Gali būti, kad per tą laiką, kol ruošitės atsitraukti, jums į galvą šaus įdomi mintis, kaip iš naujo pradėti pokalbį.

Gražina Vasiliauskienė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *