Situacijos, kai būname labiau linkę į neištikimybę

Originalas

Kartais mes netikėtai pastebime, kad mylimojo žvilgsnis pasikeitė arba jis pasidarė šaltesnis. Tada mus ima kankinti abejonės, ar viskas santykiuose gerai, ar mums tik atrodo, kad jo mintys sukasi apie kitą asmenį. JAV psichologė paaiškino, kada dažniausiai žmonės būna linkę į neištikimybę.

Egzistuoja kelios situacijos, kai žmonės būna labiausiai linkę nutolti vienas nuo kito ir nuklysti į šalį. Šiose situacijose reikia sąmoningai stengtis palaikyti kontaktą, kad išspręstume problemas ir užkirstume kelią neištikimybei. Jeigu užmerksite akis ir stengsitės nepastebėti, kad partneris atsiribojo, netrukus gali įvykti nemalonių dalykų. Kada reikia kreipti ypatingą dėmesį?

Prieš vestuves

Jaudulys prieš vestuves, abejonės dėl pasirengimo šeimos gyvenimui iš tikrųjų gali pastūmėti į neištikimybę. „Dauguma porų džiaugiasi būsima ceremonija ir perspektyva sukurti tikrą šeimą, – aiškina psichologė Holly Richmond. – Tačiau gana dažnai vienas partnerių jaučia, kad tai yra jo paskutinis šansas pratęsti nepriklausomą seksualinį gyvenimą. Dažnai žmonės būna neištikimi likus mėnesiui ar dviem iki vestuvių.“

Po pirmojo vaiko gimimo

Pirmagimio atsiradimas tėvui sukelia baimę, kad „jis dabar pririštas visam laikui“.

„Vaiko gimimas gali suartinti partnerius kaip niekas kitas, – sako H. Richmond, – bet jis gali tapti ir susvetimėjimo priežastimi. Jeigu motina skiria per daug dėmesio vaikui, nervinasi, vien tik juo rūpinasi arba jeigu vaikas yra sunkus, nuolat verkia, neleidžia miegoti ar serga, tėvui gali kilti noras susigrąžinti tą suaugusiojo, dar tėvu netapusio vyro gyvenimą, kurį jis prarado.“

Kai karjera kyla į kalną“

„Jeigu kažkuriuo momentu pajutote, kad darbas vyrui pasidarė svarbesnis už jus, tai gali reikšti, kad jo prioritetai pasikeitė, – aiškina H. Richmond. – Jeigu jis nuolat užtrunka darbe ir nepasakoja, kodėl, reikėtų apie tai paklausti pačiai. Gal atsirado skubus projektas ar paaukštinimo darbe galimybė? Arba santykiai pablogėjo, todėl leisti laiką darbe jam smagiau? Jeigu partneris naudojasi darbu kaip savo nenoro grįžti namo priedanga, neištikimybės tikimybė yra didelė.“

„Tai ypač aktualu moterims, – pabrėžia psichologė. – Savo praktikoje daug kartų stebėjau, kaip kinta moters, artėjančios prie ketvirto dešimtmečio pabaigos, pasaulėžiūra. Tam yra dvi priežastys. Pirma, dauguma šio amžiaus moterų jau būna realizavusios save profesinėje srityje, jaučiasi užtikrintai ir žino, ko nori iš gyvenimo. Ši savijauta perkeliama į asmeninio gyvenimo sferą. Moteris ima kitaip suvokti save ir savo išvaizdą. Ji ima spinduliuoti ypatingą seksualumą. Be to, artėjant prie keturiasdešimtmečio ribos, ima smarkiau tiksėti jos biologinis laikrodis. Nesvarbu, ar moteris nori vaiko, ar ne, jos organizmas supranta, kad jam liko nedaug laiko reprodukcijai, todėl sustiprėja moters seksualumas.“

Vidutinio amžiaus krizės metu

„Tai liečia ir vyrus, ir moteris. Daugumai ateina momentas, kai jie supranta, kad gyvena ne taip, kaip norėjo ir svajojo, – pasakoja H. Richmond. – Dažnai krizę lydi smarkios permainos: žmogus pradeda laikytis dietos, rimtai sportuoti, pakeičia darbą. Aplinkiniai ima žarstyti jam komplimentus, žavėtis jo poelgiais ir sprendimais.

Žmogus nori gauti daugiau tokio dėmesio. Žinoma, tai gali išeiti į naudą santykiams, jeigu partnerė ar partneris palaiko tokias permainas ir ima garsiai žavėtis juo, pradėjusiu „naują gyvenimą“. Bet jeigu krizę išgyvenantis žmogus nesulaukia palaikymo namuose, o juo žavisi kitoje vietoje, tai jis norės ten sugrįžti.“

Po draugo ar giminaičio mirties

Artimo žmogaus netektis sukelia emocijų audrą. „Tokia krizė gali ir suartinti partnerius, ir išskirti, – aiškina H. Richmond. – Žmogaus, kuris daug mums reiškė, mirtis kartais sukelia norą atsiriboti nuo tų, kurie brangūs, kurie mus myli. Kyla noras pabūti vienam su savimi, nors vidujai trokštame paguodos, ieškome kito asmens, kuris padėtų išgyventi netektį, arba atvirkščiai, ieškome bendravimo su tokiu, kuris nieko nežino apie mūsų skausmą, neklausinėja ir nekalba apie jį. Tai padeda nuslėpti savo pažeidžiamumą.“



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *