Situacijos, kai neverta siūlyti žmogui savo pagalbos

Padėti aplinkiniams – puiku. Tačiau kaip ir visose kitose gyvenimo sferose, čia irgi labai reikalingas saikas. Kokiais atvejais geriau nesiūlyti žmogui savo pagalbos?

Kai laukiate kažko mainais

Pagalba turi būti nesavanaudiška. Jeigu suteikėte paslaugą, tai visiškai nereiškia, kad dabar žmogus jums skolingas iki grabo lentos. Troškimas padėti negali būti susijęs su šaltu išskaičiavimu, jog dabar galima bus paprašyti iš to žmogaus atsakomosios paslaugos ateityje. Pagalba turi būti nuoširdi.

Kilo jausmas, kad jumis naudojasi? Siutina faktas, kad žmogus, kuriam kartą padėjote, nelaiko savęs skolingu? Atėjo laikas pasitikrinti savo bendravimo su žmonėmis motyvus.

Kai žmogui jūsų pagalba nereikalinga

Kartais labai liūdna žiūrėti, kaip žmogus stengiasi iš visų jėgų ir vis tiek negali nieko padaryti. Niekaip negali išspręsti problemos, kurią jūs (kaip jums atrodo) išspręstumėte vienu piršto krustelėjimu. Tačiau jeigu pagalbos niekas neprašo, nereikia kišti jos per prievartą.

Mes galime padėti tik tiems, kuriems pagalba reikalinga. Kai žmogus atsidūrė streso situacijoje, geriau nesikišti su savo patarimais, juo labiau – neprašytais. Šitaip tik dar labiau sukomplikuosite situaciją ir priversite kitą žmogų dar labiau kankintis.

Kai pagalba kitam tampa problema jums pačiam

Tarkime, susiplanavote svarbų susitikimą ir neturite laiko pasimatyti su draugu. Tačiau jis labai prašo atvažiuoti ir panagrinėti jo naują verslo planą, išsakyti savo nuomonę. Arba, pavyzdžiui, blogai jaučiatės. Paskambina giminaitis ir prašo atvažiuoti. Svarbus reikalas.

Abiejose situacijose bus visiškai normalu, jei savus poreikius laikysite svarbesniais ir atsisakysite padėti. Jūsų gyvenimas neturi nukentėti dėl to, kad įpratote ar kažkas kitas įpratino laikyti aplinkinių reikalus svarbesniais už jūsiškius.

Kai žmogus nevertas pagalbos

Daugelis turėjo, o gal iki šiol tebeturi draugų, kurie pastoviai tikrina draugystės tvirtumą. Žmogus gali įsižeidinėti, manipuliuoti pačiais įvairiausiais būdais. Paskui ateis diena, kai šis draugas pateks į bėdą. Nuvysite šalin visas abejones, pulsite jį gelbėti. Ir ką galiausiai gausite? Jums net „ačiū“ nepasakys, vien išlies ant jūsų visą susikaupusį pyktį.

Jeigu vidinis balsas kužda, kad žmogus nevertas gelbėti, įsiklausykite į jį. Nereikia ignoruoti savo instinktų.

Kai negalite padėti

Nėra nieko blogo pasiūlyti pagalbą ir palaikymą itin sunkią minutę. Tačiau nereikia siūlyti pagalbos, kurios paprasčiausiai negalite suteikti. Nesiūlykite to, kame neturite kompetencijos. Nevaidinkite, pavyzdžiui, gydytojo ar psichologo vaidmens.

Geriausia, ką galite padaryti tokiais atvejais – palaikyti žmogų, leisti jam išsiverkti ar įtikinti, kad jam reikia kreiptis pagalbos į specialistą.

Būti mielu ir paslaugiu – nuostabu. Padėti aplinkiniams – nuostabu. Tačiau prieš pasiūlydami pagalbą, įsitikinkite, kad tai daryti jus skatina teisingi motyvai. Būtina suprasti, kada iš tikrųjų esate pajėgus padėti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…