Skaitykite vaikams pasakas

Pasaka vaikui prieš miegą – tai pati geriausia ir naudingiausia tiek vaikui, tiek ir tėvams tradicija. Ir štai kodėl.

Mokslininkai įrodinėja, kad viso labo 15 minučių trukmės pasakos skaitymas prieš miegą padaro mažylį labiau paklusniu, drąsesniu, atviresniu ir dėmesingesniu aplinkinio pasaulio atžvilgiu.

Pasakos aptarimas po skaitymo padidina vaiko troškimą savarankiškai skaityti, ugdo fantaziją ir išplečia žodžių atsargą.

Pasakos – tai vaiko metaforiška kalba. Per pasaką, jos personažus ir situacijas, į kurias tie personažai patenka, vaikas mokosi susigaudyti kasdieniniuose reikaluose, analizuoti, suprasti pasaulį. Pasakų pasaulis paprastas, kadangi jame griežtai atribotas gėris ir blogis, tai, kas gerai, ir kas blogai. Tačiau tuo pat metu šiame pasaulyje keliami svarbūs vaikui klausimai (godumas ir dosnumas, gėris ir blogis, vienatvė ir draugystė, egoizmas ir pagalbos teikimas).

Pasaka – puikus auklėjimo būdas. Vaikai sutapatina save su herojais, ypač su tais, kurie išties kažkuo panašūs į juos. Dėl to, jeigu norite išmokyti vaiką kokių nors elgesio taisyklių, susiraskite pasaką, kurios pagrindinis herojus maksimaliai panašus į jūsų vaiką. Tada mažylis, atpažinęs save tame personaže, pasisavins jo elgesio modelį ir pergyvens tą pačią pamoką kaip ir herojus.

Pasaka prieš miegą – puikus būdas nusiraminti ir nuteikti vaiką pozityviai. Juk labai nesinori užmigti su niūria nuotaika ar įsižeidus. Dėl paskaitykite su mažyliu pasaką, kuri būtinai gerai baigsis. Pasakose gėris visada nugali blogį, pastangos ir atkaklumas padeda herojui įveikti bet kokius sunkumus, o tai labai ramina ir įkvepia tikėjimą, kad viskas gerai, kad pasaulis suprantamas. Patikėkite – tai labai svarbu vaikui.

Pasaka padės suprasti vaiką. Vaikai gali vėl ir vėl prašyti vienos ir tos pačios pasakos. Mažylis greičiausiai išgirsta joje tai, kas jį neramina realiame gyvenime, sukelia susidomėjimą arba džiaugsmą. Pavyzdžiui, vaikas pastoviai nori išgirsti pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Galbūt jis jaučiasi vienišas vaikų darželyje? Jeigu jūsų mažyliui iškyla kokia nors problema (tarkime, susipyko su draugu), suraskite jam tinkamą pasaką ir joje jis būtinai susiras būdą, kaip viską ištaisyti.

Skaitykite vaikams ir kartu su vaikais.

www

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti