Smerkiate svetimą priklausomybę? Reiškia, turite panašių problemų

Aplinkiniai nemėgsta priklausomybė turinčių žmonių. Jie juos smerkia. Ir šitaip dar labiau komplikuoja situaciją.

Priklausomybę nuo alkoholio, azartinių žaidimų ar nikotino visuomenė laiko labai rimta problema. Tačiau kokia jos esmė?

Visi mes turime kokią nors priklausomybę nuo pačių įvairiausių dalykų – žmonių, įpročių, pramogų, maisto ir t.t. Žmonių be priklausomybės pasaulyje paprasčiausiai nėra.

Tačiau kas gi siūloma alkoholikams, lošėjams ir rūkantiems? Savaime aišku, gydymas. Kodavimas, hipnozė, medikamentai. Tiktai nuo gydymo niekas iš esmės nesikeičia. Nes tikroji problema slypi ne tame, ką daro žmonės, o tame, kad štai šis konkretus elgesys laikomas amoraliu ir yra pasmerktas visuomenėje.

Iš tikrųjų priklausomybė – tai ženklas, kad žmogus turi nepatenkintų troškimų. Kad jis negali pilnavertiškai tenkinti savo poreikių, pradeda ieškoti išeities iš šios nemalonios situacijos ir ne visada priima teisingą sprendimą. Labai dažnai paguodą susiranda rūkyme, alkoholyje, kenksmingame maiste, apsivalgyme. Po to iš pradžių susiformuoja kenksmingas įprotis, o šis palaipsniui perauga į priklausomybę.

Kuo labiau visuomenė smerkia priklausomybę turinčius žmones, tuo mažesnė tikimybė, kad jie pasitaisys. Smerkiama ne visada atvirai, tačiau jau pats faktas, kad manai, jog kitas žmogus elgiasi neteisingai, reiškia, jog tu jį smerki.

Vietoje pasmerkimo vertėtų pamėginti suprasti priežastį. Juk kenksmingi įpročiai yra ne kas kita, kaip tikrųjų žmogaus poreikių pakaitalas.

Niekas nesako, kad rūkyti, gerti ir lošti yra gerai. Tačiau draudimai tik dar labiau apsunkina ir taip jau tragišką situaciją.

Pirmas dalykas, kurį patartų specialistas – pašalinti visus tabu ir apribojimus. Žmogus turi žinoti, kad jeigu nuspręs parūkyti, niekas nepuls jo stabdyti.

Tačiau čia yra viena sąlyga.

Rūkant jo neturi blaškyti įvairūs pašaliniai faktoriai. Jis turi rūkyti ir mėgautis procesu. Draudimas, tabu, tik sustiprina nikotino badą. Galimybė laisvai pasirinkti šį alkį sumažina. Tai pasakytina ir apie kitas priklausomybės rūšis.

Kito žmogaus priklausomybės smerkimas rodo, kad turite panašių problemų

Daug žmonių prisipažįsta, kad iš tiesų patiria malonumą rūkydami ar gerdami. Tai padeda atsikratyti įtampos ir tam tikram laikui pamiršti problemas. Paskui jį pradeda smerkti giminaičiai ir artimieji. Tik ar turi kas nors teisę tvarkyti svetimą gyvenimą ir pasiskelbti kito žmogaus teisėju? Kol žmogų smerks, jis niekada negrįš į teisingą kelią.

Kol esame padalinę pasaulį į dvi dalis, kol įžvelgiame Dievą tik tame, ką laikome teisingu ir nepastebime Jo rimtai sergančiame žmoguje, mes elgiamės kaip bepročiai.

Jei manome, kad žmogaus poelgiai neteisingi, laikas pradėti ieškoti savyje to paties, ko esama tame žmoguje, pamatyti jame savo atspindį. Patyrinėti patį save, atrasti savo paties priklausomybę. Gyvenime atsitiktinumų nebūna. Susitikimas su tokiu žmogumi – ženklas, kad atėjo laikas atkreipti dėmesį į savo paties poelgius.

Jeigu sutuoktinis vartoja alkoholį, yra agresyvus, neadekvačiai elgiasi, tai kokiose situacijose aš elgiuosi lygiai taip pat kaip jis? Ar būnu aš pikta ir neadekvati? Kokių turiu kenksmingų įpročių?

Jei pritaikau veidrodžio principą (kiti žmonės atspindi mano paties/pačios vidinį pasaulį ir problemas), reiškia, gaunu progą save ištirti, ištaisyti klaidas ir tobulėti. Jeigu keičiamės mes, keičiasi ir artimieji, kuriems irgi norisi tobulėti. Ir kai mes pasikeisime, jiems jau nebeliks priežasties likti priklausomais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Neprašykite to, ko patys negalite duoti

Dažniausiai tai vyksta tarp sutuoktinių. Nors pasitaiko ir tarp partnerių, vaikų, draugų, kolegų, praktiškai visuose santykiuose. Kalba eina apie situaciją, kai viena pusė primygtinai prašo ar net pyksta, kažko reikalaudama iš kitos. Tačiau praeina šiek tiek laiko ir paaiškėja, kad tas žmogus pats nepajėgus ar nesugeba duoti to, ko reikalavo…

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…