Štai dėl ko taip pavargstate

Visi žinome, kad vaikai auginami be išeiginių ir atostogų. Naujas tyrimas, kurio metu buvo apklausta 2000 amerikiečių mamų, turinčių 5-12 metų amžiaus vaikus, dar kartą akivaizdžiai pademonstravo, koks sunkus motinos darbas. Apskaičiavimai byloja, kad vidutinė statistinė mama dirba 98 valandas per savaitę, du su puse karto daugiau nei ofiso darbuotojai, užimti visą darbo dieną.

Mamos vidutiniškai atsikelia 6.23 ryto, o „darbo diena“ baigiasi maždaug 8.31 vakaro, be to, dauguma jų pasakytų, kad tai buvo dar pakankamai „sėkminga“ diena,

„Tyrimo rezultatai pabrėžia, kokį didelį krūvį patiria motinos ir su kokiais nenutrūkstamais uždavinių srautais tenka dorotis moterims“. – komentuoja Keisis Liuisas, vienas iš projekto organizatorių.

Kaip rodo tyrimas, vidutinė statistinė mama kiekvieną dieną sau skiria maždaug 1 valandą 7 minutes – pačiu geriausiu atveju. Keturios iš dešimties moterys, dalyvavusios apklausoje, teigia, kad jų gyvenimas nuo pirmadienio iki sekmadienio primena niekada nesibaigiančių darbų uraganą.

Mamos taip pat papasakojo, kad nežiūrint į sunkumus, jos susiranda sau gelbstinčių išeičių ir pagalbinių priemonių. Vienais iš svarbiausių daiktų, kurie padeda išsaugoti nervus ir protą – drėgnos servetėlės, iPad’ai, vaikiškos TV laidos, maisto ir kavos pirkimas išsinešimui, serialai, o taip pat auklių bei senelių pagalba.

„Užimtos mamos gali pasirašyti po šiuo sąrašu: jis ne tik byloja apie rimtą krūvį, bet ir demonstruoja nuolatinį reikalavimą mamai, kad ji maitintų ir prižiūrėtų šeimą savaitę po savaitės“. – tęsia Liuisas.

Suprantama, kad dauguma mamų stengiasi suteikti vaikams tik geriausia, taip kad nenuostabu, jog 72% apklaustųjų kovoja už tai, kad vaikai maitintųsi naudingu maistu. Tačiau akivaizdu ir tai, kad naudingo maisto paieškos bei gaminimas kainuoja daug laiko ir jėgų, dėl to nereikėtų savęs smerkti, jei retkarčiais perkate ne patį naudingiausią maistą greito maisto restorane.

Galima būtų pulti į neviltį nuo minties, kad kiekviena mama vidutiniškai dirba po 14 valandų per parą – tai tolygu darbui dviejose darbovietėse su ne pilna darbo diena. Tačiau daugumai mamų motinystė – tai patirtis, kuri to verta, nežiūrint į nesibaigiančius rūpesčius ir lakstymą.

Žinoma, minėto tyrimo rezultatai – ne toks jau didelis atradimas vaikus auginančioms moterims. Joms tai kasdienė realybė. Kas vertinga šiame projekte – bandymas prisibelsti iki visų likusių žmonių ir parodyti jiems: mamoms reikalinga pagalba namuose – jų darbo vietose ir apskritai – visuomenėje.

Pagal

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti