Štai dėl ko tau priklauso priaugti svorio

Menopauzė atneša į moters gyvenimą daugybę permainų, kurių norėtųsi išvengti bet kokia kaina. Drauge su reprodukcinio amžiaus pabaiga, į gyvenimą įžūliai įsibrauna ir išvaizdos pokyčiai. Gyvenimo būdas lyg ir tas pats, o bjaurybė pilvukas auga ir auga.

Liūdna žiūrėti į mylimą mamą, kuri, sulaukusi 50 metų, bando sugrįžti į jaunystę įvairių dietų ir procedūrų pagalba. Liūdna, kad niekas niekada nepasakė moterims, sulaukusioms menopauzės: “Mieloji, tai išgyvena visos! Tai normalu! Tiesiog priimk savo kūną ir amžių. Tu nuostabi!”

Žurnalai choru tvirtina, kad liesumas – tai sveikata. Atrodytų, likti jaunai – tai tik pastangų ir finansų klausimas, o svorio didėjimas sulig amžiumi reikalauja skubaus įsikišimo. Bet ar tikrai?

Miela skaitytoja, neklausyk jų! Papasakosime tau kas vyksta su moterimi menopauzės periodu ir kodėl atliekami centimetrai pilvo srityje yra normalu.

Pirmas faktas. Visi kūnai sensta

Gali supirkti visus kremus mieste ar išleisti krūvą pinigų kosmetinėms procedūroms, tačiau tiesa yra viena: sensta absoliučiai visi ir visos! Tai natūralus biologinis procesas, kurio neįmanoma išvengti. Natūralaus senėjimo požymiai – ne vien raukšlelės aplink akis. Sensta taip pat ir vidiniai organai.

“Išsijungiant” reprodukcinei sistemai, moters organizme sumažėja estrogeno ir progesterono lygis. O tai svarbiausia visų negalavimų, su kuriais susiduria moteris per menopauzę, priežastis: naktinis prakaitavimas, netikėtai padažnėjęs širdies plakimas, miego sutrikimai, spontaniškos nuotaikos permainos ir t.t.

Antras faktas. Riebalai – moters draugai!

Kai moters kiaušidės nustoja gaminti estrogeną, organizmo riebaliniai audiniai pradeda išskirti ir reguliuoti lytinio hormono lygį kūne. Iš čia ir pilvukas, kurio anksčiau nebuvo. Riebalų sluoksnio didėjimas šiuo gyvenimo periodu yra visiškai normalus. Tai būdas, kurio dėka organizmas susidoroja su estrogeno lygio mažėjimu. Kadangi šis mažėjimas tiesiogiai įtakoja nemalonius menopauzės simptomus, padidintas lygis gali šiuos simptomus gerokai sušvelninti.

Trečias faktas. Trūksta riebalų – trūksta estrogeno

Riebalų trūkumas menopauzės laikotarpiu sumažina estrogeno kiekį organizme, dėl ko visi klimakso simptomai stiprėja. Keista, kad įvairiausi žurnalai kala moterims į galvas informaciją apie dietas menopauzės periodu, atseit, jei numesi kelis kilogramus, tapsi sveikesne. Tik niekas nekalba, kaip tai kenksminga.

Tokia propaganda ir troškimas turėti idealias formas veda į estrogeno lygio mažėjimą, o tai savo ruožtu gali baigtis įvairiais susirgimais: atsiranda problemų su atmintimi, padidėja širdies ir kaujagyslių ligų rizika, tampa trapesni kaulai, atsiranda osteoporozė.

Estrogeno trūkumas užlaiko skysčius organizme ir sumažina odos elastingumą. Tavo raukšlelės ir sausa oda – kovos su atliekamais centimetrais menopauzės laikotarpiu rezultatas.

Kiekvienai moteriai svarbu įsisąmoninti, kad visi pokyčiai, vykstantis su kūnu menopauzės metu – tai ne liga, o norma. Tiesiog mes gyvename visuomenėje, kuriai raukšlelės ir atliekami gramai – patologija. Tik tada, kai įveiksime šį pražūtingą požiūrį, kiekviena moteris galės pamilti savo kūną ir savo amžių. Būkite laimingos, jūs esate nuostabios, nepaisant datų kalendoriuose.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…