Sūnaus auklėjimas

Kaip moteris elgiasi, tokį žmogų ir turi greta savęs.

Kaip jūs auklėjate ar ruošiatės auklėti savo sūnų? Stebėtinas dalykas – jeigu moteris nemoka „auklėti” greta esančio vyro, tai greičiausiai ir sūnus užaugs visai ne tokiu žmogumi, kurį galima būtų rodyti kaip pavyzdį kitiems.

Straipsnyje išdėstytos mintys pagrįstos realiais įvykiais. Ir netgi jei tik vienam vieninteliam žmogui pasaulyje šios mintys bus naudingos – būsiu laimingas.

Išjunkite telefoną, užsidarykite kambaryje ir įsivaizduokite…

Jūs – 7 metų amžiaus sūnaus mama. Taip susiklostė, kad sūnų auklėjate viena. Pavargstate darbe, daug rutinos, laiko sau ne per daugiausia.

Kaip ir bet kuris kitas vyras šiame pasaulyje, jūsų sūnus nėra idealus. Jis turi privalumų ir trūkumų. Ir, savaime aišku, kaip kiekviena mama, jūs linkite sūnui tik gero ir mylite jį visa širdimi.

Klausimai jums, mamos:

1. Kas atidaro duris privažiavime? Jūs sūnui, ar sūnus jums? Kodėl būtent taip?

2. Sūnus padarė savo rankomis atviruką Motinos dienai. Jūsų reakcija?

3, Sūnus pamiršo pasveikinti jus su Motinos diena. Jūsų reakcija?

4. Sūnus išvadino fiziškai stipresnį klasės draugą „debilu” ir gavo už tai į nosį, sugrįžo namo ir verkia. Jūsų veiksmai?

5. Sūnus turi vieną iš siekių: arba gerai mokytis, arba išlošti futbolo taurę, arba išmokti gerai šokti, bet jam nesigauna. Jūsų veiksmai?

6. Kaip sutinkate namo sugrįžusį sūnų?

a) Kiekvieną kartą džiaugiatės;

b) Na, grįžo tai grįžo, kas čia tokio?

c) Priklauso nuo nuotaikos.

7. Kaip prašote pagalbos iš sūnaus? Ar laikysite jį per mažu, kad, pavyzdžiui, padėtų nešti krepšį iš parduotuvės?

8. Kai bendraujate su sūnumi – su kuo bendraujate? Su sūnumi, berniuku, nuosavybe, vyriškiu?

Šie klausimai ne atsitiktiniai. 99 procentai mamų visiškai nesusimąsto apie teisingą elgesį šiose labai gyvenimiškose situacijose. Ką ten mamos – tėvai irgi nesupranta pagrindų, nes juos irgi išauklėjo mamos. Taip jau dabar viskas klostosi – begalė vienišų moterų…

Jūs turite šansą pradėti nuo savęs. Sustabdyti šią nesąmoningumo, automatizmo ir aklumo grandinėlę.

Prie ko čia mama ir sūnus?

Todėl, kad analogiškai jūs elgiatės su vyrais. Ir taip elgsitės ar jau elgiatės su sūnumi. O čia svarbios net smulkmenos.

Kaip moteris elgiasi, tą žmogų sau ir gauna gyvenime.

Panagrinėkime aukščiau pateiktus klausimus.

1. Net smulkmenose vyras turi būti vyru, o moteris – moterimi. Leiskite sūnui/vyriškiui jumis rūpintis. Net jeigu viską galite padaryti pati. Pradėdamos nuo smulkmenų, pereikite prie sudėtingesnių dalykų. Atidaryti moteriai duris – tai irgi rūpinimosi forma.

2. a) Būkite dėkinga. Vėlgi – net už smulkmenas. Tada sūnus/vyras nuoširdžiai norės džiuginti jus dažniau ir labiau.

b) Pamiršo padaryti tai, ką turėjo padaryti. Nekritikuokite. Pasakykite, ką jaučiate šioje konkrečioje situacijoje ir ko jums norėtųsi.

3. Sūnus/vyras pasielgė nekorektiškai. Ir gavo, ko nusipelnė. Dabar verkia/graužiasi. Nekritikuokite už nekorektišką poelgį. Negailėkite kaip mažo berniuko! Pademonstruokite, kad jį mylite. Parodykite, kad juo tikite.

4. Paremti, palaikyti, negailėti, įkvėpti jam pasitikėjimo, nepriimti sprendimo vietoje sūnaus/vyro. Ir nebandyti taisyti jo klaidų po to, kai jis priėmė sprendimą.

5. Pasitikite kiekvieną dieną, tarsi mėnesį nesimatėte. Demonstruokite džiaugsmą, emocijas. Tada sūnus/vyras bėgte bėgs namo, o neužsisėdės su draugais ar prie alaus bokalo vakarais.

6. Prašykite. Pradėkite nuo smulkmenų. Sūnui/vyrui kritiškai svarbu jaustis reikalingu.

7. Net jei greta jūsų keturmetis berniukas – bendraukite su juo taip, tarsi priešais jus – solidus vyriškis. Ir jis tokiu taps.

Patikrinam?

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *