Sunkiausias išbandymas moters gyvenime

Kaip manote, kas moteriai sunkiausia gyvenime? Gimdymo kančios? Priklausomybė nuo vyro? Chaosas galvoje? Nėra nieko sunkesnio moteriai gyvenime, už jos pačios nuotaiką.

Kai moteris sako, kad negali nieko su savimi padaryti – tai gryna tiesa. Ji išties negali nieko padaryti. Kartais bloga nuotaika užeina dėl kažkokio įvykio ar netvarkos namuose. Kartais – dėl nuovargio ir neišsimiegojimo. Tačiau dažniausiai ji ateina iš niekur. Atsibudo, atsikėlė kaip kiekvieną dieną. Viskas kaip įprasta, viskas lyg ir gerai. O širdyje – kažkoks nemalonus jausmas.

O kai moteriai širdyje blogai, ji ieško priežasties. Negali to būti tiesiog šiaip, be niekur nieko! Ir suranda – mums tai nesudėtinga. Apsidairome, pasižiūrime į supančius žmones. Dar aštriau pastebime jų trūkumus, kiekvieną klaidelę. Ir pastoviai iškyla klausimas: „O kas gali būti dar negerai?“ Ir surandame vis naujus ir naujus atsakymus.

Net jeigu namiškiai, pavyzdžiui, vyras, pasistengs viską daryti idealiai – jie pasmerkti nesėkmei. Kad ir ką vyras darytų – viskas ne taip, negerai. Ne taip apkabino, ne taip paguodė, ne taip indus išplovė, ne apie tai kalba.

Nepatyrusį vyrą šitaip galima išmušti iš pusiausvyros labai greitai – ir įsiplieks skandalas. Kai jis pasakys, jog ji galutinai suįžūlėjo ir nieko nevertina. O ji, žinoma, atsakys, kad jis jos visiškai nemyli ir nesupranta.

Beje, po audringo emocijų sprogimo ir garo nuleidimo moteriai gali pasidaryti lengviau. Ypač jeigu ji pratusi emocijas slopinti. Išsiverkė, išsirėkė – ir kažkaip staiga lengviau pasidarė. Nuotaika jau nebe tokia siaubinga.

Ir nuo nieko moteris taip nepavargsta, kaip pati nuo savęs. Kai jai bloga nuotaika. Kai nesinori gadinti santykių su kitais, gadinti jiems nuotaikos, tačiau nesigauna. Kai erzina mylimi žmonės. Kai niekas nekelia džiaugsmo ir nieko nesigauna. Jos vidinės kančios nuo tokios nuotaikos kelis kartus stipresnės, nei nieko nesuprantančio vyro kančios. Nes ji ir pati džiaugtųsi sustojusi, tačiau negali nieko su savimi padaryti.

Pažįstama? Pavyzdžiui, man – labai. Anksčiau tokia nuotaika mane labai dažnai kankino. Užkankino po to, kai gimė vyriausias sūnus. Dažnai „užplaukia“, kai laukiuos, jei nepailsiu. Ir kai dažnomis viešniomis tampa stresinės situacijos.

Nuo ko gi priklauso moters nuotaika?

Norėtųsi pasakyti, kad tuo pat metu nuo visko ir nuo nieko. Tačiau visgi esama kažkokių rizikos faktorių. Moteris greičiau įsmuks į blogą nuotaiką, jeigu:

· Neišsimiegojo

· Pavargo

· Netausoja savęs ir savimi nesirūpina

· Streso būsenoje, besivaikant kažkokio tikslo

· Pati sau nepatinka – nepatinka drabužiai, šukuosena, figūra

· „Moteriškos dienos“

· Stengiasi būti visiems gera, pas ją visi ateina išsiverkti

· Prasidėjo pilnatis, jaunatis, užtemimas ar kitas astronominis ir astrologinis kolapsas

· Kaupia negatyvias emocijas ir su niekuo neišsikalba

· Alkana

· Namuose betvarkė

· Nėra kam išsakyti savo liūdesio

· Turi mažą vaiką, ypač jaunesnį nei 1 metų amžiaus. Arba laukiasi

· Draudžia sau būti blogos nuotaikos

· Gyvenime mažai fizinių kontaktų su kitais žmonėmis

Visa tai – ir ne tik tai – padidina įgimtą moterišką jautrumą, formuoja gilesnius nuotaikos svyravimus.

Kuo labiau įtemptas moters gyvenimas, tuo didesnė tikimybė, kad ryte ji atsikels jau pavargusi. Ir priešingai – kai moteris gyvena energiją tausojančiu režimu, bloga nuotaika aplanko ją kartą į mėnesį ar dar rečiau.

Kokia galėtų būti brandi pozicija? Kontroliuoti savo nuotaiką ir visada šypsotis? Sumažinti iki minimumo netikėtus ir nemalonius kontaktus?

Visiškai atsikratyti prastos nuotaikos neįmanoma. Ji vis tiek užplūs retkarčiais. Mėginti prisilipdyti ant veido šypseną, kai širdyje katės draskosi – tai nusikaltimas savo pačių širdžiai.

Pradžiai reikėtų leisti sau kartais pabūti blogos nuotaikos. Žinote, labai įdomus dalykėlis: kai mes su kažkuo kovojame, tasai „kažkas“ tik dar labiau stiprėja. Dar smarkiau kovojame – dar sustiprėja. O kai leidžiame sau kartais pabūti neprotinga, bloga, pikčiurna – šių savybių pasireiškimų sumažėja.

Susitaikymas su savo bloga nuotaika ir su savimi – svarbus žingsnis.

Visa kita be jo praranda galią. Niekas nepadės, kol moteris nepasakys savo blogai nuotaikai: „Taip, tu atėjai būtent šiandien. Na, ką gi, užeik, jauskis kaip namuose“. Ne kaip pasmerktajai pasakyti, ne iškošti pro dantis. O nuoširdžiai. Yra laikas mėtyti akmenis, yra laikas juos rinkti. Yra laikas apsikabinti, yra laikas – vengti apkabinimų. Toks gyvenimo ciklas.

Emocijos – tai gyvenimo dalis. O moteriai – itin didelė dalis. Nėra nieko svarbesnio ir baisesnio už moters emocijas. Jeigu ji su jomis draugauja ir moka su jomis elgtis, ji tampa burtininke, sugebančia daryti stebuklus. O jeigu ne – pavirsta ragana, kuri žudo pati save ir tuo pačiu savo artimuosius.

Čia kaip su orais – neįmanoma, kad visą laiką šviestų saulė ir nebūtų lietaus. Žemė tokiu atveju pavirstų dykuma. O bet kurioje derlingoje vietovėje kartas nuo karto palyja. Kartais griaudi griaustinis, kurį galima palyginti su dideliu moters negatyvių emocijų pliūpsniu, jos iškrova.

Kai leidžiu sau kartais pabūti be nuotaikos, man paprasčiau sugalvoti sau taisykles, ką tokiais atvejais daryti. Pavyzdžiui, atsikėliau iš lovos ne ta koja – iškart įspėju namiškius. Dar geriau kuriam laikui nuo visko nusišalinti. Grįžau į lovą ir dar kurį laiką ten padrybsojau. Suvalgiau ryte kažką skanaus. Pagulėjau vonioje ar pastovėjau po dušu.

Įspėti namiškiai greičiausiai pajus palengvėjimą – kad tai ne jie šiandien kalti. Neaišku, kas, tiesiog tokia diena pasitaikė. Ir žmona/mama šiandien galbūt mažiau kvaršins jiems galvas. O gal jie netgi kažkuo padės, kad moteriai pasidarytų lengviau.

Taip pat galima pamąstyti apie atsargumo priemones sau pačiai – laiku gultis miegoti ir laiku valgyti. Rūpintis, kad būtų malonu ir džiugu pažvelgti į veidrodį. Apriboti bendravimą, kai jauti, jog atiduodi žmonėms pernelyg daug energijos. Pergyventi susikaupusias negatyvias emocijas – nusistatyti savo asmeninės erdvės ribas, išlieti nuoskaudas popieriuje, atleisti, paleisti situaciją.

Nepamaišys orientuotis savuose moteriškuose cikluose, nuo kurių labai daug priklauso. Įspėtas – reiškia, apsiginklavęs.

Reikia save tausoti, gyventi energiją taupančiu režimu. Pavyzdžiui, mūsų šeimoje yra viena puiki taisyklė – išeiti pozityviai. Iš bet kurios vietos – ar tai būtų paplūdimys, parkas, parduotuvė – išeiti geros nuotaikos apogėjuje. Kai dar niekas nepavargo, niekas nerodo kaprizų, kai visiems gera. Tada lieka jėgų normaliai pasiekti namus ir iškyla ar pasivaikščiojimas įsimena kaip kažkas gero ir gražaus.

Taip elgtis galima bet kokioje situacijoje – bendraujant su draugėmis, išeiti nusiteikus pozityviai. Nelaukiant, kol visi pradės skųstis gyvenimu. Baigti apsipirkimą pasitenkinimo apogėjuje, o ne tuo momentu, kai ištuštėjo piniginė. Užsiimti labdara iki to taško, kol tau su kitais labai gera. Vaikštinėti su vaiku tiek, kiek tai kelia džiaugsmą.

Reikia taupyti savo energiją, ji ne begalinė. Ir gali baigtis tarytum kirviu nukirtus, staiga. O iš tikrųjų pabaigos artėjimą galima pajausti, jeigu išmoksime girdėti savo kūną ir sielą. Palikti energijos sau, neatiduoti visko iki galo kitiems žmonėms, net jeigu jie labai artimi. Jums ta energija irgi labai reikalinga – kad atstatytumėte jėgas ir rytoj vėl būtumėte geroje formoje.

Bloga nuotaika – kaip lietinga diena. Ją reikia paprasčiausiai išgyventi.

Laikui bėgant jūs netgi išmoksite pajausti malonumą. Juk galima visą dieną pradrybsoti lovoje – leisti sau tokią prabangą. Ar pasižiūrėti liūdną filmą ir paašaroti. Arba leisti sau su niekuo nebendrauti. Arba išmesti visą šlamštą, kuris jus seniai siutina, bet vis rankos nepasiekdavo.

Lietinga diena ne mažiau svarbi už saulėtą. Ypač jeigu į ją žvelgsime ne kaip į bausmę ar košmarą, o kaip į dar vieną gyvenimo dalį. Kuri reikalinga tam, kad ir viduje, ir išorėje viešpatautų harmonija.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Santykiai su toksiškais giminaičiais Gerai, kai šeima - maža tvirtovė, kurioje mus myli, gina ir visokeriopai palaiko. Tačiau atsitinka, kad patys artimiausi žmonės stoja į priešingą bari...
Vyras ir jo meilė Man užduoda daugybę klausimų, skirtingais variantais, kaip suprasti, kada vyras myli. Žinodama daug vyriškų istorijų apie meilę ir nemeilę, remdamasi ...
Siekti savo tikslų moteriškai Šita tema tikriausiai niekada neišseks. Tiek pavyzdžių pasaulyje - kurie vis iš naujo ir iš naujo įrodo man būtinybę gyventi harmonijoje su savo pačio...
Kaip suprasti, kad esate pernelyg skirtingi? Priešingybės traukia, bet ne visada tokia sąjunga baigiasi geruoju. Kaip suprasti visiškai normalius skirtumus, kurie leidžia, pavyzdžiui, pažvelgti į...
Kaip nugalėti žmogų, kuris „visada teisus“ Tikriausiai visi turime tokį draugą, o gal netgi sutuoktinį, kuris visada įsitikinęs, kad yra teisus ir kitaip būti negali. Noriu papasakoti, kaip su ...
Kai nebėra apie ką kalbėti Kai žmonės artimai bendrauja, draugauja ir myli, toks jausmas kad kalbėtis galima be pabaigos. O kai pavargsti kalbėtis, galima tiesiog dviese patylėt...
Karas prieš skaistumą Skaistumas, kuklumas kaip etikos kategorija ir šimtmečius besitęsiantis kultūros reiškinys šiuo metu nuo ryto iki vakaro išjuokiamas ir puolamas žinia...
Vyriška nuomonė apie senamadišką flirtą Kodėl mes turime iš visų jėgų stengtis padaryti įspūdį partneriams? Kodėl reikia sugrąžinti senamadišką flirtą ir asistavimą? Tam yra kelios priežasty...
Ar žemina moterį namų šeimininkės statusas Dažnai tai šen, tai ten girdžiu pasipiktinimo kupinus moterų šūksnius, jie netgi ne visada adresuojami būtent man. Apie tai, kad moters padėtis - žemi...
Meilės trikampis Šis straipsnis - ne apie pasitraukimą iš meilės trikampio. Ir netgi ne apie tai, kaip geriau elgtis, jame atsidūrus. Šis straipsnis - tai mėginimas pa...
Ko nori skirtingo amžiaus vyrai Vyrus dažnai kankina klausimas "ko nori moterys". Tačiau klausimas "ko nori vyrai" ne mažiau aktualus gražiosios lyties atstovėms. Juo labiau, kad ats...
Moteriška ir vyriška meilė. Palyginimas Kas greičiau įsimyli? VYRAI. Neretai jie įsimyli vos po kelių pasimatymų. Kas didesni idealistai meilėje? VYRAI. Jie mano, kad jeigu žmonės vienas ki...
Meilė ir jos pakaitalai bei surogatai Kai tariame žodį "Meilė", kiekvienas turime galvoje kažką savo. Šiandien netgi lytinius santykius vadina meile, nekalbant jau apie kitus grubius pakai...
Ne visi nori būti išnaudojami? Visai suįžūlėjo!... Tradiciškai plačiai viešinamas vyriškas smurtas šeimoje ir santykiuose. Nekaltos nelaimingos moterys-aukos susilaukia visuotinės užuojautos. Apie vyru...
7 santuokos etapai Pasirodo, santuokinį gyvenimą sudaro 7 etapai. Jeigu šiuolaikinis žmogus apie juos žinotų, nebūtų 80% skyrybų. 1 etapas - įsimylėjimas, romantika, sa...
Norėjau tapti gera. O tapau patogi Su kuo dažnai tenka susidurti psichologui, kuris užsiima šeimyninių santykių tema? Su vieno sutuoktinio nepasitenkinimu kito sutuoktinio elgesiu arba ...
Šeimos verslas – povandeniniai akmenys Bendras sutuoktinių verslas atrodo labai viliojančiai. Yra daug šalių, kur bet koks verslas iki šiol išlikęs šeimyniniu, nors reikalais paprastai užsi...
Kam moteriai aiškintis santykius? Amžinai su manimi visokie įdomūs dalykai atsitinka, nors nesu mėgėja plepėti su vairuotoju. Šiandien, vos atsisėdau, vairuotojui suskambo telefonas. ...
10 būdų apsaugoti santykius nuo negatyvumo Originalas Sveiki santykiai reikalauja nuoširdumo, sąžiningumo ir nevaržomo bendravimo. Meilė neišsilaikys ilgai, jeigu žmonės nuolat slėps ką nors v...
Ar norite, kad jūsų vyriškis būtų lyderis? Daug moterų svajoja turėti greta savęs stiprų ir drąsų vyriškį, kad jis priimtų sprendimus, prisiimtų atsakomybę, vestų paskui save. Tačiau vyrai negi...
Barniai, išsiurbiantys moteriškas jėgas Savo šeimoje mes jau seniai pastebėjome dėsningumą. Po barnių mums abiem reikia laiko jėgoms atstatyti. Po didelio barnio galėdavome neatsigauti savai...
Asmeninė erdvė ir santuoka Vyras ir moteris susituokia ar tiesiog ima kartu gyventi. Pagaliau viską galima daryti kartu - keltis rytais, ruoštis į darbą, gamintis vakarienę, ved...
Vaidmenys šeimoje. Vyriško ir moteriško prado harm... Ar pažįstama situacija, kai moteris užsikrauna didžiausią kalną pareigų, šitokiu būdu visiškai nepalikdamas jokios atsakomybės vyrui? Vyras negali rea...
Bandomosiose santuokose nėra jokios lygybės "O kam mums registruotis? - galvoja nemažai žmonių. - Jeigu mums ir taip gerai?" Kai kas, sutikdamas gyventi neregistruotoje santuokoje, paprasčiausia...
Kenksmingiausios moteriškos programos Kodėl kalbame apie programas? Todėl, kad mes pritraukiame prie savęs tą vyrą, kuris visiškai atitinka vieną ar kitą programą. Jis atspindės programos ...