Susirasti tinkamą partnerį gali trukdyti… kvepalai

Originalas

Kiekvieno žmogaus kvapas skiriasi. Ir vis dėlto būna tam tikrų dienų, kuriomis moteris vyrams atrodo ypač maloniai kvepianti. Priežasties reikia ieškoti žmonių evoliucijoje. Šveicarų mokslininkai iš Berno universiteto nustatė įdomių dalykų.

Kad du žmonės vienas kitam gali kvepėti maloniai ar atstumiančiai, nėra naujiena, tačiau mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, kaip tiksliai tai funkcionuoja. Ar moteris savo vaisingomis dienomis skleidžia viliojantį aromatą tik tam tikriems stipriosios lyties atstovams, ar jos kūno kvapas patinka visiems vyrams?

Kvepalai, šampūnai, kūno losjonai, dezodorantai – moterys per metus išleidžia daug pinigų svaiginantiems kvepalams ar aromatingoms kūno priežiūros priemonėms. Tai turi prasmę, kad moteris galėtų gerai jaustis „savo kailyje“.

Šveicarų ir vokiečių mokslininkai neseniai paskelbė savo tyrimų rezultatus, iš kurių paaiškėja, kad kai kurios moterys vyrams kvepia skaniau už kitas. Ir tai visai nepriklauso nuo to, ar jos naudoja gerus prancūziškus kvepalus.

Viliojantis moters aromatas priklauso nuo tam tikrų lytinių hormonų, kurie kinta pagal mėnesinių ciklą. Kaip paskelbė britų mokslininkai leidinyje „Proceedings B“, iš aromatų kokteilio, kurį skleidžia moteris, vyro pasąmonė gauna informaciją apie jos vaisingumą – ir tik per uoslę.

Kad kvapai vaidina lemiamą vaidmenį seksualinėje komunikacijoje tarp vyro ir moters bei daro įtaką partnerių pasirinkimui, žinoma seniai.

Šveicarų mokslininkų iš Berno universiteto grupė, vadovaujama Janeko Lobmaierio, norėjo nustatyti, ar to paties kvapo patrauklumą visi vyrai vertina vienodai, ar tai priklauso nuo individualios uoslės.

Kaip hormonai veikia mūsų partnerio pasirinkimą?

Mokslininkai parinko 28 moteris savo eksperimentui ir surinko jų kvapus, kai jos buvo savo vaisingoje ciklo fazėje. Moterys turėjo kruopščiai laikytis griežtų nurodymų. Jos turėjo praustis be kosmetikos priemonių, patalynė bus skalbiama specialiu, bekvapiu muilu. Moterims buvo negalima rūkyti, vartoti alkoholio ir aštrių patiekalų. Nakčiai jos prisidėdavo vatos tamponus prie pažastų, kad sugertų savo kvapą.

Aukštas estrogeno lygis yra patrauklus

Pagal moterų seiles mokslininkai nustatinėjo tam tikrų hormonų (estrogeno, etradiolo, progesterono, kortizolio ir testosterono) lygį. Iš šlapimo tyrimų jie sužinodavo tikslų ovuliacijos laiką ir vaisingas dienas.

Tyrime dalyvavę 57 vyrai gaudavo pauostyti moterų vatos tamponus iš vaisingųjų jų naktų ir turėjo įvertinti kvapus balais nuo 1 iki 100.

Rezultatas: kai kurios moterys visiems vyrams kvepėjo geriau už kitas. „Tai priklauso nuo lytinių hormonų kiekio“, – pranešė mokslininkai.

„Moterys su aukštu estrogenų ir žemu progesteronų lygiu vyrams atrodo patraukliausiai kvepiančios“, – paskelbė eksperimento vadovė Daria Knoch savo ataskaitoje Berno universitetui.

Iš ko galima atpažinti, kad įsižiebs meilė?

Mokslininkai taip pat tyrinėjo, ar kiti veiksniai, pavyzdžiui, streso hormono kortizolio kiekis, tam tikri genai, imuninė sistema, negalėjo daryti įtakos rezultatams. Ankstesni mokslininkų tyrimai parodė, kad partnerių pasirinkimui turi įtakos vadinamasis HLA genas. Remiantis tyrimų išvadomis, vyrai ir moterys atrodydavo vieni kitiems ypač patrauklūs, jei turėdavo skirtingus šio geno variantus.

Taip evoliucija pasirūpino, kad bendri poros vaikai turėtų kuo platesnę imuninę sistemą ir galėtų efektyviausiai gintis nuo ligų sukėlėjų. Dabartiniame tyrime mokslininkai nenustatė jokios HLA genų įtakos vyrų uoslei ir jų užuodžiamo moters kūno kvapo vertinimui. Ir streso hormonas kortizolis taip pat nelėmė aromatų vertinimo.

„Lytiniai hormonai yra moters vaisingumo indikatoriai, – pabrėžia mokslininkai. – Tai, kad vyrai sugeba šiuos hormonus užuosti iš moters kvapo, evoliucijos biologijos požiūriu turi gilią prasmę.“

Išvada: pati gamta suteikė moterims nuostabią galimybę prisivilioti tinkamą partnerį. O moterys pačios naikina šią galimybę, naudodamos kvepalus ir daugybę aromatizuotos kosmetikos bei higienos priemonių.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…