Tai, kam priešinamės, tampa mūsų likimu

“Likimas!” – dūsauja ir skėsčioja rankomis žmonės, susidūrę su vienokia ar kitokia gyvenimiška situacija. Kas gi tasai likimas? Likimas – tai konkreti įvykių žmogaus gyvenime seka. Keista, bet kai kam atrodo, kad likimas – tai tos aplinkybės, kurių sudėtinga išvengti. Neretai galima išgirsti: “Taip tau likimas nulėmė”. Baisūs žodžiai, tiesa? Susidaro įspūdis, kad būtent likimas valdo žmogaus gyvenimą, o ne pats žmogus yra savo gyvenimo šeimininkas.

Iš tikrųjų būtent pats žmogus formuoja ir realizuoja visas gyvenimo aplinkybes. Klausimas tik tas, kaip mes formuojame gyvenimą – sąmoningai ar nesąmoningai, chaotiškai? Kokį likimą renkamės? Likimą, kuris “kuria”, ar likimą, kurį kuriate patys? Čia ir slypi svarbiausias skirtumas.

Nesąmoningumas paverčia žmogų aplinkybių vergu.

Sąmoningumas suteikia pasirinkimo laisvę.

Jūs pats esate priežastis viso to, ką kuriate, atminkite tai. Pastaruoju metu daug kas kalba apie karmą. Išsakoma daugybė jos apibūdinimų, rašoma daug knygų. Tam tikra prasme likimas ir karma – labai artimi reiškiniai. Išvertus, “karma” reiškia “veiksmą”. Bet koks žmogaus veiksmas turi savas pasekmes, iš čia ir išsireiškimas, labai tinkantis karmai apibūdinti: “Ką pasėsi, tą ir pjausi”. Tokiu būdu, tiek karmą, tiek likimą mes formuojame patys.

Pamėginkime išsiaiškinti, kaip veikia likimo mechanizmas.

Likimas pradeda veikti tada, kai jūs prie kažko prisirišate arba kažką išstumiate iš baimės.

Tikrasis gyvenimas egzistuoja remdamasis laisvos energijos principu. Jeigu energija laisvai necirkuliuoja, o kažkur blokuojama, susidaro “stovinčios balos” zona, kuri pažeidžia pirminę pusiausvyrą. Tai ir yra likimas. Likimas – tai laisvės nebuvimas. Jeigu jūs tvirtai į kažką įsikibote ar prie kažko smarkiai prisirišote, laisva energija neleidžia jums to turėti arba atima tai, į ką įsikibote. Ir priešingai, jeigu kažko bijote, kažką atstumiate, kažkam priešinatės – visais šiais veiksmais galite tą dalyką prisitraukti prie savęs. Dabar darosi suprantamesnis išsireiškimas “Tai, kam priešinatės, tampa jūsų likimu”.

Jeigu jūs kažko nepriimate, bandote nuo kažko pabėgti – tai tampa jūsų likimu. Kitaip tariant, jūs negalite išsivaduoti nuo priklausomybės.

Nuo ko jūs priklausomi? Ko bijote? Jei galite atvirai atsakyti į šiuos klausimus, reiškia galite pažvelgti į veidą savo likimui. Jūsų priklausomybės ir troškimai tiesiogiai susiję su jūsų baimėmis. Jeigu esate prie kažko prisirišęs – bijosite tai prarasti.

Ką gi žmonės bijo prarasti? Artimą žmogų, darbą, pinigus, prestižą, statusą ir t.t. Galbūt jūs bijote vienatvės ar tapti niekam nereikalingu? Baimės dings tik tada, kai įgysite dvasinę ramybę, kai suprasite gyvenimą. Gyvenime viskas praeina, viskas keičiasi, atsiranda ir išnyksta. Jūs turite du kelius: gyventi baimėje, pastoviai su kažkuo kovoti, kažkam priešintis arba gyventi atvirai, priimdami viską kaip yra ir mėgautis.

Taigi – tai, kam aš priešinuosi, tampa mano likimu. Aš tai žinau. Dėl to esu atviras bet kokiai gyvenimo man duodamai patirčiai. Viskas turi teisę egzistuoti.

Aš priimu žmones ir gyvenimo aplinkybes tokiais, kokie jie yra. Aš nesmerkiu. Mano sieloje nėra baimės. Baimė – tai nepasitikėjimas gyvenimu. O aš tikiu gyvenimo išmintimi. Aš myliu gyvenimą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…