Testas tėvams Paauglio savivertei nustatyti

psichika.eu

Psichologė-psichoterapeutė Vitalija Mikutaitienė

Į Klausimus atsakykite taip arba ne. Šį testą galite atlikti kartu su paaugliu, nes jo nuomonė svarbiausia.

1. Ar paauglys jaučiasi populiarus tarp bendraamžių, tiek kiek nori? (jei turi 1 draugą ir tai paauglį tenkina vadinasi – taip).

2. Ar mokymosi rezultatai tenkina ir džiaugiasi savo, kad ir mažais pasiekimais moksle? (Svarbu tik paauglio/ės nuomonė).

3. Ar paauglys patenkintas tuo, kiek patinka savo šeimai?

4. Ar paauglį tenkina esama išvaizda dauguma laiko? (Aiškus ne, jei nuolat kalba apie norimus kardinalius išvaizdos pokyčius).

5. Ar paauglys džiaugiasi savo pasiekimais sporte, muzikoje, dailėje, fotografijoje, kompiuteriniuose žaidimuose, kitoje veikloje. (ne, jei paauglys neturi jokio mėgstamo užsiėmimo.)

6. Ar paauglys nekalba, kad kelia šeimai per daug rūpesčių?

7. Ar paauglys kalbėdamas apie save nevartoja tokių žodžių – ,,nevykėlis/-ė’’, ,,durnas/-ė’’, ,,beviltiška/-s” ( ir kiti save žeminantys būdvardžiai)?

8. Ar paauglys džiaugiasi savo šeima?

9. Ar paauglys nesigėdija savęs?

10. Ar paauglys nesutrinka ir nepasimeta nepažįstamų žmonių kompanijoje?

11. Ar paauglys tiki, kad yra geras žmogus, tiek kiek pats to nori?

12. Ar paauglys labai nesikremta dėl savo pažymių?

13. Ar paauglys pasakoja, kad draugai pritaria jo idėjoms?

14. Ar paauglys patenkintas savimi kaip asmeniu?

15. Ar paauglys gerai jaučiasi dėl savo ūgio ir svorio?

Interpretacija

14-15 – Taip atsakymų, rodo, kad paauglys save gerai vertinai įvairiose gyvenimo situacijose ir pasitiki savimi kaip asmeniu.

13- 10 – Taip atsakymų, jau reiktų sunerimti ar paauglys taip galvoja nuolatos ar yra kokia viena sritis, kur save labia prastai vertina. Labai gerai reiktų apgalvoti, o kokį pavyzdį paauglys mato šeimoje. Ar kartais jo nekritikuojama ten, kur jaučiasi neužtikrintas. Gal reiktų daugiau paskatinančių ir palaikančių žodžių.

Mažiau Taip negu 9 – pagalvokite, gal kas smarkiai pasikeitė paauglio gyvenime ir jam sunku pritapti prie aplinkos. Daugiau kalbėkite su vaiku, kuriose gyvenimo srityse jis jaučiasi mažiau pasitikintis savimi. Galite pasiūlyti ir specialist pagalba. Svarbiausia kalbėtis, gal tai tik laikina būsena.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *