Tikslai ir planavimas

Noras kažką apmąstyti ir suplanuoti, kaip taisyklė, užeina prieš naujuosius metus ar kitą reikšmingą datą. Įkvėpimas pradėti “naują gyvenimą” ir energija trykšta fontanais: “Jau dabar tai tikrai viskas bus kitaip!” Ir tai puiku. Yra tik viena problema – daugelis pasižadėjimų pasimiršta jau po kelių savaičių nuo reikšmingos datos. Visi žinome, kaip retai pasiseka laikytis sau duoto žodžio. Tai kam apskritai keltis tikslus? Argi be to nebus jokių teigiamų pokyčių gyvenime?

Visų pirma reikia išsiaiškinti, kuo tikslas skiriasi nuo pasižadėjimo.

Pasižadėjimas: Noriu numesti svorio ir teisingai maitintis. Tikslas: Numesiu 15 kilogramų iki vasaros, planuosiu racioną. Nešiosiuos pietus į darbą vietoje to, kad maitinčiausi greitu maistu. Sversiuos kiekvieną savaitę ir fiksuosiu pasiektą pažangą.

Pasižadėjimas: Noriu daugiau laiko praleisti su vaikais. Tikslas: daugiau žaisiu ir skaitysiu su vaikais. Dėl to visus penktadienio vakarus praleisiu su jais. Be išimčių.

Trumpai tariant, reikia išsikelti realius tikslus su praktiškai įgyvendinamais sprendimais ir žingsniais, vedančiais į trokštamą rezultatą. Jeigu tiesiog norėsime, kad gyvenimas pasikeistų, galime niekada nesulaukti pokyčių. Ir būtina nuveikti truputėlį daugiau, nei numatyta susidarytame plane. Tokiu būdu išsikelti tikslai padės atskleisti užslėptą potencialą.

Esminis dalykas siekiant tikslo yra planavimas.

Planas būtinas siekiant tikslo, kitaip jis nebus pasiektas. Čia ir slypi skirtumas tarp svajojančio ir veikiančio žmogaus. Svajoti nuostabu, tačiau dar nuostabiau tas svajones įgyvendinti. Ir nesvarbu, jeigu iš karto nesigaus.

Gyventi reikia sąmoningai, kad atsigręžus po 20 metų atgal, nereikėtų dūsauti dėl pražiopsotų malonumų ir šansų. Apskritai įvertinti savo gyvenimą reikėtų ne vieną kartą į metus, prieš Naujuosius ar gimtadienį. Išgyvenę dieną, paklauskite savęs – ką nuveikiau ir ko pasiekiau? Ar padariau tai, kas mane traukė? Ar išmintingai eikvojau laiką?

Natūralu, kad kartais trūksta motyvacijos ir seno gero įkvėpimo. Kartais gyvenimas gali būti labai rūstus, energija paprasčiausiai išgaruoja. Ir visgi faktas, kad atsikelti ryte teks pavargusiam, su pernelyg ilgu numatytų darbų sąrašu, kur visi įsipareigojimai ir susitikimai suversti į krūvą, dėl ko tas užduotis teks vykdyti ne vieną dieną – visa tai neturėtų asocijuotis su troškimu siekti tikslo.

Kalendorius, analogiška kompiuterio programa ar tiesiog lapelis, priklijuotas ant šaldytuvo padės prisiminti pačius svarbiausius dalykus, užsimetusius kasdieninės rutinos sąvartyne, susitvarkyti mintis, susitikimus, idėjas ir planus. Parašyta daug knygų apie tai, kaip ir nuo ko reikėtų pradėti. Internete yra begalė tinklapių, kuriuose galima apsiginkluoti tikslo siekimo sprendimais ir įkvepiančiomis istorijomis.

Dėl to nereikia teisintis, kad esate klaikiai užimtas, pervargęs, persitempęs. Teisingai išsikėlus tikslą galima racionaliai, protingai planuoti jėgų, laiko ir finansų eikvojimą. Bet kokį, net sunkiausiai pasiekiamą tikslą galima įgyvendinti, jei surasime teisingą metodą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…