Tingėjimas – tai mitas

Jeigu laikote save tinginiu, pažvelkite į tai ne kaip į problemą, o kaip į problemos simptomą. O problemų gali būti įvairių:

Nesėkmės baimė. Tikriausiai žinote patarlę, kad neklysta tik tas, kuris nieko nedaro. Priimta manyti, kad šis posakis turėtų pamokyti, jog klysti nebaisu, reikia eiti toliau. Tačiau galima posakį suprasti ir atvirkščiai: nieko nedaryk ir nereikės klysti. Žmonės skirtingai išgyvena nesėkmes. Kai kuriems jos tiek skausmingos, kad jie ima atidėlioti reikalingus ir svarbius darbus. Čia nepakanka tiesiog nustoti tingėti, čia reikia smarkiai padirbėti su saviverte.

Sėkmės baimė. Skamba neįtikėtinai, tačiau ši baimė visiškai reali. Pirmas dalykas – sėkmė pakylėja į visiškai naują lygmenį. Priimsite naujus iššūkius, ar imsite tinginiauti, jų prisibijodamas? Antras dalykas – sėkmė susijusi ne vien su laime, ypač mūsų kultūroje. Čia mūsų laukia ir galimas pavydas, ir kaltinimai, kad “einate per galvas”. Pavyzdžiui, viršininku paskiria jus, o ne labiau patyrusį darbuotoją. Dauguma supranta, kad jūs geriau susitvarkysite, tačiau apkalbos praktiškai neišvengiamos. O trečia – sėkmė vienoje sferoje gali sukelti problemų kitose. Pavyzdžiui, kai kurie vyrai skausmingai reaguoja į žmonų sėkmę karjeroje ir padidėjęs atlyginimas gali moteriai baigtis konfliktais namuose.

Užslėptas konfliktas. Yra tokia sąvoka kaip “itališkas streikas”: žmonės atlieka savo darbą griežtai pagal nustatytas instrukcijas ir tai negatyviai įtakoja efektyvumą. Šis metodas veikia ne tik ofise ar gamyboje, bet ir santykiuose. Jūs pykstate ant partnerio, tačiau nenorite ar negalite parodyti nepasitenkinimo. Vietoje to imate tingėti – kas gali jums papriekaištauti dėl poilsio? O iš tikrųjų tai savotiškas boikotas ir sabotažas. Dėl to darbuotis reikia ne su asmeniniu aktyvumu, o su santykiais.

Troškimas, kad pasirūpintų. Galima būtų tiesiog paprašyti, kad kažkas kažką jums padarytų. O galima apsimesti bejėgiu, kad gautume tą patį rezultatą. Svarbiausia problema čia ne tingėjimas, o sunkumai, susiję su bendravimu.

Svetimų lūkesčių baimė. “Kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plaukios” – sakė vienas personažas. Ir jūs, laikydamasis šio postulato, vadinate save tinginiu bei atitinkamai elgiatės. Tai suveikia: niekas iš jūsų nieko daugiau nesitiki ir viską daro patys. Labai patogu.

Būtinybė atsipalaiduoti. Šiuolaikinė kultūra propaguoja pastovų užimtumą, netgi poilsis turi būti aktyvus. Tačiau organizmas kartais pasako “stop” ir drimba ant sofos, nebereaguodamas į proto raginimus ir provokacijas. Jūs tikriausiai keiksite save dėl tingėjimo ir galvosite apie tai, kiek daug galėjote nuveikti per tą laiką. Tačiau ilsėtis išties būtina.

Depresija. Nuovargis, motyvacijos trūkumas, nesidomėjimas tais dalykais, kurie anksčiau teikdavo malonumą – tipiški depresijos požymiai. Šioje būsenoje žmogui taip pat būdinga pykti ant savęs už tingėjimą, o tai dar labiau komplikuoja situaciją.

Jeigu tingėjimo laikotarpis užtrunka, laikas prašyti pagalbos ar iškart kreiptis į specialistą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…