Tu toks pats kaip tavo tėvas!

„Mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo 11. Norėjau likti su tėvu, tačiau mama ėmė verkti ir man teko išvažiuoti su ja. Vėliau, iki pat tos dienos, kai išėjau gyventi atskirai, pastoviai girdėjau piktus, neapykantos kupinus „Tu toks pats, kaip tavo tėvas!“ Jaučiausi sugniuždytas ir kaltas. Ir tylėjau. Bijojau priminti tėvą net gestais, mimika, samprotavimais, kad vėl neišgirsčiau paniekinamo „Tiesiog kaip tavo tėtušis!“ Esu jau seniai suaugęs, tėvas jau 15 metų kapuose, o motina dabar nebedrįsta kaltinti manęs panašumu su tėvu. Prisibijo. Žino, kad turiu jai ką į tai atsakyti. Ir dar ji žino, kad niekad jai už tai neatleisiu“.

Aš tiksliai žinau, kad milijonai berniukų susidūrė ir dabar susiduria su štai tokiu psichologiniu smurtu iš savo išsiskyrusių motinų pusės.

Ant trapių vaiko petukų, ant vaiko, kuris dar negali morališkai apsiginti ir duoti atkirčio, moterys užkrauna atsakomybę už savo pačių klaidą, renkantis vaiko tėvą, už tai, kad nesusiklostė santykiai, už skyrybas.

Išlieti savo neapykantą ant bejėgio vaiko, traumuoti jo psichiką, žeminant jį patį ir jo tėvą – niekšiška, žema, nusikalstama. Tačiau moterys taip daro. Ir daro nebaudžiamos.

Šitas metodas, kuriuo motinos žaloja vaikų psichiką, turi įvairius žodinius variantus:

„Ech, ta prakeikta (vyro pavardė) veislė!“

„Tik pažiūrėkit – tikras tėvelis“

„Visas į tėvą“.

Frazių daug, jos skirtingos, tačiau atributai tie patys – pasibjaurėjęs, žeminantis tonas, kai minimas tėvas ir viskas, kas su juo susiję ir asocijuojasi su juo vaiko galvoje.

O juk maži vaikai labai jautrūs intonacijoms, tai vienas svarbiausių jų informacijos gavimo kanalų.

Moteris ne tik visiškai neteisingai perkelia savo vaiko adresu pasibjaurėjimą savo buvusiu vyru. Ji perkelia jam savo pačios kaltę už vaiko tėvo pasirinkimą ir santykius su juo. Blogas ar geras buvo vyras ir vaiko tėvas, tačiau juk būtent JI tą vyrą pasirinko, ištekėjo už jo ir pagimdė. O vaikas kuo nusikalto? Jis nusikalto tuo, kad panašus į neapkenčiamą savo tėvą. Tuo, kad bado akis, liudydamas, kad ji pati yra nepilnavertė, nemokėjo būti žmona ir normalia motina.

„Tu toks pats, kaip tavo tėvas“… O koks gi daugiau turi būti vaikas? Į ką panašus? Į kaimyną?

Padėkite šiems vaikams, jeigu pažįstate tokių, padrąsinkite, pasakykite jiems, kad jie niekam niekuo nenusikalto.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti