Universalus algoritmas visoms žmogiškoms problemoms spręsti

Originalas

Kiekvienam žmogui periodiškai kyla vis naujų problemų. Žinoma, visų problemos būna skirtingos, tačiau jos vienodai nuodija gyvenimą ir trukdo jaustis laimingiems. Kaip išmokti patiems meistriškai spręsti savo problemas, nesikreipiant pagalbos į psichologus?

Iš tikrųjų visas žmogiškas problemas galima išspręsti naudojantis vieninteliu algoritmu. Jis yra labai paprastas, bet reikalauja sugebėjimo analizuoti.

Atsakymus į algoritmo klausimus reikia surašyti raštu. Tai yra būtina sąlyga, nes tik tokiu būdu į paviršių išplauks tai, kas glūdi giliai pasąmonėje.

Kad suprastumėte, kaip reikia spręsti vieną ar kitą problemą, atsakykite raštu į penkis klausimus:

1. Kodėl ši situacija susiklostė mano gyvenime? Kokia yra mano atsakomybė už ją?

2. Ko mane moko ši situacija?

3. Kokios mano savybės ir poelgiai nulėmė šios problemos atsiradimą?

4. Ką reikia daryti, kad ją išspręsčiau?

5. Ką reikia daryti ateityje, kad išvengčiau tokių situacijų?

Kaip taikyti šį algoritmą praktiškai, pailiustruosime pavyzdžiu: „Po 10 santuokos metų moteris sužinojo apie vyro neištikimybę. Ji buvo šokiruota, negalėjo atleisti. Norėjo išsaugoti šeimą, bet nežinojo, kaip tai padaryti.“

Štai kaip atrodė jos problemos sprendimas pagal universalųjį algoritmą:

1. Kodėl tokia situacija susiklostė jos gyvenime? Kokia jos atsakomybė?

Visus tuos bendro gyvenimo metus moteris „pjovė“ vyrą, nepasitikėjo juo, nors tam nebuvo pagrindo, tikrino jo telefoną, daug kartų per dieną skambindavo, kad sužinotų, kur jis yra ir su kuo. Keldavo skandalus, jeigu jis užtrukdavo po darbo, neleisdavo jam susitikinėti su draugais ir visaip varžė jo laisvę. Į jos klausimą, kodėl vyras tapo jai neištikimas, jis atsakė: „Man namuose viskas įkyrėjo.“

2. Ko ją moko tokia situacija?

Jeigu vyras negauna namuose to, ko jam reikia (pagarbos, priėmimo, rūpesčio, pasitikėjimo), jis ims to ieškoti nuošalyje.

3. Kokios jos savybės ar poelgiai nulėmė tokios problemos atsiradimą?

Nepasitikėjimas savimi, baimė, kad vyras gali tapti jai neištikimas, bjaurus charakteris.

4. Ką jai reikia daryti, kad išspręstų problemą?

Suvokti savo klaidas, pakeisti savo elgseną su vyru ir požiūrį į jį. Parodyti tvirtą charakterį ir nustatyti asmenines ribas.

5. Ką reikia daryti ateityje, kad tokių situacijų daugiau nesusidarytų?

Nedaryti daugiau tokių klaidų.

Štai kaip pasinaudojant šiuo universaliu algoritmu galima išsiaiškinti situaciją. Situacijos gali būti įvairios. Jeigu nežinote, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą, pritaikykite šį algoritmą. Atsakymai į šiuos penkis klausimus padės jums teisingai suprasti padėtį ir surasti išeitį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *