Vaidmenys šeimoje. Vyriško ir moteriško prado harmonija

Ar pažįstama situacija, kai moteris užsikrauna didžiausią kalną pareigų, šitokiu būdu visiškai nepalikdamas jokios atsakomybės vyrui? Vyras negali realizuoti savo kaip lyderio savybių, o moteris vis labiau pavargsta ir jaučiasi nelaiminga. Prasideda nesutarimai ir konfliktai. Kaip gi teisingai paskirstyti vaidmenis šeimoje, kad abi puselės būtų laimingos ir realizuotų savo tikrąją prigimtį? Pateikiame kelias taisykles.

Įkvėpkite antrąją pusę, kad ji išreikštų savo tikrąją prigimtį. Santykiai panašūs į laivą, kurio normalus plaukiojimas priklauso nuo teisingo komandos narių pasiskirstymo vaidmenimis, atitinkančiais jų prigimtį.

Kad vyras galėtų realizuoti savo kaip lyderio savybes, atsakingumą, sugebėjimą siekti tikslo, drąsą, jo žmonai teks įkvėpti jį prašymais padėti ir padėkomis už palaikymą ir pagalbą. Tam prireiks kantrybės, juk rimti pokyčiai iškart neateina, tenka padirbėti.

Kad moteris pilna jėga realizuotų savo moterišką prigimtį, vyrui svarbu sukurti sąlygas, kuriose ji jausis saugi, apginta ir rami. Reikia apgaubti ją dėmesiu, rūpesčiu ir meile.

Teisingai paskirstytos pareigos. Kodėl svarbu, kad lyderio vaidmuo tektų vyrui, o moteris sektų paskui jį? Atsakymą puikiausiai iliustruoja sena pasakėčia apie gulbę, vėžį ir lydeką, kur trys būtybės, turinčios visiškai skirtingą prigimtį, nuoširdžiai stengėsi atlikti tą pačią užduotį, dėl ko ir nepasiekė jokio rezultato.

Tikroji vyro prigimtis – būti lyderiu, apginti, aprūpinti. Iš čia jo pareigos – užtikrinti finansinį stabilumą, priimti svarbius strateginius sprendimus, atsakomybė už šeimos ateitį, komfortą, pasisekimą.

Moters prigimtis – namų židinio saugotoja. Ji maksimaliai realizuojasi kaip asmenybė per santykius, komforto ir jaukumo namuose kūrimą, skanaus ir naudingo maisto gaminimą, rūpinimąsi artimaisiais ir besąlygišką meilę jiems visiems.

Meilė ir palaikymas. Santykiuose labai svarbi kantrybė, o taip pat vienas kito palaikymas ir sugebėjimas leisti klysti. Pati geriausia motyvacija pokyčiams – nuoširdus dėkingumas netgi už minimalias tikrosios jūsų antrosios puselės prigimties apraiškas.

  • Vyras padėjo susitvarkyti namuose, įkalė vinį, pakabino lentyną. Moteriai derėtų padėkoti ir pasakyti, kokia maloni jai vyriška pagalba;
  • Žmona iškepė skanų vyšnių pyragą. Vyrui šis įvykis – puiki proga parodyti susižavėjimą savo moters kulinariniais talentais, pagirti ir padėkoti.

Kai partnerių širdys atviros meilei, kai jiedu siekia pažinti vienas kito prigimtį ir atsižvelgti į vienas kito poreikius, vaidmenys šeimoje pasiskirsto visiškai natūraliai. Kaip galima dažniau demonstruokite meilę, tardami šiltus žodžius, atleisdami už klaidas ir palaikydami savo antrą pusę. Santykiuose užimkite kiekvienas savo vietą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Miego poveikis sveikatai

Originalas Šiuolaikinis gyvenimo tempas ir būdas daugelį verčia skubėti, todėl vis mažiau laiko yra skiriama normaliam ir visaverčiam poilsiui bei miegui. Nustatyta, kad suaugęs žmogus privalo miegoti ne mažiau kaip aštuonias valandas. Tačiau dauguma žmonių miega nepakankamai, t. y. mažiau nei septynias valandas. Jei tai trunka ilgiau kaip mėnesį, atsiranda…

Savanaudiški reikalavimai

Originalas Visi mes gimėme turėdami instinktus, padedančius įveikti gyvenimo kliūtis ir išbandymus. Kai kurie instinktai yra labai naudingi, bet kai kurie yra visiškai kvaili ir žeidžiantys kitus. Vienas iš tokių neduodančių nieko gera instinktų, ypač santuokoje, yra reikalavimai. Jei mes paprašome kažko, ko norisi ar reikia, ir mūsų prašymas nepatenkinamas,…

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…