Vaidmenys šeimoje. Vyriško ir moteriško prado harmonija

Ar pažįstama situacija, kai moteris užsikrauna didžiausią kalną pareigų, šitokiu būdu visiškai nepalikdamas jokios atsakomybės vyrui? Vyras negali realizuoti savo kaip lyderio savybių, o moteris vis labiau pavargsta ir jaučiasi nelaiminga. Prasideda nesutarimai ir konfliktai. Kaip gi teisingai paskirstyti vaidmenis šeimoje, kad abi puselės būtų laimingos ir realizuotų savo tikrąją prigimtį? Pateikiame kelias taisykles.

Įkvėpkite antrąją pusę, kad ji išreikštų savo tikrąją prigimtį. Santykiai panašūs į laivą, kurio normalus plaukiojimas priklauso nuo teisingo komandos narių pasiskirstymo vaidmenimis, atitinkančiais jų prigimtį.

Kad vyras galėtų realizuoti savo kaip lyderio savybes, atsakingumą, sugebėjimą siekti tikslo, drąsą, jo žmonai teks įkvėpti jį prašymais padėti ir padėkomis už palaikymą ir pagalbą. Tam prireiks kantrybės, juk rimti pokyčiai iškart neateina, tenka padirbėti.

Kad moteris pilna jėga realizuotų savo moterišką prigimtį, vyrui svarbu sukurti sąlygas, kuriose ji jausis saugi, apginta ir rami. Reikia apgaubti ją dėmesiu, rūpesčiu ir meile.

Teisingai paskirstytos pareigos. Kodėl svarbu, kad lyderio vaidmuo tektų vyrui, o moteris sektų paskui jį? Atsakymą puikiausiai iliustruoja sena pasakėčia apie gulbę, vėžį ir lydeką, kur trys būtybės, turinčios visiškai skirtingą prigimtį, nuoširdžiai stengėsi atlikti tą pačią užduotį, dėl ko ir nepasiekė jokio rezultato.

Tikroji vyro prigimtis – būti lyderiu, apginti, aprūpinti. Iš čia jo pareigos – užtikrinti finansinį stabilumą, priimti svarbius strateginius sprendimus, atsakomybė už šeimos ateitį, komfortą, pasisekimą.

Moters prigimtis – namų židinio saugotoja. Ji maksimaliai realizuojasi kaip asmenybė per santykius, komforto ir jaukumo namuose kūrimą, skanaus ir naudingo maisto gaminimą, rūpinimąsi artimaisiais ir besąlygišką meilę jiems visiems.

Meilė ir palaikymas. Santykiuose labai svarbi kantrybė, o taip pat vienas kito palaikymas ir sugebėjimas leisti klysti. Pati geriausia motyvacija pokyčiams – nuoširdus dėkingumas netgi už minimalias tikrosios jūsų antrosios puselės prigimties apraiškas.

  • Vyras padėjo susitvarkyti namuose, įkalė vinį, pakabino lentyną. Moteriai derėtų padėkoti ir pasakyti, kokia maloni jai vyriška pagalba;
  • Žmona iškepė skanų vyšnių pyragą. Vyrui šis įvykis – puiki proga parodyti susižavėjimą savo moters kulinariniais talentais, pagirti ir padėkoti.

Kai partnerių širdys atviros meilei, kai jiedu siekia pažinti vienas kito prigimtį ir atsižvelgti į vienas kito poreikius, vaidmenys šeimoje pasiskirsto visiškai natūraliai. Kaip galima dažniau demonstruokite meilę, tardami šiltus žodžius, atleisdami už klaidas ir palaikydami savo antrą pusę. Santykiuose užimkite kiekvienas savo vietą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *