Vaikai egoistai

Kodėl iš mielų mažylių išauga egoistai? Daugeliu atvejų tėvai tiesiog rankomis skėsčioja. Ką padaryti – toks jau gimė. Bet ar tikrai taip yra, ar reikia su tuo kovoti?

Mieli tėvai, dėl to, kad jūsų vaikas užaugo egoistu, kalti visų pirma esate jūs patys. Egoizmo bruožai ima formuotis nuo pirmų gyvenimo dienų, kai tėvai stengiasi patenkinti kiekvieną mažylio norą ir kaprizą. Atsitinka taip, kad vaikas netgi nespėja išsakyti savo noro, o jį jau puolame pildyti, o ir vėliau negalime pasakyti „ne“. Ir kai vaikas susiduria su pačiu pirmuoju „ne“ – jis jo nepripažįsta, pradeda reikalauti, nekreipdamas dėmesio į jokius argumentus.

Susipažindamas su aplinkinius pasauliu, vaikas stengiasi jame įsitvirtinti, būtent dėl to jo kalboje vis dažniau pasigirsta „Aš“. Tėvų uždavinys – padėti suprasti, kokią vietą jis užima pasaulyje. Suvokti, kad viskas, kas jį supa, neskirta jo poreikiams ir norams tenkinti. Daugelis tėvų tai užmiršta, išskirdami saviškį iš kitų vaikų, įteigdami savo vaikui, kad jis „ypatingas“, nors jokio pagrindo taip nėra. Šitaip susiformuoja nelabai sveika meilė sau pačiam. Vaikas ima reikalauti ypatingo dėmesio ir atsisako susitaikyti su faktu, kad dėmesio trokšta ir kiti, kad ir jis turi skirti dėmesį aplinkiniams.

Kita tėvų klaida – bandymas pernelyg stipriai kontroliuoti vaiko gyvenimą. Tėvai ne tik patys iškelia vaikui tikslus, bet ir patys juos pasiekia. Vaikui belieka visiškai pasyvus vaidmuo. Laikui bėgant, jam ne tik pradingsta noras kažką daryti, spręsti ar planuoti. Jam pradeda patikti, kad už jį viską padaro kiti.

Klaidinga manyti, kad jūsų pastebėti pirmieji egoizmo požymiai išnyks sulig amžiumi. Labai gaila, bet egoizmas, bėgant laikui, tiktai stiprėja. Dėl to kuo anksčiau atkreipsime į tai dėmesį, tuo lengviau bus ištaisyti situaciją.

Ko tam reikia?

  • Demonstruoti, kad namuose svarbiausi yra visgi tėvai, o ne vaikas;
  • Vaikas turi suprasti, kad jūsų sprendimai – tai rūpinimasis ne vien jų, bet ir visų kitų šeimos narių gerove;
  • Ginčytinuose klausimuose stenkitės surasti kompromisą;
  • Stenkitės ugdyti norą jums padėti, rodykite, kad jums reikia vaiko pagalbos. Ir ne visada toji pagalba turi būti atlyginta.

Palaipsniui tėvų globa turi silpnėti. Tai išmokys vaiką savarankiškumo. Nereikia atriboti jį nuo negatyvo, tiesiog įspėkite apie jo sprendimų pasekmes.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti