Vaikas turi teisę daryti klaidas

Jei norite, kad vaikas užaugtų išmintingu, jam reikia išmokti daryti klaidas, patirti nesėkmes, ir iš jų pasimokyti. Tai visiškai natūralus būdas, kurio dėka visos gyvos būtybės mūsų planetoje įgyja naujų žinių. Šis procesas niekada nebuvo ir nebus sklandus – visada pasitaikys klaidų, kuriomis ir pagrįstos visos nesibaigiančios gyvenimo pamokos.

Prieš išmokstant vaikščioti, vaikams tenka ne vieną ir ne du kartus nukristi. Netgi šis įgūdis reikalauja darbo. Nors tėvų priežiūra reikalinga ir būtina, vaikams turi būti suteikta galimybė tyrinėti save ir aplinkinį pasaulį, pasitelkus savo pačių kasdieninę patirtį, tame tarpe klaidas ir nesėkmes. Geriausia, ką galime duoti vaikams kaip tėvai – nurodyti jiems teisingą kryptį. Jei iš tiesų mylime juos taip, kaip apie tai pasakojame, jokiomis aplinkybėmis neturime padėti vaikams tuose dalykuose, kuriuos atlikti jie turi savarankiškai.

Niekas nieko neišmoks iš kito žmogaus patirties, kol pats nepajusi to savo kailiu. O mūsų uždavinys – saugoti vaikus nuo nemalonumų, kurie gali padaryti moralinės ar fizinės žalos, tai pagrindinė tėvų pareiga. Tačiau kai suteikiame vaikui galimybę pasimokyti iš kokios nors jo padarytos klaidos – padarome jam didelę paslaugą, kadangi ta klaida taps jiems puikia gyvenimo pamoka.

Patirtis – pats geriausias mokytojas. Išbandę kažką savo kailiu, vaikai jau niekada neužmirš šios gyvenimo pamokos. Tai šimteriopai geriau už pačius išsamiausius paaiškinimus ir pamokymus, kokius tik galite duoti, iškilus problemai.

Vadinasi, jeigu atsirado galimybė duoti vaikui šansą pasimokyti iš savo klaidų, išnaudokite ją ir leiskite vaikui įveikti problemą savarankiškai, jeigu tik tai, žinoma, nekelia grėsmės vaiko saugumui.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti