Vaiko maitinimas ir televizorius

Mamos žino, kaip sunku maitinti mažą vaiką, tenka griebtis įvairiausių gudrybių. Neretai vaikams paleidžiami filmukai ar įjungiamas televizorius: mažasis žiūri į ekraną ir visiškai nepastebi, ką jam krauna į burną. Visgi reikėtų susimąstyti apie tai, ar saugu maitinti vaikus priešais televizorių ir kokios gali būti tokio maitinimo pasekmės.

Tyrimai rodo, kad vaiko maitinimas prie įjungto televizoriaus veda į vaiko nutukimą. Žiūrėdamas TV programą, mažasis gali suvalgyti žymiai daugiau negu reikia, kadangi smegenys užimti ne valgymu ir nebesiunčia sotumo signalų.

Įjungdami televizorių, mes suformuojame vaikui asociaciją „filmukas-maistas“. Gausis taip, kad vaikas valgys tik žiūrėdamas TV. O kai pamatys filmuką – užsimanys valgyti. Tokie užkandžiavimai vis dažnės, kadangi ką jau ką, o filmukus vaikai tikrai mėgsta.

Įjungti televizorių – pats paprasčiausias ir veiksmingiausias metodas. Tačiau šitokiu būdu jūs paprasčiausiai išsisukinėjate nuo vaikui taip reikalingo bendravimo. Įjungiate TV, kadangi nesugebate susitvarkyti su vaiku ir dėl to netobulėjate kaip mama, nemokate rasti su mažuoju bendros kalbos.

Televizorius apskritai pakankamai kenksmingas daiktas mažyliui. Žiūrėdamas filmukus, jis sėdi praktiškai nejudėdamas, elgiasi labai pasyviai. Vaikams netgi nereikia sekti vaizdų ekrane, kadangi šie labai greitai keičiasi. Dėl to visos aktyvaus pasaulio pažinimo funkcijos tuo momentu atsijungia. Vaikas užaugs pasyvus, niekuo nesidomintis, tačiau labai daug valgantis priešais televizorių.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti