Vaikų atminties ypatumai

Iki 9 metų amžiaus vaiko atmintis skiriasi nuo suaugusio žmogaus atminties. Vaikas įsimena žodžius, mintis ir konkrečius veiksmus. Kadangi sugebėjimas logiškai mąstyti dar neišsivystė, vaikas gyvena šiame konkrečiame momente. Nerealu tikėtis iš jaunesnio nei 9 metų amžiaus vaiko, kad jis dėlios daiktus į vietas ar klosis lovą. Šių dalykų vaikas mokosi palaipsniui, per tėvų nurodymų kartojimą ir pildymą, tačiau neverta tikėtis, kad jis tuos nurodymus įsimins vien dėl to, kad tie nurodymai protingi.

Nesuprantančios šito mamos vis aiškina: „Jeigu tu netvarkysi daiktų, būsi netvarkingas“. Vaikas nesugeba suvokti tokio argumento ar nuosekliai sumodeliuoti ateitį. Geriausia jo paprastai paprašyti: „Susitvarkyk, prašau, daiktus arba būk geras – pasiklok lovą“.

Kai laukiate iš vaiko pernelyg daug, jūs tuo tik sustiprinate jo pojūtį, kad iš vienos pusės tėvai nekontroliuoja situacijos, o iš kitos – pats jis blogas vaikas, kadangi priešinasi suaugusiųjų valiai ir neatitinka jų lūkesčių. Nei viena, nei kita išvada neteisinga. Vaikas paprasčiausiai kol kas nesugeba įsiminti jūsų nurodymų.

Kai nusivylę tėvai sako „Kaip tu galėjai pamiršti?“ – tokie žodžiai žeidžia vaiką. Esmė yra ta, kad jis nieko nepamiršo, kadangi iš pat pradžių nieko neįsiminė. Jeigu ir yra kažkas, kas kai ką pamiršo – tai tėvai, kurie nežino, ko galima tikėtis iš vaiko iki 9 metų amžiaus.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti