Vaikui pavojinga būti jūsų mama

Ar pažįstama situacija, kai jūs, patyrusios kažokį skausmą, ieškote palaikymo ir užuojautos iš savo vaiko? Kalba eina būtent apie sunkius pergyvenimus. Jūs galite turėti tam daug priežasčių. Pagrindinės iš jų: nėra įgūdžio savarankiškai pergyventi emocijas, nėra artimų žmonių, kuriais galima būtų pasikliauti. O vaikas – ne auka, kaip mes. Jis noriai išklausys, pasakys kažką gero ir šilto, apkabins ir pasidarys gerokai lengviau. Tačiau!

Vaikui tai labai brangiai kainuos.

Žvelgiant iš šalies, viskas atrodo labai gražiai – toks nuostabus, užjaučiantis, pergyvenantis vaikas! Tik mažai kas susigaudo, kas vyksta to vaiko viduje.

Psichologiškai jis dar nesubrendo. Jis elementariai nemoka savarankiškai išgyventi emocijų, šiems tikslams jam vis dar reikalinga jautri, užjaučianti, stipri savo vidumi mama. Kuri pasiims jo skausmą, pergyvens jį ir sugrąžins transformuotą emociją: ramybę ir pasitikėjimą.

Kai mama pati elgiasi kaip vaikas, ji atima iš mažylio galimybę savarankiškai išmokti pergyventi emocijas. Vaikas kaupia jas savyje neapdorotas. Rezultatas – prichosomatika: alergija, diabetas, astma ir t.t. O taip pat nerimas, psichiniai nukrypimai, depresija.

Toks vaikas užauga nuo priklausomybės kenčiančiu žmogumi. Jis gali priklausyti nuo narkotikų, darbo, partnerio. Kadangi narkotikai laikinai nuslopina skausmą, darbas – prablaško, partneris perdirba jūsų emocijas, t.y. daro tai, ko savo laiku nepadarė mama. Iš esmės jo sutuoktinis tokiuose santykiuose pasmerktas vaidinti mamos vaidmenį. O tai ištvers toli gražu ne kiekvienas – tik emociškai brandi, sveika ir labai stipri asmenybė.

Jeigu pagavote save taip elgiantis, nepulkite į paniką. Kol jūsų vaikas – dar vaikas, ne vėlu viską pakeisti. Pasitelkite literatūrą ar specialistą, kad galėtumėte išmokti savarankiškai tvarkytis su emocijomis. Šitaip galėsite emociškai subręsti – įgausite vidinę jėgą, laisvę ir pasitikėjimą. O šios savybės leis tapti tikra mama, kuri padės savo mažyliui išmokti savarankiškai pergyventi savas emocijas.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti