Vienas klausimas padės sureguliuoti santykius net su labai nemaloniu asmeniu

Rašytoja Brene Brown, tyrinėjanti emocinį intelektą, žino paprastą ir greitą būdą, kaip normalizuoti net pačius sudėtingiausius ir emocingiausius santykius. Reikia atsakyti sau į vieną paprastą klausimą, kuris padės nustatyti kontaktą su kitais žmonėmis, net jeigu jie mums nelabai patinka.

Kiekvienas verslininkas gana greitai suvokia, kad žengimas individualiu keliu ir nenoras dirbti „svetimam dėdei“ visai nepadaro jo mažiau priklausomu nuo kitų žmonių. Iš tikrųjų viskas būna atvirkščiai: jeigu jūs dirbate kokioje nors įmonėje, gaudami už tai pastovų atlyginimą, tai jums reikia rūpintis gerais darbiniais santykiais su vienu viršininku (gal dar su keliais kolegomis). Bet užteks nuspręsti užsiimti individualia veikla, ir jūs netrukus pastebėsite, kad reikia kurti ir palaikyti sveikus santykius su kreditoriais, dalininkais, investitoriais, partneriais, klientais, konkurentais ir daugybe kitų žmonių.

Ir čia dauguma (ne tik verslininkų) susiduria su netikėta tiesa – jums nebūtinai turi patikti žmonės, su kuriais tiesiog būtina bendrauti.

Laimei, Brene Brown gali padėti mums visiems greitai sureguliuoti santykius net su visai nemaloniu, bet reikalingu žmogumi.

„Žmonės su puikiai išvystyta empatija, geriau už kitus mokantys įsijausti, paprastai mano, kad aplinkiniai visai nėra nevykėliai ir nieko nesugebantys, kad jie atvirkščiai –visada stengiasi pagal savo jėgas ir sugebėjimus. Anksčiau aš gyvenau kitaip, – prisimena rašytoja. – Maniau, kad mane supantys žmonės sugeba daugiau, kad jie paprasčiausiai nesistengia, todėl nuolat smerkiau juos už tai ir dažnai nusivildavau.“

Dažnai mes nesuprantame, kaip smarkiai nuvertiname kitą, remdamiesi savo įgūdžiais, patirtimi, žiniomis ir jėga.

Todėl, kai jus vėl kas nors ims erzinti, atsakykite sau į paprastą klausimą: ar manote, kad tas žmogus stengiasi, kiek gali? Pabandykite užduoti sau šį klausimą apie kolegą, kuris, kaip jums atrodo, visada dirba pernelyg lėtai, šeimos narį, kuris nuolat jus nuvilia, ar klientą, kuris atrodo jums nesveikas darboholikas.

Kaip aiškina Brown savo knygoje „Kylanti audra“, tokio, nuolat sau užduodamo klausimo rezultatas bus tikra empatija.

Empatija ir fakto, kad kiti žmonės taip pat stengiasi, kaip gali, suvokimas atveria neribotas galimybes, kurios kitaip liktų jums neprieinamos.

Ir nors virtimas žmogumi su išvystyta empatija padeda kurti su kitais stiprius ir sveikus santykius, didžiausią poveikį ji daro mums patiems.

Kai mes mokomės priimti kitus žmones tokius, kokie jie yra, ir neteisti jų per griežtai, mes neišvengiamai tampame geresniais sau.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *