Virimo taškas. Dialogo šeimos konflikte principai

Tu nori būti teisus ar laimingas? Šitą frazę mums dažnai primena, kai kalba užeina apie šeimyninius konfliktus. Kaip likti toje pačioje barikadų pusėje ir neleisti, kad problemos sugriautų santykius?

Šeimos konfliktas. Trys dialogo variantai

Iš tikrųjų yra viso labo dvi destruktyvios elgesio per šeimos konfliktą strategijos: spaudimas ir kapituliacija. Be to, jūs galite labai sėkmingai naudoti spaudimą versle, tačiau pabandęs panaudoti šį metodą santykiuose su artimaisiais, greitai suprasite, kad santykiai genda, o problemos nesisprendžia. Ne ką mažesnę žalą daro kapituliavimo strategija: jūs metų metus kaupsite ir sandėliuosite savyje nuoskaudas ir negatyvą, o paskui viskas baigsis galingu sprogimu – tokiu skandalu, po kurio jau nebeliks ko taisyti.

Ką gi daryti, jeigu nesigauna naudoti spaudimo? Visų pirma reikia turėti galvoje, kad konfliktą pradedate ne tam, kad nugalėtumėte.

Jeigu užsirašysite visus savo ir oponento išsakytus argumentus, pamatysite, kad objektyviai žvelgiant, visi jie yra teisingi. Vadinasi, teisumas pats savaime santykių normalizavimo situacijoje nieko nereiškia. Savo pozicijų gynimas ir vis naujų ir naujų mums palankių argumentų pateikimas galiausiai nuves pokalbį į aklavietę, o jo dalyviai viso labo ims jausti susierzinimą ir priešiškumą.

Kas iš tiesų svarbu šeimos konflikte – tai noras „išardyti barikadą“, pasilikti su sutuoktiniu, vaiku, vyresnio amžiaus giminaičiu vienoje barjero pusėje. O kitoje barjero pusėje palikti jūsų bendrą problemą.

Kaip tai padaryti? Galima panaudoti principinių derybų metodą – kai stengiatės išsiaiškinti judviejų su oponentu interesus, suprasti, kodėl kiekvienam iš jūsų taip svarbu pasiekti savo. Nustojęs laikyti galutiniu tikslu žūtbūtinę pergalę konflikte, jūs automatiškai atsidursite vienoje barikadų pusėje. Tai nėra paprasta, kaip gali pasirodyti, prireiks treniruočių. Bus svarbu atsisakyti kai kurių įprastų šeimos bendravime dalykų.

Atsisakyti kaltinimų

Svarbu iš principo liautis mąstytis kategorijomis „kaltas-nekaltas“. Nė viena konflikto pusė nėra kalta. Kaltinti – reiškia atsisakyti ieškoti problemos sprendimo variantų: užsipuolę ir kaltindami kitą žmogų, mes negalime stoti į jo pusę, o savęs paties kaltinimai praktiškai visada slepia savyje įvairias manipuliacijas. Kur kas konstruktyviau – pripažinti problemą kaip iškilusį uždavinį ir pamėginti drauge paieškoti jo sprendimo variantų.

Atsisakyti pastangų pakaisti kitą žmogų

„Jeigu jis pasikeistų, viskas būtų taip puiku…“ – troškimas, kurio neįmanoma realizuoti. Žmonės nenori ir negali keistis, vos kažkam panorėjus. Tiesą sakant, šito visai nereikia.

Kiekvienas žmogus – asmenybė, kuri laikosi savo identiteto ir jaučia agresiją tiems, kurie kėsinasi jį pakeisti. Pasistenkite atskirti problemas nuo žmonių. Susitaikykite su geležine aksioma: visi mes esame tokie, kokie esame. Ir pradėkite ieškoti problemos sprendimo, remdamiesi būtent šiuo faktu.

Atsisakyti spaudimo ir nepasiduoti kito žmogaus spaudimui

Visada prisiminkite, kad nesiekiate laimėti konflikto, bet tuo pat metu neprivalote susitaikyti su pralaimėjimu. Atakuokite ne žmogų, o problemą. Ir darykite tai drauge su oponentu.

Šie trys principai turėtų padėti žengti pirmąjį žingsnį link kupinų tarpusavio pasitikėjimo santykių šeimoje, liautis kariauti nesibaigiančius karus ir suprasti, pagaliau, vienas kitą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…