Visa, kas gera vyksta lėtai

O visa, kas bloga – labai greitai. Taukšt, paukšt… Bloga žinia, netektis, nelaimė, avarija – visa tai įvyksta labai staigiai. Ir sulaužyti ką nors galima labai staigiai. Ypač trapų dalyką – meilę, pasitikėjimą, laimę… Pinigų netekti galima per akimirką. Galima labai greitai prašvilpti didžiulį turtą.

O štai jį susikrauti – labai ilgas procesas. Labai ilgai klostosi tikri santykiai, tikra meilė ir draugystė. Labai ilgai užkariaujamas pasitikėjimas, susikuriama reputacija. Labai ilgą laiką trunka sveikatos atstatymas.

Lėti pokyčiai dažniausiai būna naudingesni ir konstruktyvesni.

Dėl to, jeigu kažkas vyksta lėtai ir ilgai – nereikia skubinti. Ir nereikia skųstis, žvilgčioti į laikrodį ir bėgioti pas mašinistą, maldaujant jo, kad paskubėtų, įmestų daugiau anglių, nes traukinys per lėtai pūškuoja.

Dėl to, jei kažkokį procesą lydi sunkumai ir kliūtys, jeigu jis reikalauja resursų ir dėmesio, tai dažniausiai reiškia, kad vyksta geras procesas. Pernelyg greitas ir staigus gali baigtis labai negatyviai.

Kad kažką sukurtume ar pagerintume, reikia daug laiko ir jėgų. Pasitaiko, žinoma, kad genialus dailininkas per kelias minutes nupiešia šedevrą. Ir užsimoka piešiniu už alų bare. Arba poetas brūkšteli genialų ketureilį. O paskui žūsta pačiame jėgų žydėjime – genijams kažkaip nesiseka su gyvenimo trukme. Ir tai, kas taip staigiai atėjo, lygiai taip pat staigiai prapuola.

Taip kad su lėtu ir nelengvu procesu reikia susitaikyti ir tęsti darbą, kad ir kas tai bebūtų – verslas, darbas su sveikata, santykiais ar mokslais. Tai teisingas ir geras procesas.

Ir nereikia kaip Karlsonas iš švedų rašytojos Lindgren pasakos pastoviai iškasinėti iš vazono persiko kauliuko, kad pasižiūrėtų, ar nepradėjo dygti, kada gi pagaliau galima bus pasimėgauti saldžiais vaisiais? Nepasimėgausite niekada, jei pastoviai kapstysitės ir kapstysitės situacijoje.

Visa, kas gera ir tvirta retai įvyksta greitai. Visa, kas bloga dažniausiai įvyksta žaibiškai. Štai toks dėsnis. Sukaupkime kantrybę. Ir pasiguoskime tuo, kad lėti pokyčiai dažniausiai būna naudingiausi ir konstruktyviausi.

econetNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…