Vyrai ir žmonos

Yra istorija apie tai, kaip susitiko to paties vyro žmona ir meilužė. Abi ėmė jį aptarinėti ir žmona sako:

-Jis kvailys, šykštuolis ir niekšas. Aš apskritai nesuprantu, kaip tu su juo gali.

-Tu neteisi. – atsako meilužė. – Jis ir dosnus, ir išmintingas, ir drąsus. Pati spręsk: per kiekvienas šventes tempia man puikiausias dovanas – štai žiedai, kailiniai, automobilis…

-Na jau ne. – pasipiktina žmona. – Jis man net gėlių per šventes nedovanoja, atlyginimo neatiduoda. Tokio šykštuolio dar nesu regėjusi.

-Liaukis. – paprieštaravo meilužė. – Jis protingas, su juo visada labai įdomu bendrauti. Apsiskaitęs, daug žino, apie viską turi savo nuomonę. Mėgstu jo klausytis – tiek daug naujo sužinau.

-Radai išminčių. – nusišaipė žmona. – jis pastoviai pliurpia kažkokias nesąmones, net gėda klausytis. O koks niekšas! Niekada manęs neužstos, naktį nepasitiks, o kai reikia remontą daryti – kažkur išnyksta ir viską tenka daryti pačiai.

-Mes tarsi apie du skirtingus vyrus kalbamės. – nusišypsojo meilužė. – Prieš tris dienas jis davė į skudurus vyrukui, kuris mane įžeidė. Niekad neleidžia nieko nešti sunkesnio už gėlių puokštę. Ir netgi namuose viską padarė, parketą suklojo, plyteles suklijavo… Sakiau gi tau – jis dosnus, drąsus ir protingas.

Ir juk abi yra teisios. Nes su viena iš jų vyras elgiasi taip, jog atrodo kaip niekšas, o su kita – jis narsuolis. Nors vyras tas pats.

Ši istorija parodo, kokią didžiulę įtaką moterys daro vyrams. Vienas ir tas pats vyras gali skirtis kardinaliu būdu, priklausomai nuo to, kokia moteris su juo gyvena.

Žinau pavyzdžių, kai pirmoje santuokoje vyrai buvo alkoholikai, o antroje – tapo sėkmingais verslininkais. Ir atvirkščiai – klestintys vyriškiai, palikę pirmą žmoną dėl jaunos gražuolės per kelis metus prarado viską, ką turėjo ir tapo prasigėrusiais veltėdžiais.

Kodėl taip nutinka? Todėl kad moterys pasižymi didžiule galia. Jų įtaka vyrams beribė. Faktiškai moteris „sukuria“ vyrą, ji atskleidžia vienas jo savybes, o kitas – neutralizuoja. Dažniausiai tai daroma nesąmoningai, naudojantis įgimtais scenarijais ir šeimoje įgyta patirtimi. Jeigu tėvas buvo sėkmingas, moteris nesąmoningai padės ir vyrui pasiekti sėkmę (tiesiog jai toks vaizdas tvyro prieš akis), o jeigu tėvas buvo nevykėlis ar girtuoklis, tasai pasąmonės paveikslas nuves visą šeimą link kracho.

Problema slypi tame, kad moterys nesuvokia savo galios ir neskiria pakankamai dėmesio mintims ir poelgiams. Nesuvokia savo galimybių paveikti vyrą. Jeigu žinotų, jog gimė su tokia stebuklinga lazdele, vargu ar imtų mojuoti ja tuščiai ir užsakinėti visokius niekus, vietoje stebuklų.

Panagrinėkime, ką žmona gali padaryti su vyru, kaip ji gali paveikti jo charakterį ir poelgius.

Pradėkime nuo negatyvaus žmonos poveikio.

Ką žmona galvoja apie vyrą, tokiu jis ir tampa. Jei mato jame vien trūkumus – jų ims gausėti ne dienomis, o valandomis. Ir tada netgi milžinišką potencialą turintis vyriškis tampa nevykėliu.

Jeigu žmona negerbia savo vyro, jo negerbia niekas. Nei artimieji, nei draugai, nei kolegos. Galima sakyti, kad žmona ant savo vyro kaktos parašo žodžius, kurie jį apibūdina. Ir pagal tą užrašą su juo atitinkamai elgiasi kiti žmonės. Parašys moteris, nepagalvojusi, kokią nors bjaurastį, o paskui pati gūžčios pečiais, nieko nesuprasdama…

Jeigu žmona nepasitiki vyru ir neatveria jam savo širdies – juo nepasitiki niekas. Net jeigu jis išties vertas pasitikėjimo, vis tiek visi aplinkui juo abejos. Ir vyras galės nebesvajoti nei apie paaukštinimą, nei apie naujas perspektyvas.

Jeigu žmona amžinai viskuo nepatenkinta, tai ir šeimoje viskas griūva. Joms ir butas netiks, ir drabužiai, ir poilsis. Ir netgi tėvai atrodys visiškai ne tokie, kokie turi būti.

Jeigu žmona mano, kad galima buvo susirasti geresnį vyrą, tai pirmas žingsnis link vyro neištikimybės. Sakoma, kad visada pirmoji neištikima tampa žmona. Tiesa, daro ji tai tiktai mintyse – ir apkaltinti ją neištikimybe tokiu atveju sudėtinga. O vyras tampa neištikimas fiziškai, jau po to, kai žmona davė jam „leidimą“ savo mintimis apie tai, kad jis anaiptol ne pats geriausias.

Jeigu žmona šykšti širdimi, nenori padėti vyrui, sušildyti jo savo meile ir nuraminti, jis pradeda ieškoti paguodos alkoholyje ir narkotikuose.

Jeigu žmona neleidžia vyrui užsiimti vyriškais reikalais – bendravimu su draugais, žvejyba, garažu ir kitais, moterų akimis žvelgiant, niekais, vyras ieško kitokio poilsio – alkoholio, kompiuterinių žaidimų ir kitų ne pačių džiugiausių užsiėmimų.

Jeigu moteris neatveria vyrui širdies, jis darosi godus. Ir tada iš jo žiemą sniego neiškaulysi, ne tik kad gėlių per gimtadienį. Tuo momentu, kai moteris uždaro vyrui duris į savo širdį, jis uždaro jai panosėje priėjimą prie savo piniginės.

Jeigu žmona pernelyg savarankiška – viską daro pati, vyras praranda atsakomybės jausmą. Netgi jeigu iki to jis visai neblogai susitvarkydavo su visais, ne tik savo, reikalais, jis tarsi praranda šį įgūdį, atsipalaiduoja ir apsigyvena ant sofos priešais televizorių.

Jei žmona greit įsižeidžia, vyras bus pikčiurna.

Jeigu žmona mintyse neištikima savo vyrui, jis taps šykštuoliu. O kam švaistyti pinigus moteriai, kuri jei ne šiandien, tai rytoj susiras kitą ir išeis?

Jeigu žmona vyro neklauso, pastoviai ginčijasi ir aikštijasi, vyras nustoja būti vyru. Jis tampa neatsakingas, silpnas, „joks“.

Jei žmona nuolat smurtauja prieš vyrą, pavyzdžiui, įžeidinėja, šaukia ir panašiai – vyrui lieka du variantai. Arba jis besąlygiškai apsigyvena po žmonos padu, galutinai sulaužydamas savo valią ir vyrišką Ego, arba imasi prieš žmoną atsakomojo smurto – dažniausiai fizinio.

Jeigu moteris pernelyg aktyvi už šeimos ribų, vyras tampa pasyviu priedėliu prie televizoriaus, nors anksčiau galėjo būti visiškai sėkmingu verslininku.

Tačiau yra ir kita reikalo pusė.

Jeigu žmona įžvelgia gerąsias vyro savybes ir jas akcentuoja – šios savybės ima gausėti ir plėtotis. Netgi jeigu tam, atrodytų, nėra jokio pagrindo. Net jeigu jis neprivalo būti atsakingas – jis tokiu tampa. Neturi tapti viršininku – bet staiga tampa. Ir panašiai.

Jeigu žmona gerbia vyrą, jį kažkodėl pradeda gerbti draugai ir kolegos, jie palaiko jį ir padeda sudėtingose situacijose.

Jeigu žmona pasitiki vyru – juo pasitiki ir kiti žmonės.

Jeigu žmona nieko nuo vyro neslepia, neapgaudinėja, atveria širdį – vyras negali apgaudinėti žmonos ir būti jai neištikimas. Jis tampa dosnus, pradeda pats ieškoti pretekstų ją pradžiuginti ir padaryti dar laimingesnę.

Jeigu žmona nuoširdžiai atsidavusi vyrui, jis su didžiuliu malonumų imsis ją globoti ir saugoti.

Jeigu žmona supratingai žiūrės į vyro temperamentą, vyras dėl jos kalnus nuvers. Tam reikia išmokti įžvelgti vyro savybes, o ne vertinti jį pagal savo stereotipus.

Jeigu žmona nori išsaugoti šeimą ir nuoširdžiai, su meile deda ta linkme savo moteriškas pastangas, vyro širdyje užgimsta toks pats troškimas. Ir jis pradeda padėti savo žmonai šiame reikale.

Tai svarbiausia, ką noriu jums parodyti. Jeigu vyras kažkuo jūsų netenkina – suraskite to priežastį pačios savyje. Šiam užsiėmimui verta eikvoti laiką ir pastangas. Kokia aš būčiau, jei būčiau vyras? Jūs tikra, kad norėtumėte tai žinoti? Tada pasižiūrėkite į savo vyrą. Štai tokia jūs ir būtumėte. Jam trūksta vyriškų savybių lygiai taip pat, kaip jums – moteriškų.

Pavyzdžiui, vyras geria alų. Tada jūsų svarbiausias darbas – priimti tai. Susitaikyti su tuo, kad jis turi teisę griauti savo sveikatą, jeigu to nori. O dar tai greičiausiai byloja apie jūsų emocinį skurdumą santykiuose su juo. Galbūt jam trūksta palaikymo ir supratimo.

Vyras nenori dirbti. Tada tikriausiai jūs pati pernelyg daug dirbate ir absoliučiai jo nepaisote. Ir kokia prasmė jam priekaištauti ir siuntinėti į pokalbius dėl darbo? Netgi jeigu jis ten nueis, su tokiu nusistatymu ilgai neišdirbs. Dėl to keisti reikia save.

Kodėl vyras drybso ant sofos? Todėl, kad ten jį paguldė žmona, patirianti stresą. Ji laksto aplinkui kaip meteoras, šluodama viską sau iš kelio ir kad išliktų gyvas, jis apsimeta sofos užtiesalu.

Jeigu vyras jums nepadeda prižiūrėti vaikų – pagalvokite, ar laikote jį geru tėvu, vertu to, kad vaikai jį mylėtų taip pat kaip ir jus? Ir ar neatstūmėte jo pagalbos, paaiškindama, kad ir užpakaliuką vaikui blogai nušluostė, ir buteliuko normaliai išvirinti nesugeba?

Dievas mums duoda lygiai tiek, kiek esame užsitarnavę. Mūsų tėvai, mūsų vaikai, broliai ir seserys – jų nepasirinksi. Dėl to tenka išmokti prisitaikyti. Tačiau su vyrais – kitaip. Yra pasirinkimo iliuzija. Esama pojūčio, kad jis gali būti kitoks, geresnis. Tačiau tai tik iliuzija. Sutuoktinius jums irgi duoda Dievas. Nes kaip kitaip mes susitiktume ir įsimylėtume vienas kitą? Kaip mes vienas kitą surastume minioje?

Ir jeigu jau Dievas davė jums tokį vyrą, tai būtent tokio jūs ir nusipelnėte. O štai kodėl ir už ką – apie tai ir verta pamąstyti. Ir ką su juo toliau daryti – tai jau jūsų pasirinkimas ir jūsų erdvė kūrybai.

Galima amžinai vienas kitam priekaištauti ir ieškoti priekabių bei sutuoktinio ydų. O galima sukaupti drąsos ir pažvelgti į savo pačių ydas.

Ir kai jas pastebėsite, galėsite pamatyti, pagaliau, kad greta jūsų gyvena žmogus, vyras, ir kad jame yra labai daug ko gero. Ir pamatysite, kiek jis dėl jūsų iškentėjo. Juk moteris santykių srityje gerokai stipresnė, iš jos santykių energija trykšta fontanais ir paskandinti vyrą audringomis tos energijos bangomis yra labai lengva. O jis, skęsdamas, turi dar ir laivą spėti susikalti iš praplaukiančių skeveldrų, tiesiog bangose. Jūsų interesai reikalauja, kad bangavimas būtų kiek galima silpnesnis.

Turite tausoti vienas kitą. Sunku įsivaizduoti, kiek jėgų išeikvojama beprasmiškiems karams šeimose, o juk visą tą energiją galima buvo panaudoti kūrybai ar vaikų auklėjimui.

Iš pradžių visa tai sudėtinga. Bet juk ir augalas tam tikrą laiką tūno užbertas žeme, kur tamsu ir drėgna. Paskui jam reikia išeikvoti daug jėgų, kad prasimuštų į paviršių, pasitrauktų iš tamsos. Vėliau jam tenka labai ilgai stiebtis link saulės. Ir tik tada jis gali išskleisti žiedus ir pasirodyti visu gražumu.

Tas pats ir su žmonėmis. Labai daug jėgų prireikia, kad išmoktume mylėti. Reikia suteikti sau laiko. Ir kažkuriuo momentu sukaupti drąsos, kad pasitrauktumėte iš komforto zonos.

Mylėkite vyrus, jiems labai reikalinga jūsų meilė, netgi jeigu jie niekad dėl to neprisipažins. Už kiekvieno stipraus vyro visada stovi moteris, kuri juo tikėjo. Ir realiai mylėjo.

Yra tokia istorija apie vienos galingos šalies prezidentą ir jo žmoną.

Kartą vakare prezidentas ir jo žmona nutarė nueiti į restoraną neplanuotos vakarienės. Restoranas nebuvo labai prabangus. Kai jie jau atsisėdo, restorano savininkas paklausė prezidento apsauginio, ar gali jis kreiptis į pirmąją ledi privačiai. Leidimas buvo duotas ir jie pasikalbėjo. Vėliau prezidentas paklausė žmonos: „Kodėl jis taip norėjo pabendrauti su tavimi?“ Ji atsakė, kad paauglystės metais restorano savininkas buvo be proto į ją įsimylėjęs.

Prezidentas nusišaipė: „Gaunasi, kad jeigu būtum už jo ištekėjusi, tai dabar būtum šio puikaus restorano savininkė?“ Žmona irgi nusišypsojo: „Ne, jeigu aš už jo būčiau ištekėjusi, tai būtent jis ir būtų tapęs prezidentu“.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Patarimai, kaip garantuotai sugriauti bet kokius s... Jei norite ne šiaip užbaigti, o visiškai sunaikinti santykius, tačiau nežinote, kaip tai daroma, kreipėtės reikalingu adresu. O jeigu atvirkščiai - nu...
Romantika santuokoje po ilgų bendro gyvenimo metų.... Kartais žiūri į porą ir stebiesi: nugyveno kartu daugybę metų, bet kaip ir anksčiau kupini vienas kitam meilės ir pagarbos. Tačiau šitaip būna ne visi...
Galingi moteriškos energijos šaltiniai Emociškai moteris devynis kartus stipresnė už vyrą. Dėl to sunku pervertinti jos įtaką visoms gyvenimo sferoms. Moteriška energija vaidina didelį vaid...
Pasirinkti vyrą Kai alfa-vyras meta moterį su vaiku, ji pradeda ieškotis sau buvusio partnerio priešingybės. Ir galiausiai suranda žemo rango vyrioką, kuris iš pradži...
Tikra meilė nebūna nelaiminga Tikra meilė nebūna nelaiminga. Ji gali padovanoti karčią patirtį, atnešti nuoskaudas ir nusivylimus, tačiau visa tai tik skatins tolimesnį asmenybės t...
Apie savo vertę. Moterims Savo psichoterapeutės praktikoje, o ir kasdieniniame gyvenime labai retai sutinku išties pasitikinčias savimi moteris. Ne patenkintas savimi su išpūst...
Mes pamirštame, kad priešais mus – žmogus Priklausomybe serga visa šeima Daug šeimų šiandien kenčia nuo problemų, susijusių su priklausomybe nuo alkoholio, narkotikų, lošimo ar kompiuterio, o...
Klaidos išsiskiriant Žmonės, deja išsiskiria ir anaiptol ne visiems pasiseka išgyventi drauge iki kokių nors briliantinių vestuvių. Per daugelį darbo metų sukaupiau pakan...
Hierarchija, šeimos tvirtumas ir ramus gyvenimas Visada stebėjausi, kaip mokslininkai humanitarai sugeba įrodinėti jau seniausiai įrodytus dalykus. Tačiau džiugina tai, kad šiuo konkrečiu atveju įrod...
7 santuokos etapai Pasirodo, santuokinį gyvenimą sudaro 7 etapai. Jeigu šiuolaikinis žmogus apie juos žinotų, nebūtų 80% skyrybų. 1 etapas - įsimylėjimas, romantika, sa...
Norite ištekėti už „gatavo vyro“? Pagalvokime realiai, be įsižeidinėjimų. Kodėl jus turėtų pasirinkti jau "gatavas" vyras, turintis visą rinkinį vyriškų savybių? Man buvo užduodama da...
Kodėl negaliu be kito žmogaus? Tarpusavio santykiai visada turi konkrečią struktūrą, ir ji tiesiogiai priklauso nuo konkretaus žmogaus elgesio programų. Kitaip sakant, santykiai plė...
Aš žinau Aš žinau, kad tu svajoji tapti idealia. Net jei pati sau neprisipažįsti, tu šito labai nori, šito sieki. Stengiesi daryti viską teisingai, gauti aukšč...
Kaip moterys lieka be sekso Šiuolaikiniai komikai mėgsta pasakoti apie situacijas, į kurias patenka valdingos, vaidingos žmonos ir po padu sėdintys vyrai. Jeigu juokingas istorij...
Jūs vienišos dėl to, kad kvailos Moterų vienatvės priežastys, žvelgiant vyrų akimis. Grubiai, bet teisingai JŪS VIENIŠOS, NES KENČIATE Tokių merginų aplinkui daugybė. Susikūprinus...
Kaip moteriškumą pakeitė infantilumu "Aš mergaitė! Aš nenoriu nieko spręsti! Aš noriu suknelės!" - ar kažkas panašaus. Pavyzdžiui "Dievas sukūrė tave ne tam, kad galvotum apie problemas, ...
Kodėl moterims neverta patarinėti vyrams Yra tokia žmonių kategorija, jie dievina dalinti patarimus, netgi tada, kai niekas neprašo. Taip daro ir vyrai, ir moterys. Dažniausiai jie nepasižymi...
Santykiai kaip padidinamasis stiklas Daugybei žmonių, vyrų ir moterų, atrodo, jog jie ieško meilės. Kai apie meilę pradeda kalbėti vyrai, paaiškėja, jog jie nori surasti mylimąją, būti su...
Išlaikyti šalia savęs vyrą – reiškia leisti ... Manęs dažnai klausia - kaip išlaikyti šalia savęs vyrą? Tema labai plati, dėl to pradėsime iš eilės. Pirmas klausimas: jis juk ne belaisvis, teisingai...
Vyras myli ne pačią moterį Vyras myli savo būseną greta moters. Daug vyrų mėgino išsiaiškinti, kodėl nesusiklostė šeimyninis gyvenimas ir, kaip taisyklė, visi argumentai buvo g...
Ar tinka jums šis vyras? Sulaukę pilnametystės, mes jau esame įgiję daug įvairių žinių - matematika, geometrija, chemija, kitos mokyklinės disciplinos. O štai kaip suprasti, a...
Jūs jau sutikote savo meilę. Požymiai Tikiuosi, jūs jau seniai supratote, kad meilė - tai ne nesibaigianti romantika kaip rodoma filmuose. Tikri jausmai pasireiškia visiškai kitaip. Jums ...
Priežastys, dėl kurių jūs iki šiol vieniši Nepamiršote savo buvusio/buvusios. Jei pastoviai kalbate, galvojate apie buvusius santykius, sekate buvusių gyvenimą, tai problema slypi ne kituose žm...
Ar lengva moterims keistis? Moteris labai greitai užsidega, ypač naujų žinių ieškojimu ir praktikomis. Tačiau realiai keistis jai labai sudėtinga. Pasvajoti, pajausti įkvėpimą, p...
Damai nereikia įrodinėti, kad ji dama Dažnai gaunu laiškų apie tai, kad moteris labai moteriška, tačiau aplinkiniai to nemato. Pavyzdžiui, vyras. Nežiūrint į visą jos moteriškumą, grožį ir...