Žiupsnelis išmintingų minčių, kurias tau vertėtų žinoti

Jeigu turi smegenų, reiškia, tave pastoviai lanko pačios įvairiausios mintys. Kažkurios iš jų – kvailos, kažkurios – ne visai. Kai kurios gali stumti tave į priekį, o kitos – tempti žemyn. Bet jeigu nori suprasti šį gyvenimą ir bet apytikriai suvokti, kas vyksta, turi suprasti, kad tu – tai tavo mintys. Ir jei šios mintys bus išmintingesnės ir naudingesnės, tai ir gyvenimas pasikeis į geresnę pusę. Gyvenimas, aišku, ir be išminties pasikeis, tačiau ne faktas, kad tai įvyks greitai, ir ne faktas, kad į geresnę pusę.

Gyvenimas – tai tekstas, o tu – jo redaktorius

Atrodytų, labai paprasta ir visiems akivaizdi tiesa, tačiau ne visi iki galo suvokia jos svarbą. Viskas šiame gyvenime priklauso išimtinai nuo tavęs. Gali kiek lenda pavydėti klasės draugui, turinčiam turtingą tėtušį, arba kaimynui, kuris išlošė loterijoje. Na taip, žinoma, labai skaudu, liūdna, kartais netgi siutina. Tačiau konkrečiai tau, tavo gyvenimui ir tavo tikslų siekimui visa tai niekaip nepadės. Tau apskritai niekas nepadės – laikas jau būtų su tuo susitaikyti ir pamėginti kažko pasiekti savomis jėgomis.

Visada, visose situacijose, ar tai būtų sėkmė, ar pralaimėjimas, visada stenkis ne tai, kad save kaltinti, o greičiau paanalizuoti savo veiksmus. Ką galėjai ir ko negalėjai padaryti konkrečioje situacijoje. Štai tada galėsi pamatyti ryškų ir aiškų vaizdą, ką daryti toliau. Nors taip, žinoma, visada lengviausia teisintis aplinkybėmis, atsikratyti atsakomybės, tačiau turėk galvoje: toks elgesys nieko neduos.

Reikia gerai jaustis

Kalba, savaime aišku, eina ne vien apie sveikatą ir bendrą savijautą. Kalba eina apie tave apskritai, apie tavo vietą gyvenime. Kai nori nusipirkti naujus džinsus ar sportbačius, tau juk norisi ne konkrečiai įsigyti tam tikrą kiekį audeklo ir siūlių bei sagų. Tau norisi gražiai atrodyti ir padaryti įspūdį. Kai norisi naujo automobilio – tave domina ne geležis, o pojūčiai, kuriuos patiri, kai sėdi prie vairo – komfortas, pasitenkinimas, važiavimo džiaugsmas ir visa kita.

Tas pats ir su pinigais. Pinigai iš esmės ypatingai ir nereikalingi – tai viso labo popierius. Tau reikalingi daiktai, kuriuos galima nusipirkti už pinigus. Tas pats ir su gyvenimu: tau reikia ne visų tų materialių gėrybių, o emocijų, kurias patiri, kai naujais sportbačiais apauta koja spaudi naujutėlio automobilio greičio pedalą. Taip kad atėjo laikas apsispręsti, kokių emocijų tau norisi patirti iš gyvenimo. Ir tada galbūt suprasi, kaip jų galima gauti artimiausiu laiku tau prieinamomis priemonėmis.

Nesiskųsk

Šitas patarimas taikytinas absoliučiai visiems žmonėms ir visoms situacijoms. Gali kiek tik lenda skųstis gyvenimu ar problemomis darbe, tačiau žmonijos istorija dar nežino nė vieno atvejo, kad žmogus būtų ko nors pasiekęs nesibaigiančiais skundais ir dejavimais. Jeigu dabartinis užsiėmimas provokuoja tavyje tokį negatyvą ir norą be perstojo aimanuoti, iš visko sprendžiant, užsiimi visai ne tais darbais, sėdi ne savo rogėse. Juk jei užsiimtum tuo, kas tau išties patinka, vargu ar liktų laiko aimanavimams. O ir žmonės tokių nemėgsta. Dėl to jei tavo pomėgis yra pastoviai viskuo skųstis, jo reikia kuo greičiau atsikratyti.

Nebūk nelaimingas

Žinoma, labai lengva pasakyti, bet sunku padaryti. Tačiau detaliau panagrinėjus, paaiškėja, kad visos tos niūrios mintys gyvena tavo galvoje. Teoriškai galima per akimirką jų visų atsikratyti. Praktiškai, žinoma, tai padaryti ganėtinai sunkiau, bet įmanoma. Neakcentuok savo dėmesio ties liūdnais gyvenimo momentais, verčiau prisimink ką nors malonaus. Be to, kaip tu apskritai gali apie kažką svajoti, kažko norėti iš savęs ar netgi kitų žmonių, jei nesugebi net savęs ir savo minčių sutvarkyti? Reikia pačiam ieškoti to, ko tau norisi.

Patek į tą žmonių kategoriją, kurios atstovai sudaro tik 3% šios planetos gyventojų

Šie žmonės ne šiaip žiūri ugdančius filmus ir skaito knygas apie saviugdą, bet dar ir kažką nuveikia ta linkme. Negana tiesiog perskaityti apie kokias nors pasisekimo paslaptis, reikia dar ir įgyvendinti jas. Bet kokia knygelė, o ir kiekvienas sėkmingas žmogus tau pasakys, kad norint pradėti ką nors daryti, reikia tuo pat metu ir paprasčiausio, ir sudėtingiausio – būtent pradėti ką nors daryti. Specialiai palikome šį punktą paskutiniu, kad štai tokia gaida užbaigtum skaityti ir pradėtum pagaliau kažką daryti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…