4 miego ciklai, kurie leis jums pakeisti miego įpročius

Vienfazis miegas yra labiausiai paplitusi miego forma. Tačiau taip pat yra keletas būdų, kaip užmigti, kuriuos galima pritaikyti jūsų kūnui. Pavyzdžiui, siesta miego metodas yra labai paplitęs kai kuriose šalyse, tokiose kaip Ispanija ir Meksika, ir šio tipo miego grafikas yra dvifazis. Taip yra todėl, kad miegas yra padalintas į ilgas naktis ir trumpas dienas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip efektyviai miegoti dienos metu, taip pat kaip greičiau užmigti.

1. Dvifazis ciklas

Dvifazis ciklas yra lengviausia miego forma. Iš esmės jums reikia 6–6,5 valandos miego per dieną 2 miego ciklams. Pirmasis variantas yra miegoti 6 valandas naktį ir dienos metu daryti 20 minučių miego partrauką. Kita galimybė yra gauti 5 valandas miego naktį ir padidinti miego laiką, kurį jūs darote dienos metu, iki 1-1,5 valandos.

Miegas tokiu būdu turi daug privalumų. Dauguma žmonių užmiega dienos metu, o žmonės su „ dvifaziais “ miego įpročiais gali įveikti šį mieguistumą atlikdami iškvėpimus. Tai darant pagerinsite atmintį, pakelsite nuotaiką, būsite budresni ir tai turės gerą poveikį širdžiai.

Tačiau mokslininkai ištyrė šio miego ciklo pranašumus ir trūkumus. Be to, dienos mieguistumas gali būti miego sutrikimų požymis. Todėl prieš keičiant miego įpročius svarbu pasitarti su gydytoju.

2. Ubermano ciklas

Ubermano ciklas yra gana perdėti režimas. Šis ciklas turėtų būti kartojamas 6 kartus po 20 minučių, viduryje – 3 valandos ir 40 minučių. Nepaprastai sunku priprasti prie tokio režimo. Jei dirbate visą darbo dieną, tokio tipo miego ciklas yra beveik netinkamas.

Kita vertus, šis režimas suteiks daug laisvo laiko. Todėl jis tinkamas profesionalams, kuriems nereikia gerai išsimiegoti. Tačiau miegoti 2 valandas per dieną yra mažiau nei vidutiniškai.

3. „Dymaxion“ ciklas

„Dymaxion“ miego režimas yra beveik identiškas Ubermano ciklui. Tai duos jums tik 2 valandas miego per dieną, kurį sudarys 4 30 minučių ciklai. Tarpas tarp jų turėtų būti 5 valandos ir 30 minučių. Tai leis jums pridėti daugiau darbų į savo tvarkaraštį.

4. Ciklas „Kiekvienas žmogus“

Yra 5 šio ciklo versijos. Pirmasis yra panašus į „dvifazį“ miego ciklą, kurio metu jūs miegate 6 valandas naktį ir 20 minučių dienos viduryje. Antrasis miega 4,5 valandos nakties ir 20 minučių pertraukos du kartus per dieną. Šis ciklas tinka žmonėms, dirbantiems ne visą darbo dieną ar studentams.

Trečiasis variantas yra gauti 3 valandų miego trukmę, po kurios 3 trumpas 20 minučių miego pertraukas. Tai reiškia, kad jūs miegate bent 4 valandas. Paskutinės dvi galimybės yra šiek tiek perdėtos, turite miegoti vieną kartą 1,5 valandos ir darykite 4 pertraukas po 20 minučių.

Kai kurių iš šių metodų lengviau laikytis nei kitų, tačiau visi jie gali pakenkti jūsų sveikatai. Miego įpročių pakeitimas gali sukelti hormonų pusiausvyros sutrikimą ir susijaudinimą, paveikti apetitą ir sukelti priklausomybę nuo kofeino.

Kaip greičiau užmigti?

Išbandykime pažangias raumenų mankštas. Šis pratimas įtempia kūno raumenis dalimis ir atpalaiduoja juos. Pirmiausia pradėkime 5–15 minučių įtempdami kaktos raumenis ir ilsėdamiesi 10–30 sekundžių. Tada pritaikykite šią techniką kitiems kūno raumenims.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.