6 patarimai, kaip geriausia reaguoti į nemalonius klausimus

Originalas

„Kada ištekėsi?“, „Ar jūs skiriatės?“ „Ar nenorite susilaukti antro vaiko?“ Tikriausiai kiekvienam iš mūsų teko atsidurti nepatogioje situacijoje, kai smalsiam pašnekovui parūpsta sužinoti per daug asmeniškų dalykų, kurių nenorite atskleisti ir paskui gailėtis, kad pokalbis pakrypo netinkama linkme. Kaip išsisukti iš tokios keblios padėties?

Pateikiame kelias dėmesio vertas strategijas, kaip atsakyti į keblius klausimus ir po to gerai jaustis. Iš pradžių verta pasitreniruoti su draugais, kad paskui nereikėtų ieškoti žodžio kišenėje atsidūrus realioje situacijoje.

1. Teisingas atsakymas be… atsakymo!

Atsakydami į nemalonius klausimus jūs turite teisę nesuteikti pašnekovui jokios konkrečios informacijos. Elkitės taip, kaip fermeris iš anekdoto. Į pasiklydusių Šerloko Holmso ir daktaro Vatsono, keliaujančių oro balionu, klausimą jis atsakė visiškai teisingai, tačiau iš jo žodžių šiems nebuvo jokios naudos.

– Sere, gal pasakytumėte mums, kur mes esame?

– Oro baliono krepšyje, sere!

Arba pateikite bendros, bet taip pat ne per daug vertingos informacijos:

– Kiek tu uždirbi?

– Gaunu vidutinį šios šakos atlyginimą.

2. „Atmušimas“

„Grąžinkite“ pašnekovui jo klausimą. Padaryti tai galima pasinaudojant dviem paprastomis metodikomis.

1) Suformuluokite „perklausimą“ taip, kad žmogui, su kuriuo šnekučiuojatės, pasidarytų nepatogu dėl savo smalsumo. Panaudokite universalią konstrukciją, kuri prasidėtų žodžiais: „Ar aš teisingai supratau, kad…“, o jų pabaiga priklausytų nuo to, ar norite tęsti bendravimą, ar ketinate nubrėžti savo asmenines ribas. „Ar aš teisingai supratau, kad tu nieko prieš palaikyti žvakę mano miegamajame?“ arba „Ar aš teisingai supratau, kad tavo didžiausia šios dienos problema – tai mano asmeninis gyvenimas?“, arba „Ar aš teisingai supratau, kad jums būdingas domėjimasis svetimomis bėdomis?“ Visa tai turite pasakyti labai ramiu, mandagiu, lediniu tonu, neimti gestikuliuoti, nebent iš nuostabos galite pakelti vieną antakį.

2) Sustiprinkite susidomėjimą paliesta tema, pateikdami pašnekovui tos pačios kategorijos kontrklausimą.

– Kada ruošiatės gimdyti antrą?

– O kada jūs – trečią?

3. „Vieno aktoriaus teatras“

Išgirdę kokį nors nemalonų klausimą, jūs visada galite įsivaizduoti save talentinga dramos teatro aktore ar aktoriumi, dėmesingai pažvelgti pašnekovui į akis, giliai atsidusti, prispausti rankas prie kūtinės (galima net „palaužyti“ pirštus), suvaidinti giliausią neviltį ir tragišku balsu pasakyti: „Maldauju tavęs! Niekada, girdi, niekada daugiau manęs apie tai neklausinėk!“

Antras variantas: suvaidinti žmogų, atsakinėjantį į klausimus spaudos konferencijoje (neminėsime konkrečių pavardžių, bet patariame atkreipti dėmesį į aukščiausios valdžios atstovus) ir ištarkite frazę: „Prašom kitą klausimą!“

Trečioji versija tinka serialų mėgėjams. Į keblų klausimą atsakykite: „Tai – slapta informacija.“

4. „Aš – ne nuobodybės įsikūnijimas!“

Užuot įsižeidę, supykę ir išsidavę, kad pašnekovo klausimas jus nemaloniai nuteikė, pradėkite monotonišku vienodu balsu atsakinėti. Svarbiausia – detalės. Dėstykite mažiausias smulkmenas ir pradėkite iš labai toli.

– Kada tu ištekėsi?

– Astrologai aiškina, kad laimingai santuokai sudaryti būtina, kad sutaptų įsimylėjėlių ascendentai (neklauskite mūsų, kas ties ascendentai ir ar jie iš tikrųjų turi sutapti, – tiks bet kokia perdėtai protinga teorija su nesuprantamais užsienietiškais terminais, kuriuose jūsų pašnekovas tikrai nesusigaudo (pavyzdžiui, kokia nors žvaigždžių holograma, kreivas gyvenimo linijos posūkis, Nazdako indeksas). Ir tuo momentu, kai suprasiu, kad sutikau savo antrąją pusę, patikrinsiu, ar tinkame vienas kitam (teks pasitikslinti, kur ir kada jis gimė), tada pasakysiu jam „Taip“. Ir nė minutės anksčiau!

5. Juokaukite, tai erzina!

– Dieve mano, kiek tu sumokėjai už tokią suknelę?

– Teko badauti dvi savaites, bet ko nepadarysi dėl mados!

6. Universalūs atsakymai

„Aš žaviuosi jūsų sugebėjimu užduoti klausimus, kurie kitus išmuša iš vėžių!“ Arba „Jūs – nuostabi moteris (nuostabus vyras). Ar žinote, kuo mane visada stebinate? Savo sugebėjimu kelti nekonkrečius (sudėtingus, retorinius) klausimus!“

„Su malonumu atsakysiu į jūsų klausimą, tik pirma pasakykite, kodėl jus tai taip smarkiai domina.“

„O jūs kokiais tikslais tuo domitės?“

„Ar jūs tikrai norite apie tai pasikalbėti?“ Jei išgirsite „Taip“, drąsiai atsakykite „O aš nenoriu!“ ir nusišypsokite.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *