8 anytos smūgiai ir kaip jiems pasipriešinti

Jei jus erzina nesiliaujančios anytos priekabės, geriausia taktika – visada būti pasirengusiai. Čia pateikiame aštuonis patarimus, kaip apsiginti nuo anytos atakų.

1 smūgis. “Atrodai taip… sveikai (t.y. stora)”

Priežastis. Ji veikiausiai pati nerimauja dėl savo išvaizdos, o menką savęs vertinimą projektuoja į jus. Žinoma, kvailos replikos apie kažkieno išvaizdą yra vaikiškos ir narciziškos, taigi tai reiškia, jog ji emociškai nebrandi. Geriausia gynyba? Nenusileisti iki jos lygio.

Atsakymas. “Ačiū, jaučiuosi puikiai.” Tai netikra, tačiau bent jau sakote kažką pozityvaus. Jūsų pasitikėjimas savimi ją sustabdys nuo tolesnių veiksmų ir leis suprasti, kad jai nepasiduosite. Jei ji nesiliauja tai kartojusi, galite pasivėdėti ją į šalį ir pasakyti: “Esu tikra, nenorėjote manęs užgauti, tačiau kai taip kalbate, jaučiuosi labai nejaukiai.” Tai turėtų padėti tašką kalboms.

2 smūgis. “Hmmm… mes ne taip gaminame įdarą”.

Priežastis. Veikiausiai virtuvėje ji realizuoja save, todėl bijo, kad ją nustelbsite. Ji priešinasi pokyčiams arba bijo, kad praras savo kaip šeimos galvos poziciją.

Atsakymas. “Šį kartą norėčiau išbandyti savąjį. Galbūt jums patiks.” Pasitikėkite savimi, būkite nuoširdi ir mylinti, ir ji supras, kad liksite prie savo įsitikinimų. Galite dar pridurti: “Tačiau jei norite gaminti savaip – juk prie stalo yra daug vietos!” Jei nenorite ginčytis ir norite užbaigti šią temą, pasakykite: “Gal norėtumėte pati pagaminti įdarą savaip? Man praverstų pagalba.”

3 smūgis. “Tai jo mėgstamiausias. Patikėk manimi, pažįstu jį ilgai.”

Priežastis. Ji nori, kad suprastumėte, jog ji turi į sūnų pirmenybės teisę. Jai esate atėjūnė, ir ji veikiausiai vis dar gedi to, kad prarado savo kaip svarbiausios moters sūnaus gyvenime statusą.

Atsakymas. “Veikiausiai jūs teisi. Jis turi paslapčių, kurių dar nežinau”. Tai parodys, kad nesistengiate laimėti bet kuria kaina ir kad gerbiate ją. Replikos turėtų liautis, nes parodėte, kad nenorite su ja varžytis.

4 smūgis. “Tam neleisčiau tiek pinigų”.

Priežastis. Tai anyta, kuri rūpestingai skaičiuoja pinigus – net ir jūsų, nes galvoja, kad tai sūnaus pinigai. Be to, ji gali baimintis, kad išlaidaudama norėjote pasirodyti.

Atsakymas. “Tikiu. Kartais išlaidauju, ir kadangi atėjote į svečius, norėjau kažko ypatingo. Džiaugiuosi, kad galiu tai padaryti.” Jei sakysite tai švelniu tonu, parodysite jai, kad jos vizitas jums svarbus.

5 smūgis. “Tai tavo nauja šukuosena?”

Priežastis. Jūsų anytai nepatinka pokyčiai. Arba ji turi nuomonę, kaip turėtumėte atrodyti ir nori tapti jūsų patarėja grožio klausimais. Jei ji pati turi gerą skonį, tai gali būti jai itin svarbu: ji nori būti artimesnė jums padėdama pasirinkti šukuoseną.

Atsakymas. “Taip, jam (jūsų vyrui ir jos sūnui) tai patinka.” Jei pasakysite tai gražiai, užkirsite kelią jos kritikai ir nepasirodysite šiurkšti.

6 smūgis. “Vienas kitam perkate tikrai ekstravagantiškas dovanas.”

Priežastis. Ji pavydi, kad mėgaujatės pinigais. Tai jos problema.

Atsakymas. “Mes mylime vienas kitą. Taip mes išreiškiame savo meilę.” Šypsokitės – jums nėra ko gėdytis.

7 smūgis. “Nesielk/nekalbėk taip su mano sūnumi”.

Priežastis. Ji negali liautis saugoti savo sūnaus. Greičiausiai niekada ir nesiliaus. Ji nepasitiki juo, netiki, kad jis gali pats susitvarkyti savo gyvenimą. Jai jis visuomet liks vaikas, kuriam reikia apsaugos.

Atsakymas. Jei ji matė jus ginčijantis, pasakykite: “Ir man nepatinka pyktis. Man nepatinka, kas nutiko, ir labai gaila, kad turėjote tai matyti.” Tai užbaigs kalbas. Jei jos replika buvo be aiškios priežasties, mandagiai paklauskite: “Ką turite omenyje? Ką darau tokio, kas jus taip liūdina?” Išklausykite jos atsakymo.

8 smūgis. “Tai mūsų šventė. Manau, geriausia būtų, jei nekviestum savo šeimos”.

Priežastis. Jai nepatinka pokyčiai, o jūsų šeimai atvykus gali susvyruoti jos kaip šeimos galvos autoritetas. Ji netgi gali baimintis, kad kita šeima paverš jos sūnų.

Atsakymas. “Tai mane liūdina, nes tikėjausi, kad mūsų šeimos šiais metais galės būti kartu. Tai gali būti sudėtinga, tačiau mes norime pamatyti abi šeimas, todėl sugalvosime sprendimą.” Prieš sakydama ką nors kita, su sutuoktiniu sugalvokite planą. Kad ir kas nutiktų, neleiskite, kad anyta išskirtų jus per šventes. Tuomet papasakokite savo švenčių planus. Ji tikrai žinos, kodėl matys jus taip trumpai per Kalėdas.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *