Apatija sunkiu metu. Ką daryti

1. Nelyginkite savo nuovargio.

Jis – tik jūsų, ir jūs turite teisę jį išgyventi. Koučeriai mėgsta kartoti, kad viskas pasaulyje sąlygota: galima pergyventi dėl nukleiptų batelių, kol gatvėje nepamatysi žmogaus be kojų. Taip, visada atsiras kažkas, kam žymiai sunkiau.

Bet jūs dėl to nekalti: žmonės patenka į įvairias negandas, bet kiekvienas turi teisę norėti palaikymo ir supratimo. Ir jūs taip pat.

2. Pakeiskite fokusą.

Nustokite akcentuoti dėmesį ties nesvarbiais dalykais – ypač nelengvais laikais! Eikvojant jėgas kažkam antraeiliam, jų nepakaks tam, kad pakeistumėte savo gyvenimą.

Jei jums neduoda ramybės kažkokie reikalai, kiekvieną kartą klauskite savęs: „Tai taip svarbu? Ar ta gali palaukti iki ryto? Aš galiu ko nors paprašyti padėti? Ir svarbiausia, tai tikrai padarys gyvenimą geresniu?“

3. Dabar viskas kitaip.

Netekęs jėgų žmogus – ne toks, kaip anksčiau. Ir net pats aktyviausias judruolis ir nesulaikomas sangvinikas su jo karštu krauju gali išsikvėpti – ir vėlgi turi tam pilną teisę!

Lygiai taip pat gali pasikeisti niekada neatsisakantis padėti gerietis, kuris skubėdavo visiems į pagalbą. Arba žmogus- „liemenė“, į kurį jūs įpratote išsiverkti. Jiems dabar nelengva.

Taip, nesugebėjimas užsiimti tuo, kas kadaise sekėsi – tai siaubinga. Pergyventi dėl to, kad jums neužtenka jėgų namų treniruotėms kaip anksčiau – normalu. Tiesiog perskirstykite resursus: kada nors jums vėl viskas pavyks.

4. Nemeluokite sau.

Ir nereikalaukite iš savęs neįmanomo: jei jums blogai, nereikia įkalbinėti sau, kad viskas puiku. Nuo to produktyvumas neišaugs. Bet ir bausti savęs už dabartinę prastovą nėra prasmės.

Juk viskas paprasta: jūs pavargote – jums reikia poilsio; jaučiate skausmą – jums reikia užuojautos. Ir svarbiausia, niekas nepasikeis į gerąją pusę, jei jūs to negausite.

Taip, ant kiekvieno mūsų turbūt gula atsakomybė prieš kitus. Bet tai ne priežastis pamiršti džiuginti save. Įveskite į darbo grafiką pauzes – kavai, dienoraščio rašymui ar net pusvalandžio dienos miegui.

5. Nustokite galvoti apie tai, kad buksuojate.

Tokios mintys vėlgi ateina į galvą dėl to, kad jūs lyginate save su kitais. Kad būtumėte laimingi, nebūtina būti idealiais: kiekvienam savas kelias.

Priimkite save čia ir dabar, net jei situacija jūsų netenkina – paleiskite save. Tai perkrauna ir suteikia sparnus.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *