Ar įmanoma pačiam save “nužiūrėti”?

Žmogui atrodo, kad priešai, įvairūs kenkėjai ir pavyduoliai daro jam įtaką ir dėl to kaltina piktą likimą. O iš tikrųjų jis pats susikuria sau kliūtis ir sugriauna tai, ką pavyko sukurti iki to momento. Kaip Penelopė, Odisėjaus žmona, kuri dieną ausdavo antklodę, o naktimis ją ardydavo. Ji darė tai specialiai, o mes tai darome nesąmoningai. Patys sau kenkiame.

Pateikiame kelis požymius, liudijančius, jos patys sau kenkiate ir patys save griaunate.

Trokštamas tikslas jau beveiki ranka pasiekiamas. Gavote pasiūlymą dėl naujo darbo. Labai gerą pasiūlymą. Susipažinote su žmogumi, kuris jums labai patiko, simpatija abipusė, santykiai jau pradeda megztis ir plėtotis. Arba atsidūrėte ant naujo, labai sėkmingo ir pelningo sandorio slenksčio. Arba ruošiatės nusipirkti tai, ko labai reikia, ko seniai norėjote ieškojote ir štai – nusipirkti jau realu, kaip tik pinigų pakanka! Tačiau paskutiniu momentu viskas sugriūva ir nieko neįvyksta. Tarytum auksas pavirstų pelenais, o puikus šansas pasirodė esantis viso labo miražu dykumoje.

Esate linkęs dalintis gyvenimo ir veiklos detalėmis, pasakojate kitiems apie naujas galimybes. Jums labai svarbu pasidalinti su kitais savo džiaugsmu, nors dalinatės kol kas, atvirai kalbant, dar nenudobto mamuto kailį. Tačiau pakanka papasakoti kažką gero, kai tas gėris akimirksniu žūsta ir pradingsta. Pasakodami, pajaučiate keistą “energijos nutekėjimą”, kai džiaugsmas ir entuziazmas pradeda silpnėti, tarsi išteka iš jūsų kaip vanduo iš atkimštos kriauklės. Papasakojote ir pasijutote ištuštėję… Išlaistėte visą džiaugsmą kaip vandenį.

Labai mėgstate svajoti ir dažnai įsivaizduojate nuostabius įvykius. Svajoti naudinga, tačiau viskam reikalingas saikas. Žmonės, turintys ypatingai ryškią fantaziją, gali pergyventi svajonėje visą malonų įvykį – vestuves, naujas pareigas… Jie taip ryškiai įsivaizduoja laimės ir pasisekimo vaizdus, kad smegenys praranda bet kokį susidomėjimą tais pasiekimais ir tikslais. Kaip prarandame susidomėjimą filmu, kurio visą intrigą mums jau kažkas papasakojo. Be to, smegenys tą reikalą traktuoja kaip jau užbaigtą. Pasitenkinimas patirtas, sprendimas surastas – kam dėti pastangas, švaistyti energiją?

Pastoviai vėluojate ir netgi atšaukiate susitikimus. Jūs, žinoma, turite pateisinamų priežasčių, tačiau vėlavimai reguliariai kartojasi, atšaukti vizitai pas kosmetologes ar stomatologus jau tapo įprastu dalyku. Ką gi, tai jūsų gyvenimo taisyklės. Jūs lygiai taip pat pavėluosite į savo laimę ir atšauksite susitikimą su meile ar turtais. Vėlavimas – tai pasąmoninga agresija, destruktyvus elgesys. O kitų žmonių laiko nepaisymas pažeidžia socialinius ryšius ir naikina kitų pagarbą jūsų atžvilgiu. Net jeigu nieko nepasakys, po antro-trečio karto požiūris į jus pasikeis, ims laikyti jus nepatikimu. O nepatikimo žmogaus likimas klostosi visai kitaip, nei atsakingo. Sulig kiekvienu kartu šansų sėkmei bus vis mažiau.

Esate nedėmesingas, iš pradžių padarote, paskui pagalvojate. Iš pradžių ilgai kažko laukiate, daug apie tai galvojate, svajojate… O paskui praeinate pro aukso maišą, jo net nepastebėję vien todėl, kad esate paniręs į liūdnas mintis ir pergyvenate dėl kokio nors menkniekio. Žiūrėkite, kur einate, žvelkite į balas po kojomis, užuot žioplinėję aplinkui. Viena mergina sutiko svajonių vyriškį. Tasai priėjo prie jos per kažkokį renginį, parodė dėmesį ir susidomėjimą. Pradėjo pokalbį… Tačiau mergina galvojo apie barnį darbe su kolega ir apie būsimą vizitą pas stomatologą, net nedavė savo telefono numerio, net vardo nepaklausė ir savo nepasakė… Užtat suspėjo pasiskųsti jam, jog karieso gydymas šiais laikais labai brangiai kainuoja. Paskui apgailestavo dėl savo elgesio, tik buvo jau per vėlu. Ji nesugebėjo persijungti ir užmegzti kontakto. Jei dažnai apgailestaujate ir tik vėliau suprantate, kad pražiopsojote šansą – jūs smarkiai sau kenkiate.

Dažnai galvojate apie save kritiškai ir negatyviai. Mintyse koneveikiate save, piktai kritikuojate, abejojate savo sėkme. Kreipiatės į save maždaug taip: “Taip tau ir reikia, idiote! Pats kaltas!” Arba sakote: “Man tiksliai nesigaus! Esu nevykėlė! Prisidarysiu gėdos kitų akyse!”

Visa tai požymiai, kad patys sau kenkiate. Aplinkiniai žmonės tikriausiai irgi puldinėja tuos, kurie nusilpo ir prastai apsaugoti. Tačiau didžiausią žalą pasidarome sau patys, o ne likimas. Su likimu visada viskas gerai. Reikia keisti elgesį. O tai padaryti įmanoma tik savarankiškai. Būtina atsikratyti juodų minčių, kurios pastoviai sukasi galvoje. Ezoterikoje yra terminas – “nužiūrėti pikta akimi”. Žvilgt kokia čigonė į jus pikta akimi ir gyvenimas suyra, nudarda į pakalnę, bėda seka bėdą. Tačiau dažniausiai jūs patys “nužiūrite” savo laimę. ir visgi pakanka tik šiek tiek pamąstyti ir kai ką suprasti – ir laimė taps visiškai pasiekiama, o pasisekimas – labiau tikėtinas.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *