Ar ištekėjusiai moteriai reikia mūvėti sužadėtuvių žiedą

Bet kuriose vestuvėse galite pamatyti daugybę ritualų ir tradicijų, kurias žmonės perdavė iš kartos į kartą. Viena labiausiai jaudinančių ir kartu šventų akimirkų per vestuves – apsikeitimas žiedais, patvirtinantis naujos šeimos sukūrimą. Tačiau ar kada susimąstėte, ką reiškia vestuviniai žiedai ir kada prasidėjo ši tradicija? Į šį klausimą pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje.

Faktai ir teorijos apie tai, ką reiškia vestuviniai žiedai

Norėdami sužinoti, ką simbolizuoja vestuviniai žiedai, pirmiausia turite pažvelgti į papročio dovanoti juos santuokoje atsiradimo istoriją.

Vestuvinių žiedų istorija

Kada žmonės pradėjo nešioti vestuvinius žiedus, tiksliai nežinoma. Manoma, kad ši tradicija visame pasaulyje išplito iš Senovės Egipto ar Senovės Graikijos. Be to, patys žiedai tada turėjo kitokią formą. Jie buvo ne metaliniai, kaip dabar, o austi iš nendrių. Akivaizdu, kad jie buvo trumpalaikiai, todėl jie tiesiog tarnavo kaip klanų sutikimo tuoktis simbolis. Nebent labai turtingos šeimos galėjo sau leisti metalinį sužadėtuvių ir / ar vestuvių žiedą.

Senovės Romoje vestuviniai žiedai jau buvo metaliniai, bet, kas šiandien atrodytų keista, juos jaunikis piršlybų metu dovanodavo ne nuotakai, o jos tėvams. Taip yra dėl to, kad tuo metu moteris nelabai galėjo apsispręsti ir už ją santuoką sudarydavo tėvas, pasirinkęs tinkamesnį žentą. O jau vėliau žmona vestuvinį žiedą mūvėjo kaip ženklą, kad ji priklauso vyrui. Jo inicialai dažnai būdavo išraižomi žiede kaip dekoracija, kad visi žinotų, jog moteris yra jo „nuosavybė“. Kita vertus, vyrai apskritai tokių žiedų nenešiojo, nes buvo „laisvi“ piliečiai.

Rytuose žmonės taip pat perėmė tradiciją nešioti vestuvinius žiedus, tačiau juos turėti galėjo tik turtingieji. Ką reiškia vestuviniai žiedai, galite suprasti iš jų išvaizdos. Rytų vyrai rinkdavosi ne tik žiedus-papuošalus, bet ir ištisus mechanizmus, savotiškus galvosūkius. Jei jaunikis uždėdavo jį nuotakai ant piršto, tada ji pati nebegalėdavo jo nuimti. Tai buvo galima padaryti tik išmokus specialią veiksmų seką su žiedu, kuri buvo tarsi kodas. Ši tradicija, kaip ir romėnų, iš tikrųjų pririšdavo moterį prie vyro. Nes jei moteris su žiedu – visi žino, kad ji jau užimta. O nusiimti žiedą nebūdavo paprasta.

Kalbant apie mūsų laikus, vestuviniai žiedai po truputį pradėjo reikšti grynai romantiškus simbolius. Jie tapo meilės ir santarvės poroje simboliais. Tačiau ir prieš 150 metų vyrai šio santuokos simbolio nenešiojo, įpareigodami moteris tai daryti. Tik dvidešimtajame amžiuje vyrai pradėjo žiedus mūvėti ant pirštų ir jų nebenusiimti. Per pasaulinius karus, kai buvo priversti ilgus metus būti toli nuo namų, vestuviniai žiedai vyrams priminė, kad jų laukia šeima. Taigi, buvo lengviau išgyventi visus pavojus.

Vestuvinių žiedų reikšmės

Per visą istoriją atsirado keletas teorijų, ką reiškia vestuviniai žiedai:

Senovės Egipto gyventojai garbino saulės dievą, todėl šventa rato forma, primenanti saulės diską, buvo ypač dieviška. Apskritimas taip pat buvo begalybės ir tobulumo simbolis. Vestuviniai žiedai egiptiečiams iš tikrųjų reiškė santuokos palaiminimą iš dangaus ir simbolizavo sąjungos amžinybę – kaip ir saulė yra amžina.

Senovės graikai tikėjo, kad ant kiekvieno žmogaus bevardžio piršto yra specialus nervas, tiesiogiai susijęs su širdimi. Būtent todėl per sužadėtuves ant šio piršto būdavo maunamas žiedas. Žmonės tikėjo, kad tokiu būdu tarp poros užsimezga ypatingas ryšys, kuris prasiskverbia į jų širdis. Dabar, žinoma, žinome, kad nervų sistema išsidėsčiusi kitaip, bet simbolika išliko.

Išplitus krikščionių religijai, žiedai tapo vestuvių ceremonijos dalimi. Dalijimasis jais bažnyčioje reiškia dievišką poros palaiminimą šeimos sąjungai.

Dabar žiedai vis dar naudojami santuokai užtvirtinti. Ant šių atributų dažnai nukaldinami ornamentai, maldos, inicialai ar net dainų eilutės. Taigi, vestuviniai žiedai tampa ne tik abipusės meilės ir pagarbos simboliu, bet ir santuokos bei šeimos laimės talismanu.

Žinoma, kiekvienam žmogui jo vestuvinis žiedas turi savo ypatingą reikšmę. Kad ir kaip būtų, svarbiausia, kad šis tikėjimas tik sustiprintų santuoką. Tikimės, kad jums buvo įdomu sužinoti, ką reiškia vestuviniai žiedai. Kuri prasmė, jūsų nuomone, yra teisingiausia ar įdomiausia?

 Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.