Ar sveiki jūsų santykiai?

Santykių pradžioje žmonės retai susimąsto, kokie būtent tie santykiai yra – sveiki, nesveiki ar šiek tiek nesveikuojantys. Sąvoka „sveiki” šiuo aspektu pradėta vartoti palyginti neseniai. Kaip ir visos naujovės, „sveiki santykiai” tapo madingi. Dar daugiau, psichologai vis dažniau stengiasi išaiškinti „nesveikus” ir bando juos „gydyti”.

Pirmas dalykas, į kurį rekomenduočiau atkreipti dėmesį – emocinė vieno žmogaus priklausomybė nuo kito, gimdanti begalę negatyvo, tame tarpe ir pavydą, ir psichikos sutrikimus, ir toliau pagal sąrašą.

Žmogus, kuris jaučiasi nelaimingas santykiuose, ateina pas specialistą pagalbos, o jam sako: „Oho, gerbiamasis, o juk jūs susirgote priklausomybe… Turite nesveikus santykius… Imsimės gydyti… Seanso kaina…”

Nuo ko gydyti? Nelaimė – tai tiesiog kai nėra laimės. Tai ne liga. Reikia mokytis, o ne gydytis. Ligos gydomos, o pojūčiai ir savijautos koreguojamos mokymusi.

Dažniausiai priklausomybe „serga” moterys. Jos, kaip, taisyklė, nuo priklausomybių retai kada išsigydo pačios, dėl to dažnai patenka į dar vieną priklausomybę – nuo daktaro, kuris gydo jas iki išsekimo. Tiksliau, kol baigiasi pinigai. Pasibaigė pinigai – viena priklausomybe mažiau. Ir kai tai nutinka, jos ima netgi labai sparčiai sveikti.

Paprasčiau kalbant, vidinė žmogaus struktūra persitvarko dirbti saviorganizacijos režimu. Įsijungia nuosavos smegenys.

Atskleisiu jums nedidelę paslaptį: visi vyrai ir moterys porose yra vienas nuo kito priklausomi. Juokinga kalbėti apie santykius, kuriuose žmonės nepriklauso vienas nuo kito. Galima drąsiai teigti, kad tokiais atvejais nėra apskritai jokių santykių. Žmonės galbūt ir sveiki, o santykių neturi. O pagal šiuolaikinę psichologiją – tai sveiki santykiai.

Jūs gi nepriklausote nuo pažįstamų vyrų ir moterų, gyvenančių gretimame name, nors turite su jais labai malonius santykius. O jeigu gyvenate drauge, tai jūsų priklausomybė absoliučiai natūrali. Ir tai visiškai nereiškia, kad jūsų santykiai nesveiki.

Sveikais aš vadinu tuos santykius, kurie padeda vystytis bei tobulėti ir vyrams, ir moterims, motyvuoja juo mokytis mylėti ir gerbti vienas kitą. O tai – būtent priklausomybė. Viskas, kas su jumis vyksta – tai mokslai, mokymasis, kuriame tasai, nuo kurio jūs priklausote – jūsų pats svarbiausias mokytojas., ir tai reikia vertinti.

Kiekvienas žmogus santykiuose – jūsų veidrodis. Tai kam gi keikti veidrodį, jeigu jis rodo kreivą vaizdą? Reikia ne gydytis, o mokytis paversti tą iškraipytą fizionomiją gražiu žmogišku veidu. Ir tam būtina prisiminti santykių pradžią.

Kas jus patraukė tame vyriškyje ar toje moteryje? Juk būtent tos savybės padarė jus tokiais „priklausomais”. Jos užsifiksavo jūsų atmintyje kaip pačios maloniausios jūsų kūnui, protui ir sielai, tapo jūsų santykių pagrindu. Būtent jos buvo akcentuojamos, ir nesvarbu, kokiame lygmenyje – sąmonės ar pasąmonės.

Jeigu dabar santykiai daugiau kartūs, negu saldūs, reiškia, tiesiog atėjo laikas suvokti ir pripažinti faktą, jog santykiai pasikeitė. Tačiau tai – ne liga.

Taip, grįžti į praeitį neįmanoma. Ji praėjo. Tačiau galima, remiantis pačiomis geriausiomis savybėmis, kurios buvo tapusios santykių pagrindu praeityje, sukurti naują realybę. Juk pamatai niekur nedingo. Ir jie visada sveiki. Kitaip jūsų santykiai būtų niekada neprasidėję.

Kai jums kalba apie nesveikus santykius – netikėkite. Pakanka tik juos tokiais pripažinti, ir jūs išties susirgsite, netgi ne perkeltine, o visiškai realia, fizine prasme. Priimkite kaip faktą, kad bet kokiuose, netgi pačiuose nuostabiausiuose santykiuose žmonės ir pykstasi, ir pavydi, ir skaudina, ir pyksta – kadangi mokosi.

Reikia tiesiog neapleisti situacijos iki tokio lygio, kad susirgtų kūnas. Šio proceso valdymo pultas slypi jūsų, o ne „daktaro” galvoje. Ir galva su smegenimis duota, kad mokytumės, o ne kad sirgtume. Kokį santykių vaizdinį susikursite, toks jis ir bus.

Įsivaizduokite, kiek daug naujo ir įdomaus galima išauginti iš tų jūsų santykių savybių dabar. Formuokite mintyse vaizdinį. Tai bus jūsų vidinis, labai tvirtas stuburas. Svarbiausia požymis – jūs sveiki. O fizinio kūno liga – ženklas, kad būtina atnaujinti santykius, perkrauti juos, kaip perkraunamas pastrigęs kompiuteris.

Jei mano senelio ir močiutės, kurie nugyveno drauge 70 metų kas nors būtų paklausęs, ką jie mano apie sveikus ir nesveikus santykius, jie nežinotų, ką atsakyti. Jų galvose nebuvo tokių tarakonų. Ir psichologų tais laikais dar nebuvo.

Buvo jų santykių vaizdinys, kurie jie laikė ir saugojo kaip bendro gyvenimo normą, kaip pamatus, kurie, bėgant metams tik tvirtėjo, remdamiesi jų geriausiais bruožais. Jie nebuvo intelektualai šiuolaikine šios sąvokos prasme. Tiesiog žinojo gamtos dėsnius ir pagal juos gyveno.

Žinojo, kad visa ko prigimtis yra vieninga, ir jei pasikliausime savo prigimtimi – intuicija ir kūnu – tai ir jūs, ir jūsų santykiai visada bus sveiki.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *