Ar žinote, kas yra vakarinis nerimas ir kaip jo atsikratyti?

Visiems, dirbantiems dienos metu, vakaras yra laikas, kada galime atsipalaiduoti, mokytis, užsiimti savo pomėgiais ir smagiai leisti laiką. Kai tolstate nuo darbų, jūsų kūnas pradeda ugdyti unikalius instinktus, tokius kaip bėgimas nuo atsakomybės ir atsipalaidavimas. Daugelis žmonių mėgsta leisti laiką su savimi ir ilsėtis, tačiau dažnai įvyksta dalykų, dėl kurių negalime naktį miegoti, o rūpesčiai ir nerimas niekaip neiškrenta iš galvos. Dėl šių priežasčių paruošėme keletą labai naudingų patarimų, kurie padės naktį nusiraminti. Pasinaudokite jais ir vakarinis nerimas jus paliks ramybėje!

Vakarinis nerimas

Kas gali sutrikdyti miegą patogioje, šiltoje lovoje? Niekas, tiesa? Deja, tai nėra taip lengva. Galbūt jūsų dabartinė padėtis nėra tokia gera, kaip galvojate. Ar praradote gyvenimo tikslą ir leidote negatyvioms mintims jus užvaldyti?

Visi esame buvę tokioje situacijoje, tad žinome, kokios gali būti pasekmės. Skaidžiausia, kai dieną atrodo, jog viskas tikrai gerai, tačiau naktį ir vėl esame kamuojami košmarų… Laimei, yra keli būdai, kaip tą išspręsti.

Kas naktį sukelia nerimą?

Saulei leidžiantis, nerimas dažniausiai paūmėja. Kartais buvimas su kitais žmonėmis verčia pamiršti liūdesį, tačiau tai yra laikina. Tikrosios problemos prasideda tada, kai einate miegoti. Tyloje ir tamsoje įkyrios mintys pradeda jus varginti. Kai kurios problemos išnyra galvoje net vidury nakties ir jų labai sunku atsikratyti. Nerimas ir depresija kone eina koja kojon, todėl labai sunku užmigti.

Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išspręsti šią problemą.

1. Sužinokite, kas neduoda jums ramybės

Kaip jau buvo minėta anksčiau, kai naktį nemiegate, visos problemos vėl ir vėl sukasi jūsų galvoje. Žinokite, kad daugelis tų minčių yra sukurtos mūsų pačių. Turite būtinai išsiaiškinti, kas jus trikdo.

Pavyzdžiui, galbūt padarėte klaidą darbe, o gal vis bandote rasti pasiteisinimą, kodėl nepadarėme to, ką turėjote kažkada padaryti? Turite suprasti, kad visi daro klaidų ir tai yra normalu.

Taigi, jūs turite suprasti, ar nerimaujate dėl praeities klaidų, o gal galvojate, kad jums niekas nesiseka? Susikoncentruokite į svarbiausias problemas ir pagalvokite, kaip jas galite išspręsti iki rytojaus.

2. Dienos metu būkite užsiėmę

Kai žmogus visą dieną būna aktyvus, vakare jis turi tik vieną pasirinkimą – miegoti. Jei niekaip negalėsite pamiršti dienos metu patirto streso, net miegas gali pasidaryti nemalonus. Taigi, visą dieną aktyviai dirbkite ir vakare jūsų kūnas ir protas tikrai bus pavargę. Stenkitės užsiimti sportu ir naujais pomėgiais.

3. Turėkite vakaro rutiną

Liūdesys gali sukelti rimtų padarinių, tačiau tam tikrais būdais jis taip pat gali padėti. Visi mėgstame linksmintis, bet turime pabaigti tai prieš miegą. Žmogaus kūnas yra gyvas organizmas, sudarytas iš tam tikrų įpročių. Taigi, jei kiekvieną vakarą turėsite įprastą rutiną, užmigti bus lengviau. Tai gali būti vakarienė, indų plovimas ar arbatos gėrimas prieš gulantis į lovą. Tai sukurs biologinį laikrodį mūsų kūne, tad užmigsite daug lengviau.

4. Valgykite sveikai

Tai yra pats svarbiausias dalykas. Niekada nevalgykite sunkaus maisto prieš miegą. Tuomet jūsų virškinimo sistema labai sunkiai dirbs ir negalėsite miegoti. Stenkitės vakarienę valgyti prieš saulėlydį. Geriausiai vakarienei tinka salotos.

5. Venkite energetinių gėrimų

Negerkite jokių gaiviųjų gėrimų, alkoholio ar kofeino prieš einant į lovą. Vakarienės metu geriau gerkite vandenį arba pieną.

6. Įsitikinkite, kad jūsų miego aplinka yra patogi ir tvarkinga

Vieta, kurioje jūs miegate, turi būti patogi ir tvarkinga. Švariame kambaryje užmigti bus daug lengviau nei sujauktame. Taip pat jūsų kambarys turėtų būti labai „šiltas“.

7. Miegamąjį naudokite tik miegui

Miegamasis ir lova yra šventas dalykas. Deja, bet užuot miegoję, paverčiame lovą vieta, kur mokomės, skaitome, naršome internete, žiūrime televizorių ir net valgome. Lovoje darome praktiškai viską ir einant gultis kūnas nebesuvokia, kad lova yra skirta miegojimui.

Taigi, savo miegamąjį turite paversti savotiška „neliečiama vieta“. Ją naudokite tik miegui, o kitus dalykus darykite kitame kambaryje.

8. Atlikite kvėpavimo pratimus

Ritminis kvėpavimas yra dar viena nemigos priežastis. Kvėpavimo pratimai vakare yra labai veiksmingi. Jie ramina kūną ir leidžia deguoniui patekti į smegenis. Iš pradžių priprasti bus sunku, bet kai tai padarysite daug kartų, pajusite rezultatus. Šie pratimai taps jūsų vakaro rutinos dalimi ir vakarinis nerimas jūsų nebekankins.

9. Kalbėkitės su psichologu

Jei jaučiate, kad turite daug vidinių problemų, geriausia kreiptis į profesionalią pagalbą. Nemiga gali sukelti rimtų padarinių sveikatai. Jei pastebite, kad naktį per daug galvojate ir jaučiate nerimą, turėtumėte nedelsdami kreiptis į psichologą. Jie gali lengvai nustatyti visas jūsų problemas ir padės jums jas išspręsti. Stenkitės pakankamai pasiilsėti ir daug laiko praleiskite gryname ore.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *