Ąsočių metodas, padėsiantis jums sutaupyti

Originalas

Ąsočių metodas – vienas iš efektyviausių asmeninio ar šeimos biudžeto tvarkymo būdų. Tereikia planuojamus išleisti pinigus paskirstyti į šešis ąsočius. Kiekvienas ąsotis atstovauja vieną gyvenimo sferą. Taip neišleisite daugiau, nei suplanavote ir turimus pinigus išleisite protingai.

Ąsotis 1: visa, kas būtina (55% biudžeto)

Šiame inde gulintys indai skirti kasdienėms išlaidoms ir sąskaitų apmokėjimui. Iš jo dengiamos išlaidos nuomai, transportui, mokesčiams ir maisto produktams.

Ąsotis 2: pramogos (10% biudžeto)

Šią biudžeto dalį galite leisti pirkiniams, kuriems įprastai neleidžiate. Pavyzdžiui, galite įsigyti brangaus vyno butelį ar išvykti kur nors savaitgaliui. Tvarkyklitės su šiais pinigais, kaip širdis geidžia.

Ąsotis 3: santaupos (10% biudžeto)

Tai būsimos jūsų finansinės nepriklausomybės laidas. Šiame inde gulintys pinigai bus naudojami investicijoms ir pasyvių pajamų šaltinių kūrimui. Turite neleisti šių pinigų tol, kol neįgausite visiškos finansinės laisvės. Ir net tada verta leisti tik tuos pinigus, kuriuos gavote iš šių santaupų, o ne pačias santaupas.

Ąsotis 4: išsilavinimas (10% biudžeto)

Šiame ąsotyje gulintys pinigai skirti tolesniam lavinimuisi ir asmeniniam augimui. Investicijos – puikus pinigų įdėjimo būdas, o jūs – pats vertingiausias aktyvas. Niekada to nepamirškite. Leiskite šias lėšas knygoms, diskams ar kursams. Visa tai vėliau atsiperka.

Ąsotis 5: asmeninės atsargos (10% biudžeto)

Šias santaupas galite naudoti stambiems pirkiniams. Panaudokite juos LCD televizoriaus pirkimui, abonementų ar automobilio pirkimui. Tai jūsų vadinamasis rezervo fondas, kurį nuolat reikia papildyti.

Ąsotis 6: labdara ir dovanos (5% biudžeto)

Naudokite šiuos pinigus gimtadienių dovanoms, vestuvėms ir kitoms šventėms. Taip pat galite paaukoti juos pagalbai sergantiems, žvėrelių prieglaudai ar tiesiog padėti vargstantiems.

 Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *