Atpirkimo ožio vaidmuo

Šeimyninio atpirkimo ožio vaidmuo negatyviai veikia visas gyvenimo sferas. Tokie žmonės kenčia nuo nerimo, depresijos ir smukusios savivertės, rečiau pasiekia sėkmę gyvenime.

Žemiau pateikiami požymiai byloja apie tai, kad jūs tėvų šeimoje galbūt buvote būtent toks atpirkimo ožys.

Pirma. Jūs laikote save labai jautriu. Svetimą skausmą jaučiate kaip savo. Labai noriai imatės gelbėtojo vaidmens, spręsdami už artimuosius jų problemas ir prisiimdami sau atsakomybę už jų gyvenimus.

Antra. Sunkiai reiškiate savo jausmus. Nuo vaikystės įpratote būti atsargus, stengėtės pernelyg greitai neatsiverti, kadangi bet koks atvirumas būdavo panaudojamas prieš jus. Dabar jums priekaištauja, kad esate „šaltas”, „bejausmis”, „beširdis”, „egoistiškas”, „nemokantis mylėti” ir t.t. Įprotis slopinti savo jausmus veda į įvairius fizinius negalavimus, priklausomybes (alkoholis, maistas ir t.t.), depresiją.

Trečia. Jaučiatės atsakingas už santykius su tėvais ir kitais šeimos nariais. Jeigu santykiuose esama „problemų”, dėl jų kaltina išimtinai jus.

Ketvirta. Jeigu nesutinkate su tėvų ar kitų šeimos autoritetų nuomone, jus nedelsiant apšauks „melagiu” ar „bepročiu”.

Penkta. Jūsų giminaičiai visiems pasakoja, koks buvote „problemiškas” vaikas. Jie labai noriai visiems aiškina, kaip sunku turėti su jumis reikalų ir kodėl jumis negalima pasitikėti.

Šešta. Kaltinate save dėl bet kokių nesklandumų santykiuose su partneriu. Bijote, kad su jumis kažkas negerai ir esate įsitikinęs, kad jau niekada netapsite „normaliu”. Jums labai sunku suformuoti sveiką prisirišimą ir sukurti santykius, pagrįstus abipusiu pasitikėjimu. Užtat jus labai traukia alkoholikai, smurtautojai. Puikiai žinote, kad tai neteisinga, tačiau ir toliau elgiatės taip, tarsi norėtumėte susinaikinti, kaip kad elgėtės vaikystėje.

Septinta. Šeimos rate jaučiatės nekomfortiškai. Esate priversti vaikščioti „ant pirštų galiukų”, kad nesukeltumėte tėvų ar kitų giminaičių pykčio. Greta jų negalite būti savimi.

Aštunta. Kenčiate ilgalaikę depresiją, baimės ir nerimo jausmus arba kovojate su „apsišaukėlio sindromu”. Širdies gilumoje esate įsitikinęs, kad nežiūrint į visus savo pasiekimus, jūs jų nenusipelnėte.

Devinta. Šeima nuvertina, suniekina ar išvis ignoruoja visus jūsų pasiekimus. Nepriklausomai nuo to, kaip aukštai jus vertina aplinkiniai žmonės, giminaičiams jūs ir toliau liekate „išsišokėliu” ar „apsimetėliu”, kuris kažkokiu būdu įsigudrino visus apgauti, apsimetęs tuo, kuo būti negali, pavyzdžiui – sėkmingu, gerbiamu, protingu ir t.t.

Dešimta. Apriboję kontaktus su labiausiai toksiškais šeimos nariais, kad išsaugotumėte savo psichinę sveikatą, jūs visgi abejojate dėl šio sprendimo ir jaučiatės kaltas bei „blogas”, mat „atsižadėjote” artimų žmonių.

Vaikas, kuriam teko šeimos atpirkimo ožio vaidmuo, visą gyvenimą jaučia pasitikėjimo savimi trūkumą, jam bus sunku megzti santykius su kitais žmonėmis. Jis jaučia, kad neturi teisės būti savimi ir reikšti savo tikruosius jausmus. Atpirkimo ožio vaidmens vaikystėje pasekmės bus jaučiamos visą suaugusį gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *