Baisiausia – tai ne praradimas. Baisiausia – pastovi baimė prarasti

Visi bijome prarasti, ypač artimus žmones. Ypač mylimus. O žinote, kas yra baisiau už bet kokią netektį? Kur kas baisiau – pats laukimas, kada prarasi. Patys pagalvokite, juk jeigu jau kažką praradote, reiškia, tai jau įvyko ir to nepakeisi. Dabar tereikia šį faktą priimti, susitaikyti su realybe, pasidaryti kokias nors išvadas ateičiai ir žingsniuoti toliau.

O štai gyvenimas su ta pastovia, nesiliaujančia baime prarasti – štai šis dalykas išties labai sunkus. Kas įdomiausia – kuo labiau to bijote ir nerimaujate, tuo greičiau tartum “pritrauksite” tą įvykį į savo gyvenimą. Gaunasi savotiškas užburtas ratas.

Žinote, kaip iš jo ištrūkti? Reikia bent vieną vienintelį kartą išgyventi praradimą. Nebūtina tai daryti realiame gyvenime, pasistenkite bent jau mintyse įsivaizduoti tai, ko taip smarkiai bijote. Įsivaizduoti, kad tai jau įvyko. Atsitiko tai, ko labiausiai bijojote – jus paliko mylimasis ar netekote kito artimo žmogaus.

Pajauskite visą tą skausmą pilnu pajėgumu, pergyvenkite jį savo viduje, galite netgi pasielvartauti ir šiek tiek pagailėti savęs, o paskui paprasčiausiai susitaikykite su faktu ir paleiskite skausmą. Viskas, jis daugiau nebeturi jums jokios valdžios, juk jis jau liko praeityje. Jūs tai pergyvenote, įveikėte ir likote gyvi. Dabar jums jau niekas nebaisu.

Pakalbėkite apie tai su žmonėmis, kuriems jau teko kažko netekti gyvenime, ir beveik kiekvienas pasakys, kad jeigu jie išties pastoviai bijojo netekties, tai kai šis įvykis pagaliau nutiko, jie pajuto greičiau netgi savotišką palengvėjimą. Kitaip sakant, labiausiai slegia būtent baimė prarasti, o ne pats praradimas.

Jiems, žinoma, irgi buvo liūdna bei sunku, tačiau pati baimė ir laukimas, kad nutiks baisiausia, po netekties iškart išnyksta, žmogus tarsi išsilaisvina, nustojęs bijoti ateities.

Juk ne veltui sakoma, kad didžioji dalis tų dalykų, dėl kurių bijome, apskritai niekada neįvyks, o štai sugadinti gyvenimą ši baimė visiškai pajėgi. Dėl to tikrai verta pamėginti apgauti savo pasąmonę ir mintyse pergyventi netektį bei praradimą, tada realiame gyvenime baimė nebetrukdys jums gyventi ir pilnavertiškai mėgautis santykiais.

Jūsų baimė būti paliktai juk tuo pat metu dar ir “transliuojama” partneriui, pasąmoningai jis nuskaito šį signalą ir išties gali jus palikti – jūs pati jį tam užprogramavote. Būtent dėl to būtina kaip galima greičiau atsikratyti baimės. Nuoširdžiai tikiu, kad jums tai pavyks, sėkmės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *