Bijokite silpnų

Kodėl žmonės skirstomi į stiprius ir silpnus? Ne fiziškai, o pagal mintis ir poelgius. Kodėl vieni visą laiką dejuoja ir aimanuoja, pastoviai reikalauja užuojautos ir pagalbos, o kiti sukandę dantis ir sugniaužę valią į kumštį tyliai padeda sau patys bei tampa atrama bei apsauga kitiems?

Kai man pasako, kad silpnieji yra silpni nuo gimimo, kaip ir stiprieji iš anksto gimsta stipriais, aš tuo netikiu. Netikiu tuo taip pat, kaip netikiu, jog esama žmonių, kurie gimsta jau mokėdami skaityti ir rašyti.

Kai mane bando įtikinti, jog silpnieji, net jeigu smarkiai panorės, negalės tapti stipriais, o stipriesiems visiškai nereikalingas tas palaikymas, kurio taip trūksta silpniesiems, man norisi spausti stabdžius ir persėsti į kitą traukinį.

Būti silpnu – ne patologija. Būti stipriu – ne duotybė, kaip kad, pavyzdžiui, įgimta akių spalva ar nosies forma. Ir viena, ir kita – tai gyvenimiška pozicija. Žmogus pats ją pasirenka. Tai programa, kuri nulemia gyvenimo būdą ir nieko daugiau.

Silpnas žmogus yra silpnas dėl to, kad gali leisti sau tokią prabangą. Nes greta yra kitas žmogus, leidžiantis jam būti silpnu, prisiimantis atsakomybę ne vien už save, bet ir už silpnąjį. Pasakysiu dar daugiau. Silpnų žmonių apskritai nėra. Yra tik tie, kuriems naudinga būti silpnais.

O stiprieji dažnai stiprūs ne dėl to, kad jiems to norisi, o dėl to, kad neliko kitos išeities – arba tu stiprus ir kovoji, arba viskas. O ką reiškia tasai “viskas”, žino tik jie patys. Ir dar šiek tiek žmonių, kuriems labai norisi tai sužinoti ir suprasti.

Ir labai dažnai būtent jiems – žmonėms, kurie jums atrodo stiprūs, geležiniai, nepalaužiami, kuriems visi taria “tu gi stiprus, susidorosi” – būtent jiems labiau nei kitiems reikia palaikymo, meilės, šilumos.

Nes stiprūs žmonės – labiau susidėvėję. Giliau sužeisti. Ir jų nuovargis katastrofiškai stipresnis. Ir vienatvės jausmas siaubingas.

Nes būti stipriu – reiškia pasitikti likimo smūgius – nedvejojant ir neabejojant. Ir savimi uždengti bet kokią skylę bet kokioje sienoje. Visada ir visur.

Tausokite save, stiprieji. Tausokite vienas kitą. Nes jūsų ne tiek jau ir daug. Nes jūsų jėga dažnai yra tuo pat metu ir pati silpniausia ir mažiausiai apsaugota vieta.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *