Darnių santykių paslaptis – sugebėjimas klausytis

Šis sugebėjimas padeda sukurti ir išvystyti darnius santykius su partneriu.

Šis menas padeda neleisti ir negilinti žlugdančio nuoskaudų poveikio mūsų gyvenimui. Jeigu išsiugdysite šį sugebėjimą, jūs visada galėsi pagerinti savo santykius su žmonėmis, nebent šie santykiai būtų labai žalingi.

Visą žmogaus gyvenimą valdo du pagrindiniai jo poreikiai:

*poreikis mylėti ir

*poreikis būti mylimam.

Jeigu jūs galite suvokti, kaip šie poreikiai iš jūsų vidaus vėl ir vėl išsiveržia į paviršių, tai galite pradėti gyventi sąmoningiau, atitinkamai ir išmintingiau.

Pagalvokite, argi ne visiems mus būtina mylėti ką nors, argi ne visiems svarbu, kad kas nors juos mylėtų. Reikia suprasti, kad jūsų partneris taip pat turi tuos pačius poreikius. Jūs ne labai smarkiai skiriatės vienas nuo kito.

Galbūt jūs išreiškiate save skirtingai, turite skirtingų įpročių, galbūt prašote meilės kiekvienas kitaip, tačiau jūs esate labai panašūs. Savo meilės poreikiu jūs nesiskiriate visai.

Žinoma, įmanoma pasiekti aukščiausią sąmonės būseną, kai žmogus išeina už poreikių ribų. Bet kol kas jūs dar funkcionuojate savo proto rėmuose, todėl jus valdo tie poreikiai.

Kaip įsisavinti klausymo meną?

Efektyviai klausytis galima tada, kai jūs suvokiate, kad jūs ir jūsų partneris širdies gilumoje esate visiškai vienodi. Ir tai yra pirmas žingsnis.

Antras žingsnis bus ramus kvėpavimas. Kai sulėtinate savo kvėpavimą, jūs atsipalaiduojate, ir jūsų smegenys taip pat nusiramina. Kai smegenys nurimsta, jūs tampate išmintingesni. Tada galite priimti sprendimą padėti kitam žmogui , ištaisyti situaciją arba išspręsti konfliktą.

Labai lengva klausytis, kai kitas žmogus yra jums malonus, tačiau būna sunku, kai santykiai kelia skausmą arba koks nors pokalbis tampa aštrus. Tada šis metodas gali labai praversti.

Trečias žingsnis: niekada nenukreipkite žvilgsnio nuo pašnekovo veido, žiūrėkite į jį, nes susijaudinimo, konflikto ar nuoskaudos metu kitas gali nuspręsti, kad jo negerbiate.

Ketvirtas žingsnis: pradėkite stebėti tai, kas vyksta jūsų viduje, kokias reakcija iššaukia kitas žmogus. Kad ir kokius žodžius jis kalbėtų, jie nėra tokie svarbūs. Svarbu tai, ką tie žodžiai sukelia jumyse, kokius prisiminimus jie pažadina, kokias reakcijas iššaukia, kokius jausmus išprovokuoja. Suvokite, kas vyksta jūsų viduje.

Kai tik visiškai suvoksite, kas vyksta jūsų viduje, nesvarbu, kad ir kas tai būtų, jūs iškart pastebėsite, kad vidujai pasidarė ramu ir kad nebegalite reaguoti. Tada, šioje būsenoje, galite pradėti kalbėti. Atsakykite su noru padėti. Jeigu įmanoma paklauskite kito, kaip galėtumėte jam padėti.

Ir tada pamatysite, kad partneris pajus jūsų vidinę būseną ir jūsų ketinimą. Iš tokių žingsnių susideda klausymo menas. Treniruokitės, ir pamatysite, kad galite lengvai susidoroti su savo nuoskaudomis.

O dabar galima reziumuoti.

Klausymo menas

1. Suvokite, kad jūs ir kitas žmogus turite tuos pačius poreikius.

2. Sulėtinkite kvėpavimą, nusiteikite susisieti su kitu žmogumi.

3. Žvelkite pašnekovui į veidą.

4. Suvokite, kas vyksta jūsų viduje.

5. Iš sąmoningos būsenos atsakykite noru padėti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *