Dešimt požymių, kad savęs nemylite

Kaip suprasti, ar žmogus myli save, ar ne? Galite tiesiog užduoti šį klausimą. Tas, kuris myli ir vertina save su šypsena, atsakys: „Žinoma!“. Toks žmogus neabejoja savo verte, myli ir rūpinasi savimi. Jei klausimas sukelia sumišimą ir verčia susimąstyti, vadinasi, kažkas negerai su meile sau. Kyla abejonių. Didelių abejonių. O galima išgirsti ir liūdną atsakymą: „Ne. Aš nemyliu savęs!”

Pagal kokius požymius dar galite suprasti, kad nemylite savęs?

1. Griežta savikritika. Pastebite visas savo klaidas ir neleidžiate sau atsikvėpti. Griežtai kritikuojate. Nurodote menkiausią klaidą. Ir barate, barate, barate. Greičiausiai to išmokote iš savo tėvų, kurie tokiu griežtu būdu rodė jums savo meilę. Ir jie paaiškino, kad kritikuodami stengiasi dėl jūsų, kad jūsų gyvenime viskas klostytųsi gerai. Paplitusi klaidinga nuomonė, kad jei žmogui nuolat akcentuosite jo klaidas, jis suklestės ir jo gyvenimas taps pasakiškai gražus.

2. Jūs nuolat atsiprašinėjate. Jums atrodo, kad nuolat kam nors trukdote ar sukeliate sunkumų. Netgi savo buvimu. Taigi, jūs nuolat atsiprašinėjate ir prašote atleidimo. Atrodo, tarsi atsiprašinėtumėte už tai, kas esate. Ir iš to seka kitas požymis.

3. Jums sunku ko nors paprašyti kito žmogaus. Jums atrodo, kad net ir paprastas prašymas kitam sukels didelių nepatogumų. Manote, kad nesate vertas pastangų, kurias žmogus skirs jūsų prašymui įvykdyti. Ir dar baisu būti atstumtam. Atsisakymas jums yra kaip dar vienas jūsų įsivaizduojamo bevertiškumo patvirtinimas.

4. Žema savigarba. Jūs savęs nevertinate. Jūs negerbiate savęs. Ir jūs manote, kad esate niekas. Jūs neprisimenate savo pasiekimų arba juos nuvertinate. Bet atsimenate visas savo klaidas. Taigi, savęs vertinimas yra visai nužemintas.

5. Nežinote, kaip atsakyti žmonėms. Neteisingai vartojate žodį „Ne“. Jūs dažnai sakote šį žodį sau. Tačiau kitiems beveik niekada. Nes bijote atsisakydami įskaudinti, įžeisti kitą žmogų. Jums kitų žmonių jausmai yra svarbesni nei jūsų pačių poreikiai ir jausmai.

6. Jums sunku išsikelti tikslus ir juos pasiekti. Ypač didelius tikslus. Manote, kad nenusipelnėte geresnio ir daugiau. Žmogus, išsikėlęs sau tikslus, siekia, kad jo gyvenimas būtų geresnis. Jei nemyli savęs, tada nėra noro pagerinti savo gyvenimą. Ir jūs dar labai bijote nesėkmės.

7. Nežinote, kaip tinkamai save motyvuoti. Tik aštria kritika. Tik šiurkštūs spyriai ir spaudimas sau. Jei jums reikia numesti svorio, tada grubiai sau priminsite, kad esate storas. Užuot motyvavęs save sveikatos atstatymu ir liekna, viliojančia figūra ateityje.

8. Jūs pavydite kitiems. Nesvarbu, ar tai juodas pavydas, ar baltas pavydas. Bet jūs pavydite. Nes jūs netikite, kad jums kada nors bus geras gyvenimas. Su pavydu galima elgtis skirtingai. Žinoma, pavydas nėra gera emocija. Tačiau dažnai tai gali motyvuoti, sukelti norą ką nors pakeisti ir pasiekti daugiau. Jis jūsų nemotyvuoja. Jis jus valgo ir dar labiau skandina nemeilėje sau.

9 Jūs nemokate apsiginti. Ginti savo interesus. Ne tik todėl, kad nežinote kaip, bet ir todėl, kad abejojate, ar turite teisę į tai. Jūs nesate svarbūs sau, jūsų nuomonė jums nėra svarbi. Ir jūs tai transliuojate kitiems. Galbūt todėl dažnai tampate auka.

10. Jums sunku priimti komplimentus ir pagyrimus. Jūs prie jų taip nepratęs, kad susigėstate arba įžvelgiate juose kažkokią dvejopą prasmę. Jūs nesuprantate, kaip kas nors gali pamatyti jumyse ką nors gero. Tikrai žinote, kad nėra už ką jūsų mylėti. Nes jūs nemylite savęs.

Perskaitę šį sąrašą galite suprasti, kaip stipriai save mylite. Jei save atpažinote 2-3 punktuose, tuomet su meile sau viskas gerai. Jums tereikia pakoreguoti kai kuriuos įsitikinimus ir elgesį. Jei, žinoma, manote, kad tai pagerins jūsų gyvenimą.

Jei atpažįstate save 4–5 punktuose, tai reiškia, kad turite meilės sau pradus. Juos reikia tobulinti kiekvieną dieną, kad palaikytumėte šią gerą kibirkštį. Ir, žinoma, dirbti su neigiamomis nuostatomis. Esate teisingame kelyje. Nesustokite.

Jei jums tinka 6-10 punktų, vadinasi, jūs turite rimtų problemų su meile sau. Ir gyvenimas dėl to atrodo nepakeliamai sudėtingas ir nesąžiningas. Ir jei skaitote šį straipsnį, tai suprantate ir bandote išspręsti šią problemą. Nesustokite. Išmokite mylėti save. Pradėkite nuo paprasčiausių pratimų – dėkingumo sau, pasiekimų skaičiavimo, savęs palaikymo. Jei jums sunku atlikti net šias paprastas užduotis, geriau kreiptis į psichologą. Tokios nemeilės sau priežastys yra per gilios ir sieloje per daug negyjančių žaizdų.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *