Didelė šeima ir tvirti socialiniai ryšiai prailgina gyvenimą

Tokią išvadą padarė Ekseterio universiteto mokslininkai, per 21 metus Puerto Rike ištyrę apie tūkstantį rezus beždžionių. Jų nuomone, tyrimo rezultatas gali būti pritaikytas ir žmonėms. Atitinkamas pranešimas spaudai buvo paskelbtas phys.org.

Kaip primatų socialinių ryšių rodiklį, biologai paėmė individo giminaičių skaičių. Paaiškėjo, kad kiekvienas giminaitis tikimybę, kad gyvūnas žus kitais metais, sumažino 2,3 proc.

Tačiau šis ryšys nebuvo pastebėtas tarp vyresnio amžiaus patelių. Mokslininkai mano, kad taip yra dėl vyresnės kartos primatų ir jaunų beždžionių elgesio skirtumų. Gyvūnai demonstruoja agresiją, norėdami užimti vietą grupėje, ir nori, kad kiti grupės nariai jais pasirūpintų, pavyzdžiui, padėtų atsikratyti parazitų. Vyresnės rezus makakos buvo labiau išrankios socialiniuose santykiuose, todėl jų skaičius mažėjo, nepaisant didelės šeimos.

Mokslininkai mano, kad tyrimo rezultatai padės išsiaiškinti, kaip senovės žmonės sugyveno vieni su kitais ir ar tai turėjo įtakos jų gyvenimo kokybei. Kadangi socialiniai ryšiai skatina ilgaamžiškumą, evoliucija tokiu būdu galėjo prisidėti prie primityvių visuomenių vystymosi.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *