Emocijos ir svoris

Turbūt esate girdėję terminą – emociniai valgytojai. Jeigu kaskart susinervinę puolate prie šaldytuvo arba bėgate į artimiausią kioską saldainio – jūs taip pat priklausote šiai grupei. Kas jums gali padėti? Emocinis stabilumas.

Gerai dvasiškai besijaučiantis žmogus, gali lengvai numesti viršsvorio kilogramus, tikina portalo ediets.com specialistai. O kas yra emocinis užsigrūdinimas ir kaip gera emocinė būklė gali padėti numesti svorio?

Kaip emocinis stabilumas padeda numesti svorio?

Bene pagrindinė priežastis, kodėl mes persivalgome – jausmai. Valgydami mes tarsi maskuojamės, slepiame mus kamuojančias nemalonias jausenas. Kai emociškai nestabilų žmogų aplanko neigiamas jausmas, jis greitai ieško kokio vaisto, kad tas jausmas dingtų. Maistą kaip vaistą tokiose situacijose renkasi žmonės, kurie nesuvokia bei neanalizuoja savęs.

Galime laikytis itin efektyvių dietų, kurios padės atsikratyti kelių nepageidaujamų kilogramų. Tačiau vos tik patenkame į mums itin nemalonią situaciją, pagauname save, jog ir vėl pradėjome valgyti taip, tarsi būtume apsėsti. Taigi ir svoris grįžta.

Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad mums tenka susidurti su jausmais, kurių sprendimo mes neįsivaizduojame kitaip, nei sočiai prisivalgant. Valios stiprybė nedaug tepadeda prieš tokią vidinę jėgą, todėl kol nesuvoksime savo jausmų, tol ir kentėsime nuo emocinio valgymo priepuolių.

Emocinis stabilumas padeda išsiugdyti sveikos mitybos įpročius bei pradėti sportuoti nesibaiminant, kad netikėtai pateksime į emocines pinkles, po kurių pasekmė bus besaikis apsivalgymas bei padidėjęs svoris.

Emociškai stabilus žmogus:

– Žino, kaip jaučiasi ir sugeba tą jausmą įvardinti: piktas, liūdnas, laimingas, susierzinęs, susižavėjęs, susijaudinęs, įžeistas.

– Dalinasi savo jausmais bent su vienu žmogumi per dieną.

– Gali valdyti emocijas. Valdyti, vadinasi, gali nepasiduoti pagundai ir nedaryti emocijos sukeltų veiksmų. Pavyzdžiui, patyrus stresą, neprisivalgyti, neišsilieti ant kitų, netapti savo paties priešu.

– Supranta, kad emocijos yra natūrali gyvenimo dalis.

– Nemano, kad yra uždraustų emocijų. Pavyzdžiui, seksualumo jausmas, liūdesys, baimė ar pyktis.

– Gali išklausyti, suprasti, įsijausti į kitų žmonių jausmus, jų nesmerkdamas.

– Supranta, kad tinkamai išgyventos, pripažintos bei suvaldytos emocijos yra gyvenimo kokybės rodiklis.

– Suvokia, kad nuolatos pasikartojantys smarkūs išgyvenimai susiję su praeityje patirtomis nesėkmėmis bei dvasinėmis traumomis. Kartais, norint išsiaiškinti tokias sudėtingas emocijas, reikia kreiptis į specialistą. Emociškai stabilus žmogus sugebės susirasti tokią pagalbą.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *