Frazės, kurių niekada neištars protingas žmogus

Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime teko gailėtis dėl išsprūdusių frazių. Kai kurios iš jų atrodo visiškai nekaltos, tačiau iš tiesų giliai sužeidžia aplinkinius.

“Atrodai pavargęs”

Iš tikrųjų mes neturime žalio supratimo, kas realiai vyksta kito žmogaus gyvenime. Tokia frazė duoda žmogui suprasti, kad visi aplinkui žino apie jo problemas. Išvaizda gali atspindėti tai, kas dedasi žmogaus širdyje, bet apie tai geriau nekalbėti. Geriau paklauskite “Ar viskas gerai?” Tai parodysite, jog jums ne vienodai rodo.

“Tu jam pernelyg gera (graži, protinga ir t.t.)”

Tokia fraze paprastai guodžiama draugė, išgyvenanti santykių nutraukimą. Iš tikrųjų tai ne kas kita, kaip moters įžeidimas. Moteris suvokia frazę kaip konstatavimą, kad ji neturi skonio ir apskritai nesusigaudo žmonėse. Jai atrodo, kad ją apkaltino, jog pati pasirinko tokį vaikiną ir beprasmiškai iššvaistė tiek daug laiko. Geriau pasakykite “Jis daug prarado”.

“Taip sulieknėjai, kad net pajaunėjai”

Toks komplimentas sukels pašnekovui ne pačius geriausius jausmus jūsų atžvilgiu. Ypač nemalonu tai išgirsti bus žmogui, kuris visada kompleksavo dėl atliekamų kilogramų. Eilinis priminimas apie problemą sukels vien negatyvias emocijas. Jeigu nenorite įgyti priešo, nenaudokite tokių frazių. O jeigu kalbatės su moterimis ir papildysite “komplimentą” užuominomis apie jos amžių, nemalonumai garantuoti.

“Nepykite, bet…”

Pradėję kalbą tokia fraze, iškart paskatinate žmogų gintis. Dvigubas neiginys nukreipia būsimą pokalbį negatyvia vaga. Viskas, kas bus pasakyta vėliau, pašnekovui nebeturės jokios prasmės. Nenaudokite šios frazės, jei nenorite išmušti žmogaus iš vėžių ir sugadinti su juo santykių.

“Aš visko pasiekiau pats”

Nuo pat gimimo mus supa žmonės, kurie įvairiu laipsniu įtakoja mūsų vystymąsi ir brendimą. Ištarę šią frazę, nuvertinate tų žmonių indėlį ir juos įskaudinate. Turite pilną teisę darytis savas išvadas apie tai, kas ir kaip vyksta gyvenime, tačiau neigti kitų indėlį paprasčiausiai negražu. Protingas žmogus niekada neištars tokių žodžių. Geriau pasakykite: “Esu dėkingas tėvams ir artimiesiems už palaikymą, kurio dėka viską galėjau pasiekti”. Ir nesumeluosite, ir nieko neįžeisite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *