Galite perprogramuoti smegenis ir pakeisti savo gyvenimą

Ilgą laiką buvo manoma, kad perprogramuoti smegenis ir pakeisti gyvenimą galima tik mokslinės fantastikos filmuose, tačiau tai yra lengviau nei atrodo.

Manoma, kad jei norite pakeisti savo gyvenimą – įveikti baimes, išmokti geriau parduoti ar tapti laimingesni – turite pakeisti savo mąstymo būdą.

Tai užtrunka ilgai ir nėra lengva. Tačiau yra paprastas būdas „nulaužti“ smegenis.

Norite pakeisti savo gyvenimą? Psichologas Seanas Youngas siūlo greitesnį, lengvesnį ir moksliškai pagrįstą būdą „nulaužti“ smegenis, kad nuosekliai darytumėte tai, ko norite (tai buvo vadinama „neurohacking“).

Knygoje „Gyvenimo įpročiai“ psichologas pasakoja apie nervinius spąstus, kurie padės perprogramuoti save ir susikurti naujus įpročius.

1. Pirma darykite, paskui galvokite

Pakeiskite savo elgesį ir mąstymas pasikeis. Pvz., Jei norite bendrauti maloniau, nereikia įtikinti savęs, kad esate toks.

Tiesiog pradėkite palaikyti duris ir padėti draugams sunkiu metu ir jūs tapsite maloniu žmogumi. Jei norite tapti atsakingesni, užsiregistruokite savanorių organizacijoje. Jei norite būti dosnūs, paaukokite norimai organizacijai ir leiskite smegenims patikėti, kad esate tikrai dosnus žmogus.

2. Pasinerkite į savo baimes

Mokslas patvirtina: naudinga stoti į akistatą su tuo, kas sukelia baimę. Susidūrę su baime akis į akį, pamatysite save kaip kitą žmogų – tokį, kuris sugeba įveikti savo baimes. Pagalvokite, kaip tai galite padaryti saugioje vietoje ir neatidėliokite.

3. Keiskite kūno judesius ir veido išraiškas

Tyrimai įrodė: žmonės, norėdami įvertinti tai, kas vyksta, sutelkia dėmesį į savo judesius ir veido išraiškas. Pvz., Jei visą susitikimą sėdite su šypsena, tada mums atrodo, kad viskas vyko sklandžiai, o jei susiraukėte – viskas buvo šlykštu. Jei mes linksime galvą vadinasi sutinkame su pašnekovu, jei purtome galvas, nesutinkame, nesvarbu, ką jie sako. Norite iš naujo sukonfigūruoti smegenis – pakeiskite veido išraiškas ir judesius.

4. Nesklandykite debesyse

Tyrėjai žmonėms pasiūlė išspręsti galvosūkį, o paskui paklausė, ar jiems patiko ši veikla. Paaiškėjo, kad malonumas atlikti darbą priklausė nuo minčių. Jei proceso dalyviai dažnai galvojo apie ką nors teigiamo ir abstraktaus, užduotis jiems nelabai patiko. Jie jautėsi tarsi debesyse, ir padarė išvadą, kad neįmanoma susikaupti ir užduotis nebuvo tokia maloni.

Jei žmogus sugeba susikaupti darbui, tai suteiks jam daugiau malonumo nei tada, kai jis bus išsiblaškęs.

5. Įvardykite sau, kuo norite būti

Žmogui svarbu nustatyti savo tapatybę ir ja vadovautis. Mokslininkai atliko eksperimentą: jie suteikė žmonėms galimybę paimti kitų žmonių pinigus ir kartu su leidimu pateikė dvi skirtingas frazes: „Prašau neapgauk“ arba „Prašau nebūk apgavikas“.

Pirmuoju atveju žmonės dažnai imdavo pinigus, o antruoju – kai žinutė buvo susijusi su tapatybe – jie to visiškai nepadarė. Norėdami įtikinti save (ar kitus) ką nors padaryti, priimkite tapatybę.

6. Vaidinkite vaidmenį, kol priprasite

Jei norite atsikratyti vilkinimo, suorganizuokite savęs tobulinimo grupę arba pradėkite internetinę transliaciją apie atidėjimo vilkinimą. Sunku išmokyti žmones nevėluoti, jei tai darote patys, todėl šis žingsnis padės nugalėti blogą įprotį. Tas pats pasakytina apie kitus įpročius: tiesiog pradėkite apsimesti, kad jau įveikėte.

7. Dalykitės kažkuo su kitais

Norite jausti palaikymą ir bendravimą su kitais žmonėmis? Padarykite ką nors konkretaus tiems žmonėms, pavyzdžiui, pasidalykite kažkuo asmenišku su draugais, bendruomenės nariais ar net su nepažįstamais žmonėmis. Šis veiksmas verčia perprogramuoti smegenis ir jausti didesnį ryšį su kitais ir su visu pasauliu.

Žmonės, kurie atvirai dalijasi kažkuo asmenišku ir reaguoja į kitus, priima išvadą, kad yra ryšys, kitaip jie to nepadarytų.

8. Gaukite sutikimą

Jei asmuo savo noru priima sprendimą – pavyzdžiui, pasirenka konkretų darbą ar kokio nors darbo pabaigos datą – didesnė tikimybė, kad jis nuosekliai eis link rezultato. Bet kaip priversti žmogų pripažinti, kad jis kažko nori? Vienas iš būdų yra pasiūlyti kelis variantus ir paprašyti pasirinkti.

Jei sprendimas bus priimtas savarankiškai, greičiausiai žmogus jo laikysis.

9. Naudokite magnetus

Panašūs atvejai gali būti lyginami. Jei verčiate save padaryti ką nors lengvo, padidėja tikimybė, kad padarysite tai, kas sunkiau. Pavyzdžiui, kai žmogus negali motyvuoti savęs kasdien bėgioti, galite tai suderinti su kita kasdienine veikla – apsiauti batus.

Jūs dėvite batus kiekvieną dieną ir jums nereikia daug pastangų, norint pakeisti įprastus batus sportbačiais. O kadangi bėgimo bateliai yra automatiškai siejami su bėgimu, bus lengviau bėgioti. Tai vadinama magnetiniu elgesiu, nes vieno veiksmo atlikimas (užsimauti sportbačius), tarsi magnetas, traukia kitą kartu (bėgimas).

10. Sukurkite grandinę

Perprogramuoti smegenis tampa daug lengviau, jei stengiamės. Kuo daugiau dienų mes ką nors darome, tuo stipresnė grandinė tampa. Neuroniniai koregavimai veiks geriau, jei bus pritaikyti bent kelis kartus. Po, tarkime, penkių užsiėmimų sporto salėje, protas pradeda tikėti, kad tai teikia mums malonumą, kitaip kodėl ten eiti. Taigi formuojasi nauji įpročiai ir naujo tipo asmenybė.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *