Gana laukti!

Mes tikiname save, kad gyvenimas pagerės, kai susituoksime, kai gims pirmasis vaikas, paskui antrasis. Paskui nusimename, kad vaikai pernelyg maži ir viliamės, kad viskas susitvarkys, kai jie paaugs.

Paskui jie mus baisiai erzina, tapę paaugliais. Tikiname save, kad viskas normalizuosis, kai jie suaugs. Viliamės, kad imsime geriau jaustis, kai sutuoktinis išspręs savo problemas, kai surengsime sau nepamirštamas atostogas, kai nebereikės taip sunkiai dirbti…

Tačiau jei negyvename gyvenimo šiuo konkrečiu momentu, nesidžiaugiame juo, kada gi pagaliau imsime tai daryti? Mums visada reikalingi bet kokio pavidalo sunkumai. O juk pakanka viso labo priimti viską kaip duotybę ir pasiryžti būti laimingu nežiūrint į nieką.

Alfredas Souza kartą pasakė: “Ilgą laiką maniau, kad per anksti atėjau į šį pasaulį, tikrąjį pasaulį. Visada atsirasdavo kliūčių, visada būdavo kažkas neišsprendžiama, kokia nors smulkmena, kuriai nepakako laiko. Visada atsirasdavo kažkokių įsiskolinimų, neužbaigtumų, t.y. tai buvo ne tas gyvenimas, netikras! Tačiau galiausiai suvokiau: juk visos tos kliūtys ir yra gyvenimas. Toks požiūris leidžia suprasti, kad nėra jokių priemonių tapti laimingu, kad pati laimė – tai priemonė! Dėl to mėgaukitės kiekvienu gyvenimo momentu, dvigubai mėgaukitės, kadangi galite visu tuo pasidalinti dar ir su jums brangiu žmogumi, su kuriuo norėtumėte nugyventi tas neįkainuojamas gyvenimo minutes akis į akį, petys į petį. Ir turėkite galvoje – laikas nelaukia!”

Dėl to nelaukite, kada baigsite mokyklą, kada numesite 5 kilogramus, priaugsite 5 kilogramus, kada gims vaikai, kada jie išeis iš gimtų namų. Pakaks laukti, kada pradėsite dirbti, kada išeisite į pensiją, kada sukursite šeimą, kada išsiskirsite. Nelaukite penktadienio vakaro, sekmadienio ryto, dienos, kai nusipirksite naują automobilį ar butą. Nelaukite pavasario, vasaros, rudens, žiemos.

Laimės minutės – neįkainuojamos. Tai ne galutinis kelionės punktas, o pati kelionė. Dirbkite – ir ne vien dėl pinigų. Mylėkite – nelaukdami išsiskyrimo. Šokite – nekreipdami dėmesio į žvilgsnius.

Įsiminkite šias tiesa ir pamėginkite atsakyti į šiuos klausimus:

  • Išvardinkite penkis turtingiausius pasaulio žmones;
  • Išvardinkite penkias konkurso Mis Visata nugalėtojas;
  • Išvardinkite dešimt Nobelio premijos laureatų;
  • Išvardinkite penkis naujausius Oskaro laureatus – aktorius ir aktores.

Nesigauna? Nesirūpinkite. Niekas nepamena vakarykščių laimėtojų. Aplodismentai pasimiršta. Trofėjai pasidengia dulkėmis. Nugalėtojai pasitraukia į praeitį.

O dabar atsakykite į šiuos klausimus:

  • Išvardinkite tris mokykloje jums dėsčiusius mokytojus;
  • Išvardinkite tris draugus, kurie liko su jumis sunkiais laikais;
  • Pagalvokite apie tris pažįstamus, kurie privertė jus pasijausti ypatingu;
  • Išvardinkite penkis žmones, su kuriais leidžiate savo laiką.

Kaip dabar? Žmonės, kurie jums kažką reiškia, nebūtinai turtuoliai ar nugalėtojai. Tai tie žmonės, kuriems jūs rūpite, kurie rūpinasi, kurie visada su jumis. Įsiminkite tai. Gyvenimas trumpas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *