Geriausias žmogaus ir jo sveikatos draugas. Kas?

Pavasarinis saulės pliūpsnis, sužaliavusi gamta kvieste kviečia pasivažinėti dviračiu, riedučiais, pabėgioti paupiu arba išvesti savo mylimą keturkojį pasivaikščioti. Štai nuo čia prasideda privalumai, kuriuos keturkojis augintinis suteikia mūsų sveikatai. Tačiau tų privalumų yra ir daugiau.

2006 metais American Journal of Preventative Medicine aprašyto tyrimo rezultatai rodo, jog šunų savininkai per savaitę pavaikšto 132 minutėmis ilgiau nei šuns neauginantys piliečiai (vidutiniškai jie vaikšto 300 minučių, o šuns neauginantieji – tik 168 minutes). Ką tai reiškia? Ogi tai, kad šunų augintojai, pernelyg nesistengdami, beveik atlieka rekomenduojamą 30 minučių lengvą ar vidutinę mankštą kasdien. Toks krūvis palankus optimaliai sveikatai palaikyti.

Žiūrime toliau. Ne paslaptis, kad yra žmonių, kurie alergiški katinams ir šunims. Tačiau 2004 metų tyrimas, aprašomas The Journal of Allergy and Clinical Immunology, teigia, jog tie vaikai, kurių tėvai augina šunis, esti mažiau alergiški. Ypatingas skirtumas pastebėtas, jei kūdikio tėvai augina šunį daugiau mažiau tuo laikotarpiu, kai kūdikis gimsta. T.y. pirmosiomis jo gyvenimo dienomis, mėnesiais, metais. Ypač akcentuojama, jog tokie vaikai mažiau linkę sirgti atopiniu dermatitu ir su kvėpavimo takų sistema susijusiomis alergijomis.

Kas dar? 2012 metais International Journal of Workplace Health Management paskelbė, kad šunys darbo vietoje padeda lengviau susidoroti su stresu ir labiau mėgautis darbu. Nors šunelis darbo vietoje nėra toks jau ir dažnas dalykas, tose darbovietėse, kuriose keturkojis būdavo, žmonės turėdavo daugiau malonių pertraukėlių ir prie darbų grįždavo su didesne energija.

Pastarosiomis dienomis randame nemažai straipsnių apie depresiją. Tai štai, keturkojis augintinis – it kokia antidepresantų tabletė, neleidžia panirti į liūdesį, nerimą, nusivylimą ir savigraužą. Portsmuto universitete (Jungtinė Karalystė) 2006 metais atlikto tyrimo metu nustatyta, jog tie žmonės, kurie augina šunis ir pasijaučia psichologiškai prastai, būklę pagerina vien pabuvę su savo augintiniu. O kur dar prieš tai minėtas pasivaikščiojimas gryname ore, kuris taip pat mažina depresijos simptomus.

Žiūrint iš dar moksliškesnės pusės, atliktas ne vienas tyrimas, kurio metu nustatyta, jog šunys gali užuosti vėžį ar identifikuoti žmogų, kurio cukraus kiekis kraujyje per mažas.

Šaltinis:

medicaldaily.com

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *